Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase

Latvijas nacionālās vīriešu handbola izlases paplašinātais kandidātu saraksts

Uz 2028. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu (2026. gada novembris – 2027. gada maijs)

Nr. p.k.VārdsUzvārdsKlubsPozīcijaSvars (kg)Augums (cm)Dzimšanas datums
1RitvarsPutraLAT ZRHK TENAX DobeleGK11519715.10.2003
2NiksLagzdaSUI CS Chenois GeneveGK9519131.10.2005
3KristersVēverisLAT ASK/MSĢGK8118426.05.2008
4UvisMikālsLAT HK Ogre/RSUGK6318325.09.2009
5VladislavsBabraGER HSG Dutenhofen/MünchholzhausenGK8018803.04.2009
6MaksisPešiksLAT ZRHK TENAX DobeleGK9218701.05.2008
7KristersSuharevsLAT ZRHK TENAX DobeleLW7518305.10.2005
8EmīlsVilsonsLAT ZRHK TENAX DobeleLW8818302.10.2007
9RenārsGrebeņņikovsLAT ASK/MSĢLW8318301.01.2003
10RobertsRancānsROU CS Minaur Baia MareLB9819619.04.2002
11EmīlsKurzemnieksLAT ZRHK Tenax DobeleLB9519307.05.1998
12EndijsŠnepstsCZE HC ROBE ZubriLB9019029.03.2006
13EinārsBorisovsGER OHV AurichLB7018504.06.2007
14Jānis PāvelsValkovskisGER TBV Lemgo LippeLB9519207.10.2004
15RihardsBistersLAT HK Ogre/RSULB/CB8118208.01.2005
16LeonardsValkovskisGER HSC 2000 CoburgPV9619526.07.2006
17JevgeņijsRogonovsFRA Istres Provence HandballPV10018715.08.2004
18ArtūrsMeikšānsEST Polva-ServitiPV10320513.03.1998
19RalfsSproģisLAT ASK/MSĢPV8319219.09.2008
20SandisVaškevičsLAT ASK/MSĢPV10519116.11.2005
21EndijsKušnersGER DHK FlensborgCB8818402.04.2003
22Rauls ErlendsSerafimovičsLAT ZRHK TENAX DobeleCB8518216.05.2004
23MarksLilienfeldsGER HSC 2000 CoburgCB9020021.05.2007
24Justs VidzisLAT ASK/MSĢCB7719119.05.2008
25Elgars KušnersGER SV OebisfeldeCB7518518.08.2006
26KārlisKrūmiņšLAT ZRHK TENAX DobeleCB/LB8218805.11.2002
27DainisKrištopānsGER MT MelsungenRB13521527.09.1990
28ValdisKalniņšNOR ElverumRB9318920.09.2007
29Arza BrunisButansSUI CS Chenois GeneveRB7317324.08.2006
30KristsVidzisLAT ASK/MSĢRW/RB8418715.10.2005
31ŅikitaPančenkoLAT ZRHK TENAX DobeleRW7317404.05.1999
32KristersPlūmeGER SV BeckdorfRW7518718.12.2000
33MārtiņšMisulisGER HC ErlangenRW8518209.07.2007
34Andis Bors ESP Villa de ArandaRW8318929.12.2006
35LinardsUsānsLAT ZRHK TENAX DobeleRW8319001.01.2003

Oficiālie pārstāvji


Men’s EHF EURO 2028

Promotion Round (2026. gada janvāris): Latvija – Lielbritānija
Qualifiers (2026. gada novembris – 2027. gada maijs): Group 6 (Francija, Polija, Rumānija, Latvija)

DatumsLaiks*SpēleKārtaVietaRezultāts
07.01.2026.19:00Lielbritānija – LatvijaPromotion Round Notingema, Lielbritānija27:35 (15:18)
11.01.2026.15:10Latvija – LielbritānijaPromotion Round Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava40:25 (18:11)
04.11.2026.19:00Polija – LatvijaQualifiers (Group 6)Stegu Arena, Opole, Polija
08.11.2026.15:10Latvija – FrancijaQualifiers (Group 6)Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava
10./11.03.2027.–Latvija – RumānijaQualifiers (Group 6)Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava
13./14.03.2027.–Rumānija – LatvijaQualifiers (Group 6)–
5./6.05.2027.–Latvija – PolijaQualifiers (Group 6)Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava
09.05.2027.–Francija – LatvijaQualifiers (Group 6)–

