Kvalifikācijas noslēgumā zaudējums Nīderlandē

15.06.2019 21:00

Latvijas nacionālā izlase šovakar ar zaudējumu (21:25) viesos pret Nīderlandi noslēdza 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Nīderlandei šī uzvara ļāva izraut vietu finālturnīrā, bet Latvija to bija izcīnījusi jau trešdien.

Latvijas izlase Nīderlandē ļoti labā noskaņojumā ieradās vakar, 15. jūnijā. Par īpašu datumu Latvijas handbola vēsturē kļuvis 12. jūnijs, jo šajā dienā Valmierā Latvija pirmo reizi nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, savu skatītāju priekšā ar 25:24 pieveicot 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci, tādā veidā garantējot vismaz otro vietu grupā.

Izlases galvenais treneris Armands Uščins Nīderlandē laukumā sūtīja labāko sastāvu, taču labāks spēles sākums padevas Nīderlandei, kas, lai arī pirmā ielaida vārtus, drīz bija vadībā ar trīs vārtu handikapu (7:4). Latvijas izlasei pirmajā puslaikā nedaudz pietrūka veiksmes uzbrukumā, tiesa, jāuzslavē arī Nīderlandes pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā.

Pirmā puslaika otrajā daļā aizvien biežāk uzbrukumā izdevās labāka saspēle, kā rezultātā no mīnus četri rezultāta starpību sadeldējām līdz diviem vārtiem (11:13), saglabājot lielu intrigu pirms spēles otras daļas.

Otrā puslaika sākumā Nīderlande guva divus bezatbildes vārtus (11:15), bet Latvijai izdevās atgūties – individuāli labas epizodes padevās Aivim Jurdžam, Dainim Krištopānam un Mārim Veršakovam, divreiz līnijā lieliski nospēlēja Ingars Dude (16:16). Pēc tam vēl divus vārtus guva Veršakovs, un Latvija jau bija vadībā (18:17). Turpinājumā Nīderlande guva trīs vārtus pēc kārtas (18:20), pie tam Jurdžs vēl saņēma noraidījumu. Nīderlande ļoti labi nospēlēja atlikušo daļu, apturēja Latvijas uzbrukumu, un galarezultātā zaudējām ar 21:25.

2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs no 10. līdz 26. janvārim risināsies trīs valstīs – Austrijā, Zviedrijā un Norvēģijā.

Nīderlande – Latvija 25:21 (13:11)
Nīderlande: Šāgens 4, L.Steins 4, Džerijs 3, Koijmans 3, Būmhouvers 2, Lēnders 2, Sluijters 2, A.Smits 2, K.Smits 2, Baijens 1, Eijlers, Ravensbergens, Šoenakers, J.Smits, I.Steins, Ten Velde
Latvija: Veršakovs 5, Dude 4, Politers 4, Jurdžs 3, Krištopāns 2, Ērmanis 1, Leja 1, Lilienfelds 1, Kuģis, Kurzemnieks, Meikšāns, Piļpuks, Strazdiņš, Puriņs, Tuminskis