“Stopiņi” sagādā pirmo zaudējumu “Latgolam”, “REIR Dobelei” sezonas pirmā uzvara

11.10.2020 14:57

Sieviešu handbola līgā šajā nedēļas nogalē aizvadītas divas spēles. "REIR Dobele" mājās ar 27:24 uzvarēja LSPA, bet "Stopiņu NHK" pārspēja Ludzas "Latgolu" – 31:24.

Svētdien, 11. oktobrī, bija jānotiek "Jēkabpils" un "Salaspils" komandu duelim, tomēr Covid-19 ierobežojumu dēļ līdz 1. novembrim Jēkabpils sporta komandas, tostarp handbola, nevar piedalīties sacensībās, tādēļ spēle uz nenoteiktu laiku ir atlikta.

Sestdien "REIR Dobele" uzņēma LSPA meitenes. Sezonas atklāšanā Jēkabpilī septembrī dobelnieces ar 24:34 piekāpās "Jēkabpilij", kamēr LSPA cieta sagrāvi pret "Latgolu" – 17:36. Tādējādi abas komandas cīnījās par sezonas pirmo uzvaru. Spēles pirmajā puslaikā vērā ņemamu pārsvaru ieguva dobelnieces (17:11), bet turpinājumā LSPA izdevās pietuvoties, tomēr ne pilnībā sadeldēt deficītu.

Spēle noslēdzās ar 27:24 "REIR Dobele" uzvaru. Rezultatīvākā ar deviņiem vārtiem uzvarētājām bija Letīcija Veinberga, kamēr Ieva Rozenfeldei – pieci. LSPA rindās astoņus vārtus guva Anna Pudovska, kamēr pa pieciem – Līgai Bīriņai un Jutai Bulei.

Spēles rezultāta dinamika ik pēc piecām minūtēm "REIR Dobele" – "LSPA": 27:24 – 1:2(5'); 5:4(10'); 10:5(15'); 11:6(20'); 14:10(25'); 17:11(puslaiks); 20:13(35'); 21:15(40"); 21:15(45'); 23:20(50'); 25:22(55"); 27:24 (spēle galā).

Turpretī svētdien tikās komandas, kas līdz šim vēl nebija zaudējušas. Sezonas atklāšanā Jēkabpilī "Stopiņi" izcīnīja uzvaru (28:17 pret "Salaspili") un neizšķirtu (27:27 pret "LAT 2004"). Tikmēr "Latgols" meitenes bija izcīnījušas divus pārliecinošus panākumus – 36:17 pret LSPA un 43:30 pret "LAT 2004".

Šodien Stopiņos labāku sniegumu demonstrēja mājinieces, kas jau no paša spēles sākuma iekrāja nelielu pārsvaru, ko izdevās noturēt līdz beigām, izcīnot panākumu ar 31:24. Ar astoņiem vārtiem rezultatīvākā bija "Stopiņu" spēlētāja Elza Seržante, kamēr Dainai Sergejevai seši precīzi metieni. "Latgolam" sešus vārtus guva Juta Bindemane, bet piecus – Madara Cibuļska.

Spēles rezultāta dinamika ik pēc piecām minūtēm "Stopiņu NHK" – "Latgols": 31:24 – 3:1(5'); 6:4(10'); 9:6(15'); 13:9(20'); 15:13(25'); 17:14(puslaiks); 20:17(35'); 22:18(40"); 24:19(45'); 26:20(50'); 29:21(55"); 31:24 (spēle galā).

Ņemot vērā, ka nākamās trīs sieviešu virslīgas bija paredzēts aizvadīt Jēkabpilī, tad, ja paliks spēkā esošie noteikumi, tuvākais mačs gaidāms 23. oktobrī ar "Salaspils" un "REIR Dobele" dueli.