Latvija iegūst tiesības rīkot 2020. gada Eiropas U20 čempionātu B divīzijā

17/04/2019

Latvijas Handbola federācija (LHF) saņēmusi Eiropas Handbola federācijas (EHF) oficiālu paziņojumu, ka esam ieguvuši tiesības rīkot 2020. gada Eiropas U20 čempionāta vīriešiem B divīzijas vienas no grupām sacensības.

EHF informē, ka šādu lēmumu organizācijas Izpildkomiteja pieņēmusi 5. aprīļa sapulcē. 2020. gada Eiropas U20 čempionāts handbolā vīriešiem B divīzijā no 3. līdz 12. jūlijam notiks Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā.

Latviju šajā turnīrā pārstāvēs Arnolda Straumes vadītā Latvijas izlase, kuras sastāvā būs 2000. gadā un vēlāk dzimuši handbolisti. Eiropas čempionātā B divīzijā piedalīsies 21 komanda, kuras tiks sadalītas divās grupās. Latvijas grupā būs 11 komandas, savukārt vēl desmit izlases cīnīsies Bosnijā un Hercegovinā. Jāpiemin, ka katras grupas spēcīgākā komanda iegūs tiesības 2021. gadā piedalīties pasaules čempionātā junioriem.

"LHF, strādājot pie ilgtermiņa attīstības stratēģijas, kā vienu no organizācijas vadlīnijām sporta veida perspektīvai, iezīmējusi starptautisku pasakumu organizēšanu Latvijā, kas cerams veidos arī sporta veida atpazīstamību un nepieciešamo popularitāti.

Vēlamies parādīt, ka esam pietiekami spēcīga organizācija, kas ne tikai spej kvalitatīvi organizēt Eiropas un pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrus, prestižo Rīgas domes kausu, ko novērtē visa pasaulē, bet arī būt spēcigs sadarbības partneris vadošajām handbola organizācijām pasaulē. Latvijai un Rīgai šī bus lieliska iespeja pēc vairāk nekā desmit gadu pauzes prezentēt un uzņemt pie sevis mājās 11 valstis, kas demostrēs lielisku sniegumu un veidos handbolam pozitīvu atmosfēru," komentē LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks.

2018. gadā Eiropas U20 čempionāts A divīzijā notika Slovēnijā, kur par uzvarētāju kļuva mājiniece Slovēnija. Par vicečempioni kļuva Francija, trešajā vietā ierindojās Vācija, kura bronzas spēlē pieveica Portugāli. Kopumā čempionāta spēles klātienē vēroja 23 950 skatītāji, kas ir vidēji 428 katrā no 56 čempionāta spēlēm.

SynotTip
Hertz
Molten
Virši-A
Sporta Centrs
Sporto.lv
Venden
Days Hotel
Balta Tour
Latvijas Valsts Meži
Krio
Live Riga
IBNC
LOK
Rīga
Jekabpils
Salaspils
Auce
Dobele
Inčukalns
Jūrmala
Ludza
Ogre
Olaine
Priekule
Skrīveri
Stopiņi