Baltijas handbola līgā čempionu titulu izcīna “Dragunas”, pārspējot “Šviesas”; bronza – “Serviti”

11.04.2021 18:28

Noskaidroti 2020./2021. gada Baltijas handbola līgas čempioni. Šajā sezonā uzvaras laurus plūca Klaipēdas “Dragunas”, kas fināla mačā ar rezultātu 33:30 apspēlēja Viļņas “VHC Šviesa”, līdz ar to izcīnot čempionu titulu. Vēl šodien spēlē starp Pilvas “Serviti” un Alītas “Varsa-Stronglasas” tika noskaidroti bronzas medaļu ieguvēji. Ar rezultātu 26:24 uzvaru izcīnīja Igaunijas handbola klubs “Serviti”, tādējādi iegūstot 3. vietu Baltijas handbola līgā.

Spēli par bronzas medaļām “Serviti” iesāka nepārliecinoši, un līdz ar to pirmajā puslaikā ar rezultātu 15:12 uzvaru izcīnīja Alītas handbolisti. Tomēr pēc puslaika pārtraukuma Pilvas “Serviti” handbolisti laukumā demonstrēja daudz labāku sniegumu, tādējādi viņi jau pēc aizvadītām 10 minūtēm otrajā puslaikā spēja izlīdzināt rezultātu (17:17).

Lai gan spēle turpinājās, nevienai no komandām nespējot atrauties, tomēr spēles beigu daļu Igaunijas komanda aizvadīja labāk. Tieši aktīvāks uzbrukums ļāva viņiem arī izvirzīties vadībā un noturēt šo pārsvaru līdz pat spēlēs beigām, tādējādi izcīnot uzvaru ar rezultātu 26:24.

Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētāju rindās bija Sander Sarapuu un Henri Sillaste, kuri abi guva pa pieciem vārtiem. Savukārt, Latvijas vīriešu handbola izlases spēlētājs Artūrs Meikšāns, kurš pārstāv “Serviti” handbola klubu, šodien neguva nevienus vārtus.

Spēlē par čempionu titulu tikās divas komandas no Lietuvas – Klaipēdas “Dragunas” un Viļņas “VHC Šviesa”. Lai gan cīņa līdz pat spēles beigām bija ļoti sīva, “Draugunas” tajā svinēja uzvaru ar rezultātu  33:30 un līdz ar to kļuva par 2020./2021. gada čempioniem Baltijas handbola līgā.

Nelielu pārsvaru čempioniem izdevās iegūt jau spēles sākumā, un 11. minūtē rezultāts uz tablo bija 10:5. Lai gan Viļņas handbolisti nedaudz atguvās, tomēr “Dragunas” līdz pirmā puslaika beigām spēja saglabāt puslaika sākumā iegūto vārtu pārsvaru. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 17:12.

Otrajā puslaikā nekādu lielu izmaiņu nebija, un čempioni spēja noturēt pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru. Tādējādi viņiem izdevās gūt uzvaru ne tikai šajā spēlē ar rezultātu  33:30, bet arī 2020./2021. gada sezonas Baltijas handbola līgā kopumā.

Rezultatīvākais spēlētājs čempionu rindās bija Deividas Virbauskas, kurš guva deviņus vārtus, Zanas Gabrielius Virbauskas bija precīzs septiņas reizes, Gytis Smantauskas guva piecus vārtus.

Savukārt, Viļņas “VHC Šviesas” sastāvā ar 12 vārtiem izcēlās Karolis Antanavičius, vēl Skirmantas Plėta guva piecus vārtus, bet Karolis Bliuvas izdarīja četrus precīzus metienus.

Jau iepriekš informējām, ka Latvijas handbola komandas dalību Baltijas handbola līgā pārtrauca Covid-19 ierobežojumu dēļ. Komandas aizvadīja tikai savstarpējās spēles Latvijā, izņemot Dobeles “Tenax”, kas vēl paspēja aizvadīt divas spēles izbraukumā Igaunijā. Līdz ar to visām Latvijas komandām mačos, kurus tās nepaguva aizvadīt, tika piešķirti tehniskie zaudējumi.