Uščins: "Latvijas fani Tallinā bija liels mūsu pluss! Ceram, ka viņi būs kopā ar mums arī turpmāk"

13/04/2019

Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Armands Uščins nelielā intervijā atskatījās uz izcīnīto uzvaru ceturtdienas spēlē pret Igauniju, atklāja komandas plānu dienās līdz otrajai spēlei ar igauņiem, kā arī paslavēja Latvijas līdzjutējus par viņu lielisko atbalstu spēlē Tallinā, paužot cerību, ka turpinājumā kopā būsim vēl vairāk.

"Patiesībā starp spēlēm nav daudz laika, lai kaut ko ļoti paspētu mainīt. Protams, noskatījāmies spēli, izanalizējām. Treniņos tagad dodam spēlētājiem informāciju, ko pretinieki piedāvā ar savu spēli. Pret to tad attiecīgi ir viena divas dienas, lai pakārtotu kaut kādas nianses gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Neko būtiski uzlabot fiziski vai tehniski nav iespējams," par periodu starp divām spēlēm īsā laikā stāsta Latvijas izlases galvenais treneris Armands Uščins.

"Igaunijā spēli iesākām pasmagi. Ir daudz sīkumu, kas to veido. Neiemetām savus vārtus, vārtsargs kaut ko ielaida. Spēle bija ļoti koncentrēta uz vidu, tur viņi mūs spieda kopā, tam risinājumu īsti neradām, lai nogādātu bumbu uz malām, spēlētu platāk. Uzbrukumā patiešām pamocījāmies. Runājot par aizsardzību, noskatījos video. Labi, ir kaut kādas mazas nianses, bet, domāju, ka otrā puslaika aizsardzību varētu rādīt kā paraugu jaunajiem spēlētājiem. Kā veidojas kustība, kā viss strādā. Nav ko daudz piebilst. Ceru, ka tāda pati tā būs arī rīt," uz ceturtdienas spēli (24:18) pret Igauniju atskatās Armands Uščins.

Otro puslaiku lieliski Tallinā nospēlēja Uvis Strazdiņš, kurš ar pieciem vārtiem arī bija rezultatīvākais spēlētājs. "Uvja sūtīšana laukumā nebija nekāds risks. Pārsteigums? Uz izlasi aicinām tādus spēlētājus, ar kuriem arī rēķināmies. Protams, viņš nospēlēja labu spēli. Viņš bija Domes kausā, pirms tam ir darbojies kopā ar mums. Šosezon arī ir citā apritē Igaunijā. Ir patīkami. Uvis super nospēlēja, viņš savu iespēju izmantoja. Ģirts Lilienfelds? Viņš otrajā puslaikā uzbrukumā ieviesa mieru. Spēlēja vispār bez stresa, paplēsa arī zonas, lai līnija būtu brīvāka, insaidi tiek pie metieniem, bet ļoti svarīga lieta bija tieši miers, ko Ģirts mums sniedza. Tieši to arī no viņa gaidījām."

"Visi spēlētāji šobrīd ir ierindā. Mikrotraumas handbolā ir vienmēr, bet esam gatavi rītdienas cīņai. Varbūt nedaudz pamainīsim spēles plānu. Igaunijā gaidījām, ka viņi ļoti skries pirmajā puslaikā, gribējām viņus bremzēt. Valmierā centīsimies būt spēles tempa noteicēji, spēlēsim ātri. Pirmajā spēlē apzināti neskrējām. Jāizceļ arī līdzjutēji. Tallinā 50 Latvijas fani bija skaļāki par visiem pretinieku līdzjutējiem. Zālē visu laiku dzirdējām viņu atbalstu, tas mums bija liels pluss. Domāju, spēlētājiem tas ir ļoti svarīgi. Cepuri nost, ko viņi paveica Tallinā. Liels paldies! Jācer, ka arī turpmāk viņi būs kopā ar mums un atbalstīs," noslēgumā piebilst Uščins.

Otrā spēle ar Igaunijas valstsvienību jau rīt Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur cīņa sāksies pulksten 15:10. Biļetes variet iegādāties www.bezrindas.lv vai pirms spēles VOC kasēs.

Latvijas grupā pēc trim nospēlētiem mačiem līdere ar trīs uzvarām trīs spēlēs ir Slovēnija, Latvija ar divām uzvarām un vienu zaudējumu ierindojas otrajā vietā, bet tālāk seko Nīderlande (1-2) un Igaunija (0-3).

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš - 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.


LATVIJAS IZLASE

Vārtsargi: Artūrs Kuģis (TV Gosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)

Kreisā mala: Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija), Oskars Arājs (Tenax Dobele)

Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (DHfK Leipzig, Vācija), Emīls Kurzemnieks (Afturelding, Islande)

Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija)

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Vardar, Maķedonija), Evars Klešniks (LiT Tribe Germania, Vācija), Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija)

Labā mala: Andis Ērmanis (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (Kehra, Igaunija), Ņikita Pančenko (Tenax Dobele)

Līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)

Oficiālās personas: Armands Uščins (galvenais treneris), Andrejs Narnickis (treneris), Arnolds Straume (treneris), Agate Adiņa (fizioterapeite), Guntis Ciematnieks (delegācijas vadītājs)


Foto: Zigismunds Zālmanis

SynotTip
Hertz
Molten
Virši-A
Sporta Centrs
Sporto.lv
Venden
Days Hotel
Balta Tour
Latvijas Valsts Meži
Krio
Live Riga
IBNC
LOK
Rīga
Jekabpils
Salaspils
Auce
Dobele
Inčukalns
Jūrmala
Ludza
Ogre
Olaine
Priekule
Skrīveri
Stopiņi