Veršakovs: "Pēdējos divos mēnešos vairāk pakārtoju izlasei nekā klubam"

10/04/2019

Latvijas izlases saspēles vadītājs Māris Veršakovs otrdien pirms došanās uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu atzīmēja, ka izlasē šobrīd valda ļoti pozitīva atmosfēra, bet pats Māris pēdējos mēnešos īpaši gatavojies tieši izlases spēlēm, apzinoties, cik svarīgas būs šīs kvalifikācijas spēles.


"Esmu ieradies labā formā, ņemot vērā, kāds posms sezonā šobrīd ir, jo nogurums, protams, ir sakrājies. Pēdējos divus mēnešus vairāk esmu pakārtojis izlasei nekā klubām. Domāju par to, cik svarīgs ir šis posms un pēc tam arī nākamais, bet no sākuma šis," īsi pirms došanās uz Tallinu otrdien stāstīja Latvijas izlases saspēles vadītājs Māris Veršakovs.


Māris pēc divām kārtām ar 17 vārtiem ir otrs rezultatīvākais spēlētājs visā kvalifikācijā. "Tas neko nemaina. Par to nedomāju, ka esmu iemetis tos vārtus. Tāpat centīšos pieturēties pie plāna, kas mums ir. Mēģināšu izmantot katru izdevību uzbrukumā, ja pretinieki vairāk ķers Daini un Aivi. Par tiem vārtiem tiešām nedomāju, jo es zinu, kā tas ir, ka vienu spēli tu vari iemest daudz, bet pēc tam var būt grūtāk. Man galvenais ir, lai mēs uzvaram un sasniedzam izlases kopīgo mērķi."


"Pagaidām ir redzams pozitīvs noskaņojums. Lēnām veidojam to auru. Tas ir vesels process, kad neesam redzējušies trīs mēnešus. Pat ne tik daudz runājam par handbolu, cik vienkārši vajag izrunāties savā starpā, savstarpējo ķīmiju veidojam. Video un treniņos zālā tur jau domāsim par handbolu. Jāņem līdzi tas fīlings no pirmā posma. Jābūvē visas saiknes vēl spēcīgākas,'' par atmosfēru komandā stāsta Māris.


"Igauņiem tas viņu stils jau nav mainījies ilgus gadus. Gudrais, ātrais, nedaudz skandināvu tipa, jāuzmanās no viņu ātrajiem uzbrukumiem. Igauņi no pārējām Baltijas valstīm vienmēr ir atšķīrušies ar to, ka viņi spēlē ļoti taktisku handbolu. Nenovērtēt viņus nedrīkst. Ir jāuzmanās, bet tajā pašā laikā jāspēlē savs handbols. Viss sākas no aizsardzības, un tad skatīsimies, kā veidosies spēle uzbrukumā," Igaunijas izlases handbolu komentē Veršakovs.


Spēle pret Igauniju ceturtdien Tallinā sāksies pulksten 19:30. Spēli tiesās vadošais Bosnijas un Hercegovinas tiesnešu duets Amars Konjičanins un Dino Konjičanins. Inspektors būs lietuvietis Algis Mikučonis.


Pēc divām aizvadītām spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas grupā līdere ar divām uzvarām divās spēlēs ir Slovēnija, pa uzvarai ir Latvijai un Nīderlandei, bet bez panākumiem cīnījusies Igaunija. Jāatgādina, ka kvalifikācijas cikla ievadā 24. oktobrī Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Armanda Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi.


Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.


Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš - 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.


Latvijas izlase
Vārtsargi:
 Artūrs Kuģis (TV Gosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Kreisā mala: Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija), Oskars Arājs (Tenax Dobele)
Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (DHfK Leipzig, Vācija), Emīls Kurzemnieks (Afturelding, Islande) 
Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija) 
Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Vardar, Maķedonija), Evars Klešniks (LiT Tribe Germania, Vācija), Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija)
Labā mala: Andis Ērmanis (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (Kehra, Igaunija), Ņikita Pančenko (Tenax Dobele) 
Līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)


Oficiālās personas
Armands Uščins, galvenais treneris
Andrejs Narnickis, treneris
Arnolds Straume, treneris
Agate Adiņa, fizioterapeite
Guntis Ciematnieks, delegācijas vadītājs


Foto: Zigismunds Zālmanis

SynotTip
Hertz
Molten
Virši-A
Sporta Centrs
Sporto.lv
Venden
Days Hotel
Balta Tour
Latvijas Valsts Meži
Krio
Live Riga
IBNC
LOK
Rīga
Jekabpils
Salaspils
Auce
Dobele
Inčukalns
Jūrmala
Ludza
Ogre
Olaine
Priekule
Skrīveri
Stopiņi