Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

''Celtnieks Rīga'' revanšējas, ''Jūrmalas Sports'' gūst trešo uzvaru

2018-11-03

Šovakar SynotTip handbola Virslīgas turnīra centrālajā mačā ''Celtnieks Rīga'' viesos ar 38:29 revanšējās Ludzas ''Latgolam'' par zaudējumu pirmā apļa spēlē, savukārt ''Jūrmalas Sports'' mačā pret ''ASK/LSPA'' tika pie trešās uzvaras šajā sezonā.

''Celtnieks Rīga'' un ''Latgols'' galvaspilsētā tikās sezonas pirmajā spēlē, kad rīdziniekiem nevarēja palīdzēt Artūrs Lazdiņš, un komanda piedzīvoja nedaudz negaidītu zaudējumu ar 30:32. Sestdien komanda uz Rīgu devās ar lielu vēlmi revanšēties, taču bez Arta Kurmēna, kurš iedzīvojies diezgan nopietnā rokas savainojumā, pie tam arī šajā savstarpējā cīņā nebija Lazdiņa.

''Latgolam'' pirmās astoņas minūtes bija izteiktas problēmas spēlē uzbrukumā, kā rezultātā ''Celtnieks'' ieguva trīs vārtu pārsvaru (4:1). Turpinājumā gan abas komandas ieskrējās uzbrukumā, kā rezultātā vārti bira vieni pēc otriem, pie tam veiksmīgāk pat spēlēja ''Latgols'', tāpēc puslaika vidū Normunds Blome pieprasīja pārtraukumu. Ludzas handbolisti pakāpeniski pārņēma vadību un rezultatīvo puslaiku noslēdza ar divu vārtu handikapu - 19:17.

Puslaika pārtraukumā Blome bija atradis īstos vārdus, lai noskaņotu savu komandu pašaizliedzīgāk cīnīties aizsardzībā, kas arī deva būtisku rezultātu, 49. minūtē ''Celtniekam'' jau esot vadībā ar plus četri - 29:25. Pēc šāda pavērsiena ''Latgols'' vairs nespēja atgūties - mājinieki nevis rezultāta starpību deldēja, bet gan viesi turpināja audzēt savu pārsvaru. Galarezultātā ''Celtnieks'' izcīnīja drošu uzvaru ar 38:29.

Uzvarētājiem līdera lomu šajā spēlē uzņēmās Rihards Leja, kurš veica 17 metienus un guva 12 vārtus. Pa septiņiem vārtiem guva Vladislavs Košmans un Ritvars Balceris. ''Latgols'' sastāvā deviņi vārti Jānim Pavlovičam, Endijs Kušners pievienoja septiņus.

''Jūrmalas Sports'' un ''ASK/LSPA'' cīņā lielāko puslaiku daļu pat nelielā vadībā atradās Rīgas handbolisti, taču mājinieki labāk nospēlēja puslaika beigu daļu, kā rezultātā bija priekšā ar 18:15. Pēc pārtraukuma vienīgā reize, kad ''ASK/LSPA'' tika tuvāk par trim vārtiem, bija desmit sekundes pirms beigām, kad Rihards Kristers Ozols panāca 32:34. Skaidrs, ka īsajā laikā izglābties viesi vairs nespēja, un ''Jūrmalas Sports'' izcīnīja trešo uzvaru šosezon.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija komandas uzbrukuma līderis Rolands Ivanovs, kurš guva desmit vārtus. Ar astoņiem viņam šodien palīdzēja Uldis Zariņš, bet Māris Grēberis pievienoja sešus. ''ASK/LSPA'' sastāvā pa desmit vārtiem guva divi handbolisti - Rihards Kristers Ozols un Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs.