Latvijas U-16 izlase Minskā pievieno vēl vienu uzvaru

05.03.2020 19:05

Latvijas U-16 izlase starptautiskajā turnīrā Minskā turpina cīņu par medaļām. Sacensību ceturtajā dienā latviešiem viena uzvara un viens zaudējums. Rīt turnīra noslēdzošā spēle pret Minskas apgabala izlasi.

Arnolda Straumes vadītā Latvijas U-16 izlase Minskā līdz šim bija aizvadījusi četras spēles, kurā izcīnītas trīs uzvaras.Sacensību pirmajā dienā Latvijas U-16 izlase pārliecinoši ar 28:22 apspēlēja Krievijas klubu no Krasnodaras, savukārt otrajā dienā bija gan uzvara, gan zaudējums. Ar 30:26 uzvarēta Ukrainas Novovolinska, savukārt ar 18:28 piedzīvots zaudējums pret spēcīgo RGYOR komandu no Baltkrievijas.

Ceturtdien komanda aizvadīja divas spēles. Dienas pirmajā mačā Latvijas U-16 izlasei pretī stājās Toljati komanda no Krievijas. Latvijas puiši aizvadīja stabilu spēli un pārliecinoši pierādīja savu pārākumu. Pēc 25 minūtēm latvieši bija vadībā ar 15:11, bet visā spēlē izcīnīja uzvaru ar 29:20. Markuss Jurševskis bija rezultatīvākais ar septiņiem vārtiem, pieci vārti Jevgeņijam Rogonovam, četrus pievienoja Rauls Serafimovičs, savukārt pa trim guva Rūdolfs Elferts, Kristers Suharevs, Matīss Strautnieks un Arvils Grava.

Dienas otrajā spēlē Latvijai pretī stājās Zaparožjes komanda no Ukrainas. Starp spēlēm bija tikai nedaudz vairāk kā stunda, un mača pirmajā puslaikā netikām galā ar Ukrainas komandas uzbrukumu – 12:16. Ar identisku rezultātu noslēdzās arī spēles otrais puslaiks, mūsējiem atzīstot pretinieku pārākumu ar 24:32. Markuss Jurševskis izcēlās ar četriem vārtiem, bet pa trim guva uzreiz pieci spēlētāji – Kārlis Auders, Rūdolfs Elferts, Leno Daniels Kazlovskis, Jevgeņijs Rogonovs un Rauls Serafimovičs.

Sacensības notiek no 2. līdz 6. martam un kopumā tajā piedalās astoņas komandas. Bez Latvijas pārstāvētas arī komandas no Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. Formāts paredz, ka katra komanda tiksies ar katru, proti, izlasei paredzētas septiņas spēles. Spēles notiek pēc 2×25 minūtes formāta.

Piektdien sacensību noslēdzošajā dienā Latvijas U-16 izlase tiksies ar Minskas apgabala izlasi. Uzvaras gadījumā latvieši nodrošinās vietu labāko trijniekā.