*pēc Latvijas laika

2027 IHF World Championship

DatumsLaiks*SpēleKārtaVietaRezultāts
01.11.2025.21:00Latvija – LuksemburgaQualification Europe Phase 1Centre sportif National d’COQUE, Luxemburg 28:20 (13:9)
02.11.2025.19:30Luksemburga – LatvijaQualification Europe Phase 1Centre sportif National d’COQUE, Luxemburg 33:34 (16:15)
19.03.2026.19:40Latvija – PolijaQualification Europe Phase 2Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgava24:33 (12:17)
22.03.2026.16:00Polija – Latvija Qualification Europe Phase 2Arena Ostrow, Ostrów Wielkopolski, Polija33:25 (15:18)
*pēc Latvijas laika

2024. – 2025. GADA SACENSĪBAS

OFICIĀLĀS SACENSĪBAS

DatumsSacensībasSpēleVietaRezultāts
06.11.2024.EHF EURO 2026 kvalifikācijaSerbija – LatvijaKraljevo (SRB)38:25
(16:10)
10.11.2024.EHF EURO 2026 kvalifikācijaLatvija – SpānijaZemgales OC (Jelgava)29:38
(15:20)
13.03.2025EHF EURO 2026 kvalifikācijaLatvija – ItālijaZemgales OC (Jelgava)30:35 (15:17)
16.03.2025EHF EURO 2026 kvalifikācijaItālija – LatvijaPalasport Sa Rodia, Oristano OR (ITA)41:30 (23:12)
08.05.2025EHF EURO 2026 kvalifikācijaLatvija – SerbijaZemgales OC (Jelgava)26:27 (8:12)
11.05.2025EHF EURO 2026 kvalifikācijaSpānija – LatvijaPalacio Municipal Deportes de Huesca (ESP)41:25 (20:15)

PĀRBAUDES SPĒLES

DatumsLaiks*TurnīrsSpēleVietaRezultāts
10.01.2025.17:00Men’s Baltic Sea Cup 2025Lietuva – LatvijaDruskininkai, Lietuva25:24 (13:8)
11.01.2025.16:00Men’s Baltic Sea Cup 2025Latvija – SomijaDruskininkai, Lietuva23:31 (10:13)
12.01.2025.10:00Men’s Baltic Sea Cup 2025Latvija – IgaunijaDruskininkai, Lietuva29:31 (17:15)

2023. – 2024. GADA SACENSĪBAS

OFICIĀLĀS SACENSĪBAS

DatumsLaiks*SacensībasSpēleVietaRezultāts
02.11.2023.19:402025. gada Pasaules čempionāta priekškvalifikācijaLatvija – IgaunijaValmiera (LAT)29:30 (12:13)
04.11.2023.19:002025. gada Pasaules čempionāta priekškvalifikācijaIgaunija – LatvijaTallina (EST)28:22 (12:7)
11.01.2024.19:40EHF EURO 2026 priekškvalifikācijaLatvija – LuksemburgaValmiera (LAT)32:25 (13:13)
14.01.2024.17:00EHF EURO 2026 priekškvalifikācijaLuksemburga – LatvijaLuksemburga (LUX)36:28 (21:13)
*pēc Latvijas laika

PĀRBAUDES SPĒLES

DatumsLaiks*SacensībasSpēleVietaRezultāts
28.12.202317:00Men’s Baltic Sea Cup 2023Latvija – IgaunijaLudza (LAT)29:35
(16:20)
29.12.202318:00Men’s Baltic Sea Cup 2023Latvija – LietuvaLudza (LAT)31:32
(13:17)
30.12.202310:00Men’s Baltic Sea Cup 2023Somija – LatvijaLudza (LAT)24:30
(10:19)

Informācija atjaunota: 07.10.2026.