Sestdien un svētdien svarīgas spēles Baltijas līgā un kārtējās cīņas Latvijas čempionātos

21/02/2019

Šajā nedēļas nogalē Latvijas vadošie handbola klubi ''Tenax Dobele'' un ''Celtnieks Rīga'' savā laukumā aizvadīs svarīgas cīņas Baltijas handbola līgā, tikmēr vietējā līmenī paredzētas spēles SynotTip handbola Virslīgā, Virslīgā sievietēm un 1. līgas čempionātā vīriešiem.

Baltijas līga


B grupā šobrīd ''Tenax Dobele'' ar 5-1-1 bilanci atrodas pirmajā vietā, kamēr ''Celtnieks Rīga'' ar trim uzvarām septiņos mačos ir ceturtajā pozīcijā sešu komandu konkurencē. Bez Dobeles augstāk ir arī ''Šviesa Vilnius'' (5-1) un ''Tallinn'' (5-2).


Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione "Riihimaen Cocks'', "Polva Serviti", "SKA Minsk", "ZTR Zaporozhye", "Dragunas Klaipeda" un "Kehra / Horizon Pulp & Paper". "Tenax" un "Celtnieks" sacenšas B grupā, kur pretiniekos ir jau pieminētās "Tallinn" un "Viljandi", kā arī Lietuvas klubi "Granitas" un "Šviesa''. Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies "Final 4", izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.


''Tenax Dobele'' sestdien spēlēs pret ''Šviesa Vilnius'', pret kuru novembrī viesos tika piedzīvots zaudējums ar 30:36. Dobelē spēles sākums pulksten 17:00. Savukārt svētdien Latvijas čempionāta līderi tiksies ar Kauņas ''Granitas''. Pret šo komandu šajā Baltijas līgas sezonā fiksēts neizšķirts (27:27). Šī spēles ''Tenax Dobele'' laukumā sāksies pulksten 14:00.


''Celtnieks Rīga'' cīņā par vietu labāko divu komandu skaitā ir nonākusi pagalam sarežģītā situācijā, tādējādi skaidrs, ka šajā nedēļas nogalē, pirmkārt, ir jāizcīna divas uzvaras. Sestdien komanda spēlēs pret Kauņas ''Granitas''. Novembrī Kauņā ''Celtnieks'' šo komandu uzvarēja ar 25:23. Rīt Rīgā spēles sāksies pulksten 16:00. Svētdien rīdzinieki tiksies ar ''Šviesa Vilnius'', kuras pārākums pirmajā tikšanās reizē viesos atzīts ar 23:25.


''Spēlēsim mājās, kas ir mūsu priekšrocība, bet abas Lietuvas komandas ir spēcīgas. Mums vēl ir palikušas nelielas iespējas iekļūt labāko divniekā šajā grupā. No sākuma mums ir jākocentrējas uz savu sniegumu un jāizcīna divas uzvaras šajā nedēļas nogalē. Tomēr mums būs vajadzīga arī palīdzība no citām komandām, piemēram, ''Viljandi'' vai ''Granitas''. Spēles gaidām ar optimisma sajūtu. Par laimi, pēc savainojumiem sastāvā ir atgriezušies vairāki spēlētāji, un šobrīd spēlēt nevar tikai Rihards Leja un Artūrs Lazdiņš,'' tā Baltijas Handbola līgas mājaslapā izteicies ''Celtnieks Rīga'' galvenais treneris Normunds Blome.


SynotTip handbola Virslīga
SynotTip handbola Virslīgā šajā nedēļas nogalē notiks divas spēles otrā četrinieka ietvaros. Sestdien pulksten 19:00 Ogrē sāksies spēle starp vietējo ''Ogri'' un ''Vaiņodi''. Sezonas otrajā daļā ''Ogre'' iekrājusi 2-0 bilanci un šobrīd otrajā četriniekā ar astoņiem punktiem ieņem pirmo vietu, kamēr Vaiņodei aizvadīta tikai viena spēle, kurā piedzīvots zaudējums un pagaidām iegūti tikai trīs punkti. 21. oktobrī savstarpējā spēlē Vaiņodē uzvaru (29:28) izcīnīja vietējā komanda, savukārt 8. decembrī Ogrē panākumu (29:27) arī svinēja mājinieki.


Svētdien ''Vaiņodes'' komanda dosies uz Rīgu un ASK sporta zālē tiksiesa ar ''ASK/LSPA'' komandu. Otrajā sezonas daļā ''ASK/LSPA"' piedzīvojusi divus zaudējumus un ir bez izcīnītiem punktiem. Savstarpējās spēlēs ''Vaiņode'' šosezon izcīnījusi divas uzvaras - 15. septembrī svinēta uzvara ar 35:28, bet viesos 4. novembrī pretinieki pieveikti līdzīgākā spēlē ar 32:30.


Jāatgādina, ka pēc divu apļu aizvadīšanas komandas čempionātā sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.


Handbola Virslīga sievietēm
Virslīgā sievietēm šajā nedēļas nogalē notiks tikai viena spēle, kurā Salaspils SS svētdien pulksten 11:00 uzņems LSPA handbolistes. Salaspils LSPA komandu šosezon uzvarējusi visās trīs savstarpējās spēlēs. Turnīra tabulā Virslīgā sievietēm līderes ar 9-2 bilanci ir ''Jēkabpils SS'', tālāk seko ''Salaspils SS'' (8-2), ''Latgols'' (5-5), LSPA (4-7) un ''LAT-2002/REIR Dobele'' (0-10).


1. līga vīriešiem
1. līgā vīriešiem šajā nedēļas nogalē divas spēles notiks sestdien. No sākuma pulksten 14:30 sāksies cīņa ASK sporta zālē, kur ''RPI-Seniori'' spēkosies ar ''Ulbroka SK'' komandu, bet 19:00 Aizkrauklē sāksies cīņa starp turnīra līdervienību ''Skrīveri/Aizkraukle'' un ''Latgols junioriem''. Pirmajā vietā esošā ''Skrīveri/Aizkraukle'' iekrājusi 7-1-0 bilanci, bet tālāk seko ''Latgols juniori'' (6-0-2), ''Ulbroka SK'' (4-1-3), ''RPI-Seniori'' (4-1-2), ''ONSC/HK Ogre'' (4-1-4), ''Jūrmalas sports-2'' (1-2-5), ''Dobele/Tērvete'' (2-0-7) un ''Salaspils/Mērnieks ZM'' (2-0-7).


Ar šonedēļ paredzēto spēļu kalendāru iepazīties variet ŠEIT.

SynotTip
Hertz
Molten
Virši-A
Sporta Centrs
Sporto.lv
Venden
Days Hotel
Balta Tour
Latvijas Valsts Meži
Krio
Live Riga
IBNC
LOK
Rīga
Jekabpils
Salaspils
Auce
Dobele
Inčukalns
Jūrmala
Ludza
Ogre
Olaine
Priekule
Skrīveri
Stopiņi