Arī Ēģiptei, Norvēģijai un Vācijai izcīnītas ceļazīmes uz Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu

22.01.2023 10:26

Pasaules čempionātā vakar izspēlētas spēles 3. un 4. grupā, kur pārliecinošus panākumus guva Norvēģijas, Vācijas un Ēģiptes valstsvienības, garantējot iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Ēģiptei tikai pirmā puslaika izskaņā izdevās no neizšķirta rezultāta (8:8) panākt vadību ar 13:9, bet spēli noslēgt ar 26:22, pieveicot Bahreinas valstsvienību. Šī ir jau trešā reize pēc kārtas, kad Ēģiptei izdevies iekļūt Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

4. grupā pārliecinoši panākumi Dānijai un Horvātijai, kuras izcīnīja uzvaras pār ASV (33:24) un Beļģijas (34:26) izlasēm.

3. grupā Vācijas handbolisti pirmā puslaika beigu daļā un otrā puslaika ievadā veica izrāvienu, kas ļāva izcīnīt uzvaru pār Nīderlandes valstsvienību ar rezultātu 33:26. Savukārt norvēģi pārliecinoši pieveica Kataras handbolistus ar 30:17.

2017. un 2019. gada Pasaules čempionātu vicečempione Norvēģija labāko astotniekā iekļūst jau ceturto reizi pēc kārtas, bet Vācijai kopš 2019. gada ceturtdaļfinālu nav izdevies sasniegt.

Katara – Norvēģija labākie momenti

Pasaules čempionei Dānijai priekšā vēl viena spēle pret 4. grupas līderi Ēģipti, kas noteiks tās likteni iekļūšanai labāko atstotniekā. Turklāt, Horvātijai ir iespēja apsteigt Dāniju pie scenārija, ja horvāti pirmdien pārliecinoši pieveiks Bahreinu un, ja Dānija piedzīvos zaudējumu Ēģiptei.

Savukārt 3. grupā pirmo divu vietu ieguvējas ir noskaidrotas, bet nav zināma vietu secība, kas izšķirsies pirmdien gaidāmajā savstarpējā spēlē Vācijas un Norvēģijas valstsvienībām. Abu komandu iepriekšējā savstarpējā spēlē 2022. gada Eiropas čempionātā norvēģi uzvarēja ar 28:23.

Ceturtdaļfināla spēles, 25. janvārī, notiks šādos pāros:

• 1. vieta 1. grupā – 2. vieta 3. grupā
  • 1. vieta 4. grupā – 2. vieta 2. grupā
  • 1. vieta 3. grupā – 2. vieta 1. grupā
  • 1. vieta 2. grupā – 2. vieta 4. grupā

Pasaules čempionāta aktualitātēm seko līdzi IHF mājaslapā, bet bilžu galerijas skaties šeit.