''Celtnieks'' ar uguņojošu handbolu iegūst Rīgas čempionāta titulu

14/09/2019

Par Rīgas čempionāta 2019 uzvarētāju kļuvusi "Celtnieks Rīga" komanda, kas šovakar RTDP sporta zālē skatītājiem baudāmā handbolā ar rezultātu 38:35 pieveica "Tenax Dobele" komandu. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts baltkrievs Aleksejs Haisa, savukārt labākā vārtsarga balvu ieguva Raitis Puriņš.

Abas komandas pirms šīs sezonas augstās ambīcijas apliecinājušas ar labiem rezultātiem pārbaudes spēlēs. Rīgas čempionātā gan Rīga, gan Dobele bija cīnījusies bez zaudējumiem. "Celtnieks" turnīra ievadā ar 45:16 sagrāva "ASK/LSPA", bet pēc tam ar 34:27 pieveica "Ogri". "Tenax" startā guva panākumu pret ogrēniešiem (39:20), savukārt otrajā spēlē ar 41:20 sagrāva "ASK/LSPA".

Latvijas grandu duelis baudīja lielu interesi no handbola līdzjutēju puses, kas rezultējās lieliskā atmosfērā visas spēles garumā. Abas komandas pirmajā nogrieznī demonstrēja uguņojošu handbolu, brīžiem šķietami aizmirstot par spēli aizsardzībā. Vārtsargu cīņā mača ievadā Raitis Puriņš vārtos demonstrēja labāku sniegumu nekā Ivars Lācis, tāpēc "Celtniekam" izdevās iegūt nelielu pārsvaru, kurš uz brīdi saniedza četrus vārtus (16:12).

Turpinājumā skaļi sevi pieteica reaktīvais Andis Ērmanis, kuram rīdzinieki gluži vienkārši nespēja tikt līdzi. Ērmanis īsā laikā guva četrus vārtus pēc kārtas, un "Tenax" izlīdzināja rezultātu (16:16). Arī puslaika noslēdzošajā daļā laukumā dominēja uzbrukuma darbības, taču tik izteiktu izrāvienu vairs nebija, un pēc spēles 30 minūtēm uz rezultāta tablo bija neizšķirts - 20:20.

Lai arī šķita, ka pēc šāda puslaika spēle varētu vismaz nedaudz nomierināties, tas nenotika, un komandas turpināja skatītājiem piedāvāt ļoti ātru handbolu. Vadībā vairākas reizes pabija abas komandas, bet kopumā rezultāts attīstījās līdzīgi. 12 minūtes pirms beigām "Celtnieks" izvirzījās vadībā ar 30:27, taču "Tenax" ātri sniedza divu vārtu atbildi (30:29). Galotne gan aizritēja ar "Celtnieka" dominanci. Īpaši izcēlās baltkrievs Aleksejs Haisa, un galarezultātā "Celtnieks Rīga" uzvarēja ar 38:35, iegūstot Rīgas čempionāta trofeju otro gadu pēc kārtas.