“Tenax” pārliecinošu uzvar “Celtnieks Rīga”; “ASK/LSPA” izcīna pirmo uzvaru šosezon

03.04.2021 19:20

Divi pārsteigumi piedzīvoti SynotTip handbola virslīgā. Pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnījusi handbola komanda “ASK/LSPA”, kas savās mājās uzņemot Vaiņodes handbolistus uzvarēja mačā ar rezultātu 29:22. Savukārt, Dobelē Latvijas čempionu handbola klubs “Tenax Dobele” izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret savu sīvāko konkurenti “Celtnieks Rīga” komandu ar rezultātu 41:27.

Pirmajā spēlē, kurā par uzvaru cīnījās “ASK/LSPA” un handbola klubs “Vaiņode” jau no paša spēles sākuma bija redzam sīva konkurence. Lai gan spēles sākumā viesiem izdevās nedaudz izvirzīties vadībā, tomēr jau drīz vien mājinieki izlīdzināja rezultātu un līdz puslaika beigām pat iekrāja četru vārtu pārsvaru. Līdz ar to pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 18:14.

Otrajā puslaikā abas komandas uzsāka ļoti nerezultatīvi un līdz pat 38. minūtei tikai vienus vārtus bija guvis Vaiņodes handbolists Oskars Pāvils. Tomēr puslaika otrajā daļā nerealizēto metienu sērija tika pārtraukta un abas komandas turpināja aizvadīt līdzīgu spēli, tomēr “ASK/LSPA” spēja vēl nedaudz palielināt rezultāta pārsvaru un tādējādi uzvarēt spēlē ar rezultātu 29:22.

Rezultatīvākie spēlētāji “ASK/LSPA” rindās bija Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, kas kopumā guva 11 vārtus, Ingus Kristiāns Jonuška guva sešus vārtus, bet Kristers Rihards Ozols un Viktors Fadejevs guva pa četriem vārtiem. Handbola klubs “Vaiņode” sastāvā atkal rezultatīvākie spēlētāji bija Oskars un Ainārs Pāvili, kas attiecīgi katrs guva sešus un piecus vārtus. Pa trīs vārtiem Denisam Pumpuram un Gatim Taujēnam.

Dienas otrajā spēlē SynotTip handbola virslīgā norisinājās Latvijas vīriešu handbola vadošo komandu “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” spēle un līdz ar to tika gaidīta ļoti sīva cīņa. Tātad tā arī bija līdz pat pirmā puslaika pēdējām desmit minūtēm, tomēr “Celtnieks Rīga” izdarot vairākas kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukmā ļāva turnīra līderiem – “Tenax” handbolistiem izvirzīties pārliecinošā vadībā un līdz puslaika beigām mājinieki bija jau iekrājuši septiņu vārtu pārsvaru (26:19).

Arī otrais puslaiks tika aizvadīts tādā pašā manierē un dobelnieki turpināja atrauties no saviem sīvajiem sancešiem un līdz spēles beigu signāla palielināja vārtu starpību līdz 14 vārtiem un līdz ar to spēle noslēdzās ar rezultātu 41:27.

Māris Veršakovs bija rezultatīvākais spēlētājs dobelnieku rindās un kopumā no izdarītiem 15 metieniem 12 reizes bija precīzs. Pa septiņiem vārtiem Nilam Aivim Miķelsonam un Andim Ērmanim, bet vēl piecus vārtus guva Oskars Arājs. Savukārt, “Celtnieks Rīga” sastāvā rezultatīvākie bija Aliaksei Haisa un Artis Kurmēns, kas katrs guva pa sešiem vārtiem, bet Aliaksandr Patcykailik guva četrus vārtus.

“Tenax Dobele” čempionāti turpina aizvadīt bez zaudējumiem un kopumā 11 spēlēs izcīnījusi 22 punktus. “Celtnieks Rīga” tik pat spēlēs ir divreiz zaudējusi un abas reizes tieši šodienas pretiniecei. Savukārt, “ASK/LSPA” saglabā turnīra pēdējo pozīciju, tomēr viņiem ir aizvadītas par divām spēlēm mazāk kā Ludzas sporta kluba “Latgols” komandai un tāpēc viņiem ir iespēja vēl apsteigt ludzāniešus. Vaiņodes handbolisti šobrīd ieņem 5. vietu turnīra tabulā un pēc spēles ar “ASK/LSPA” zaudēja 4. pozīciju.

Šodien vēl viena spēlē SynotTip handbola virslīgā tiks aizvadīta pulksten 19.00, kad savā “Jūrmalas Sports” savā laukumā uzņems Ogres handbolistus. Spēle tiks translēta tiešraidē SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, kā arī Latvijas Handbola federācijas mājas lapā handball.lv.