Par Baltijas kausa uzvarētāju kļūst Somija, Latvija zaudē Lietuvai un finišē 4. vietā

08.01.2023 12:47

Šodien noslēdzās Baltijas kauss 2023, kurā par uzvarētāju pasludināta Somija, kas tikai pašā spēles izskaņā pieveica Igauniju ar rezultātu 31:29 (13:14). Savukārt trešo vietu Baltijas kausa turnīrā pārliecinoši izcīnīja Lietuvas valstsvienība, apspēlējot Latviju par deviņiem vārtiem – 24:15 (15:9).

Lai gan spēles rezultātu atklāja Lietuva, pirmā puslaika puse abām komandām nospēlēta vienlīdzīgi, vairākas reizes Latvijas izlasei spējot izlīdzināt rezultātu. 18. minūtē lietuvieši uzsāk izrāvienu ar +4 (9:5) un vairāk. Puslaika beigās Latvija tomēr pietuvina rezultātu līdz -4 un to noslēdz ar 9:15.

Otrā puslaika sākumā Latvija notur rezultāta starpību ne lielāku kā -5, taču 46. minūtē rezultāta deficīts jau -6 (14:20). Latvijai tā arī neizdodas rezultāta starpību samazināt un Lietuvas valstsvienība spēli noslēdz ar 24:15, izcīnot trešo vietu Baltijas kausa 2023 turnīrā.

• Lietuva – Latvija 24:15 (15:9)

Lietuva – Lukas Simenas 4/6, Romas Aukstikalnis 3/4, Mykolas Lapiniauskas 3/6, Eimantas Grimuta 3/3

Latvija – Ņikita Pančenko 2/4, Andis Bors 2/4, Ričards Jablonskis 2/5, Ričards Juzups 2/2, Emīls Kurzemnieks 2/4

Arī šodien Latvijas izlasei spēles laukumā nepievienojās saslimušie spēlētāji Ralfs Geislers un Rauls Erlands Serafimovičs.

Pēcpusdienā aizvadīta fināla spēle starp Somijas un Igaunijas valstsvienībām. Pirmais puslaiks nospēlēts vienlīdzīgi. Spēles 18. minūtē igauņiem +4 (10:6), taču somi spēj samazināt rezultāta starpību un pārtraukumā doties ar rezultātu 13:14.

Otrajā puslaikā igauņi palielina rezultāta starpību līdz +3 (15:18), taču somiem izdodas izlīdzināt rezultātu divas reizes (22:22 un 23:23) un 46. minūtē pirmo reizi izvirzīties vadībā ar rezultātu 24:23. 57. minūtē rezultāts atkārtoti neizšķirts (29:29), bet jau minūti vēlāk somu spēlētāji Fredrik Karlsson un Edward Hammarberg izpilda divus precīzus metienus (31:29), ar ko pietieka, lai izcīnītu Baltijas kausu.

• Somija – Igaunija 31:29 (13:14)

Somija – Linus Lindberg 5/7, Sebastian Sakkinen 5/6, Fredrik von Troil 4/5, Miska Henriksson 3/4, Edward Hammarberg 3/5, Fredrik Karlsson 3/3

Igaunija – Andris Celminš 6/10, Mihkel Lõpp 6/7, Markus Viitkar 4/6, Karl Toom 4/11

Pēc spēles apbalvoti labākie spēlētāji. Latvijas izlasē Artūrs Meikšāns, bet Lietuvas Lukas Gurskis. Savukārt Somijas un Igaunijas izlasēs spēlētāji ar numuru 18 – Edward Hammarberg un Andris Celminš.