BHL: Latvijas komandām viena uzvara, divi zaudējumi

04.09.2021 20:33

Šodien ar sešām spēlēm sākas jaunā Baltijas handbola līgas sezona. Piecās no sešām spēlēm laukumā devās Latvijas pārstāvji. ZRHK Tenax Dobele aizvadīja spēli ar Igaunijas komandu Rassiku Mistra, HK Ogre pret lietuviešiem Granitas Karys, bet SK Latgols Ludza ar komandu no Lietuvas pilsētas – Alītas – Varsa – Stronglasa. Savukārt trīs mūsu tiesnešu pāri tiesāja šīs dienas spēles – HC Vilnius un igauņu Polvas spēli tiesājā Ralfs Pērsis un Aleksandrs Radčenko, VHC Šviesa Vilnius un Igaunijas HC Kehra spēli tiesāja Edmunds Bogdanovs un Ivars Černavskis, bet HK Ogres un Kauņas Granitas – Vadims Jaškins un Eduards Žabko.

Granitas – Karys – HK Ogre 35:27 (16:15)
Spēle sākās ar nelielu Granitas-Karys pārsvaru 6:2 – pēc nospēlētām astoņām minūtēm. Lai atgrieztos spēlē, HK Ogre bija nepieciešamas sešas minūtes – pēc nospēlētām 14 minūtēm Rihards Leja guva vārtus, panākot – 8:8. Pirmā puslaika otrā puse bija interesantāka un aizraujošāka, abas komandas spēlēja rezultatīvi un pirmajā puslaikā abām komandām kopā izdevās gūt 31 vārtu. Pārtraukumā Granitas-Karys devās ar vienu vārtu pārsvaru -16:15. Otrais puslaiks tika aizvadīts Granitas/Karys zīmē, lietuvieši spēja gūt septiņus vārtus, uz kuriem ogrēniešiem atbildes nebija, tas ļāva Kauņas komandai “aizmukt” – 30:22. Pēdējās trīs minūtes bija tikai formalitāte. Spēles beigu rezultāts 35:27.

Rezultatīvākie spēlētāji:
Granitas/Karys Kaunas – Jovaišas 5, Lazauskas 5, Šarkauskas 5, Kairys 5, Feokistovas 4, Tomkevičius 3, Jurkevičius 2, Dambrauskas 2, Pijus 2, Gurskis 1, Monvilas 1
HK Ogre – Lazdiņš 8,Patsykailik 6, Lielais 5, Leja 3, Bauze 2, Haisa 2, Čikuts 1

Rassiku/Mistra – ZRHK Tenax Dobele 26:21 (14:15)
Pirmais puslaiks bija ļoti līdzīgs, abas komandas spēlēja vienlīdz labi un nevienai no komandām neizdevās iegūt nopietnu pārsvaru. Pēc nospēlētām 30 minūtēm – 14:15. Otrais puslaiks sākās ar nelielu ZRHK Tenax Dobele izvirzīšanos vadībā, šo pārsvaru viņi tuprināja palielināt līdz pat spēles beigām. Lieliska atgriešanās Latvijas komandas sastāvā pēc savainojuma, izdevās Austrim Tuminskim, viņš palīdzēja savai komanda izcīnīt uzvaru, gūstot 9 vārtus. Spēles rezultāts – 26:31.

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax galvenais treneris
“Spēles sākums un spēles pirmā puse bija ļoti nervoza. Bija manāms, ka mums kādu laiku nav bijušas spēles, trūkst spēļu pieredze. Pārāk daudz kļūdu, un tās mums maksāja zaudētus, vieglus vārtus. Bet otrajā puslaikā viss mainījās, un spēle un rezultāts “pagriezās uz mūsu pusi”. Mēs ieradāmies šeit, lai uzvarētu, tas arī izdevās. Man bija svarīgi, lai mēs kā komanda spēlētu ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā. Mēs paveicām labu darbu un dodamies mājās ar labu garastāvokli. Šodien vēl izmantosim iespēju un klātienē atbalstīsim Latvijas volejbola izlase cīņā ar Horvātiju,”

Rassiku/Mistra – Sokorovich 6, Nerut 4, Naumenko 3, Slastinovski 3, Kopli 3, Anton 2, Aus 2, Annula 1, Kalvet 1, Kessküla 1
ZRHK Tenax Dobele – Tuminksis 9, Šuleiko 7, Kreicbergs 5, Arājs 3, Pančenko 3, Krastiņš 2, Miķelsons 2

Varsa – Stronglasas – SK Latgols Ludza 32:23 (17:10)
Šī spēle pārsteigumus nesagādāja, jo SK Latgols ieradās tikai desmit spēlētāju sastāvā. Jau pirmā puslaika pusē Varsa – Stronglasas komandai bija piecu vārtu pārsvars. Viņi izmantoja savu pieredzi un to, ka viņiem ir garāks spēlētāju soliņš. Pēc spēles pirmā puslaika – 17:10. Lai gan SK Latgols centās atspēlēties, to, ar desmit spēlētājiem sastāvā nebija iespējams izdarīt. Varsa – Stronglasas turpināja spēlēt savu spēli un līdz pat spēles beigām saglabāja drošu starpību rezultātā. Spēles rezultāts 32:23.

Andrejs Narņickis, SK Latgols Ludza treneris
“Varu tikai teikt to, ka pēdējo spēli aizvadījām maijā, diemžēl starpsezonā arī nespēlējām nevienu draudzības spēli vai turnīru, tas bija manāms laukumā. Sakarā ar Covid-19 karantīnu daudzi nepotētie spēlētāji nevarēja piedalīties darba un ģimenes apstākļu dēļ – nevarēja atrasties karantinā. Komandas sastāvā šodien bija daudz jaunu spēlētāju no kuriem diviem nebija arī spēļu prakses Latvijas handbola virslīgā. Nepārdzīvojam par zaudējumu, jo komandā bija jaunie spēlētāji, kuri guva pieredzi.”

Varsa – Stronglasas Alytus – Petrušauskas 6, , Micevičius 6, Stankevičius 5, Eidukonis 5, Babarskas 3, Lastauskas 2, Adamkevičius 2, Tumasonis 1, Čepulis 1, Grebliūnas 1