BHL: šīs nedēļas nogales bilance – 1:3

27.09.2021 08:14

Šajā nedēļas nogalē Latvijas komandas aizvadīja četras spēles Baltijas Handbola līgā (BHL). Sestdien ZRHK Tenax Dobele, savā laukumā, uzņēma Igaunijas komandu SK Tapa, bet SK Latgolas Ludzā aizvadīja spēli ar Raasiku/Mistra. Savukārt svētdien dobelnieki spēlēja ar citu Igaunijas klubu – HC Viljandi, bet HK Ogre, savās mājās, tikās ar Raasiku/Mistra. Iepriekšējās Baltijas līgas abas spēles bija zaudējuši gan SK Latgols, gan HC Ogre, gan Raasiku/Mistra, šajā nedēļa notika cīņa par pirmajiem šīs sezonas punktiem. Veiksmīgāka šī cīņa izvērtās igauņiem – nedēļas bilance Latvijas komandām pret igauņiem – viena uzvara, trīs zaudējumi. Raasiku/Mistra komanda pieveica abas Latvijas komandas, savukārt dobelnieki iespēja uzvarēt SK Tapa, bet svētdien piekāpās HC Viljandi, kuri dienu iepriekš, pārspēja pagājušās sezonas BHL čempionus – HC Dragunas Klaipeda.

SK Latgols Ludza – Raasiku / Mistra 23:33 (13:18)
Jau spēles pirmajā pusē Raasiku/Mistra nodrošināja drošu pārsvaru – 13:18. Spēles otrajā pusē SK Latgols pirmo 10 minūšu laikā guva tikai vienus vārtus pret Rassik/Mistra septiņiem vārtiem. Tas veidoja lielu atšķirību rezultātā, un SK Latgols neatrada veidu, kā mainīt spēles gaitu. Spēles rezultāts 33:23.

Andrejs Narnickis, SK Latgols Ludza treneris
“Aizsardzībā šodien spēlējām slikti. Dažiem spēlētājiem šī bija pirmā spēle šosezon. Turklāt daži spēlētāji ir savainoti, tāpēc šodien nevarēja palīdzēt. Pašlaik mums trūkst, un ir pārāk maz komandas treniņu.”

Rezultatīvākie spēlētāji:
SK Latgols Ludza – Seņkāns 6, Matvejenko 6, Grebeņņikovs 4, Kušners E., 2, Malahovs 2, Strazds 1, Lipskis 1, Mikijanskis 1
Raasiku/ Mistra – Naumenko 7, Anton 5, Aus 4, Kopli 4, Nerut 3, Kalvet 3, Slastinovski 3, Sokorovich 2, Vare 1, Nikolajev 1

ZRHK Tenax Dobele – SK Tapa 34:22 (19:10)
ZRHK Tenax Dobele spēli iesāka pārliecinoši un veiksmīgi, jau spēles sākumā izvirzoties vadībā. Pēc pirmajām 30 minūtēm uz tablo – 19:10. Otrajā puslaikā dobelnieki panāca 12 vārtu starpību un saglabāja to līdz spēles beigām – 34:22.

Arvis Juzups, ZRHK Tenax Dobele menedžeris
“Mēs uzvarējām, tas ir pozitīvi. Es pats biju gaidījis, ka pretinieks būs spēcīgāks. Nespēlējām labāko spēli, bet uzvara bija diezgan pārliecinoša. Šodien jaunajiem spēlētājiem tika dota iespēja, taču viņi nerādīja labāko sniegumu. Bet mēs nevaram atslābt, rīt ir spēle ar HC Viljandi, kuri šodien (25.09/) uzvarēja Dragunas, domāju, ka tā būs interesanta spēle. Pagājušajā gadā mēs spēli izbraukumā zaudējām. Ceru, ka komanda būs noskaņota un darīs visu iespējamo. Žēl, ka Nils Kreicbergs ir savainots un būs vajadzīgs laiks, lai atkoptos pēc meniska operācijas, palīdzēt nevar arī Lībergs. Bet visi pārējie ir veseli un gatavi. Mums rīt jācīnās. ”

Ņikita Pančenko, ZRHK Tenax Dobele spēlētājs
“Esmu atgriezies pēc traumas sadziedēšanas, fiziski jūtos labi, esmu strādājis ar plecu, bet tehnika ir jāatgūst. Man ļoti pietrūka handbola, pārtraukums bija gandrīz gads. Mūsu pretinieki šodien ir ļoti jauni komanda. Viņu sastāvu ir jauns un nepieredzējis, tāpēc pret mums gāja grūtāk. Rīt spēle noteikti būs grūtāka, Viljandi komandā ir gan jauni, gan pieredzējuši spēlētāji, kuri var dot savu ieguldījumu. HC Viljandi noteikti būs vairāk gatavi spēlēt pret mums, jo mēs esam spēlējuši viens pret otru vairākas reizes – viņi zina mūsu vājās un stiprās puses, tāpēc spēle būs sīvāka. “

Rezultatīvākie spēlētāji
ZRHK Tenax Dobele – Kurzemnieks 6, Tuminskis 6, Pančenko 5, Miķelsons 4, Politers 3, Ērmanis 3, Arājs 2,Plūme 2, Šuleiko 1, Juzups 1, Pavlenko 1
SK Tapa – Ageni 7, Berezhnyi 5, Trofimov 3, Kosmirak 2, Morgenson 2, Rattel 1, Reinvart 1, Koppelmann 1

HK Ogre – Raasiku / Mistra 30:37 (15:17)
Spēles pirmais puslaiks tika aizvadīts līdzīgi un Rassiku ieguva nelielu pārsvaru – 15:17. Spēles otrajā pusē Raasiku / Mistra lēnām, bet stabili turpināja palielināt pārsvaru. Spēles rezultāts 30:37 Rassiku / Mistra.

Andris Molotanovs, HK Ogre treneris
“Kopumā spēle bija laba. Domāju, ka pretinieks bija ļoti koncentrējies uz šo spēli, viņiem veicās nedaudz labāk nekā mums un viņi labi spēlēja gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Rassiku / Mistra ir diezgan daudz profesionālu spēlētāju, kuri spēli uztver ļoti nopietni. Mūsu spēle sākumā bija laba, manuprāt, ļoti kvalitatīvs un skatāms handbols. No paša sākuma veiksme šodien nebija ar mums. Bija vairākas situācijas, kad veiksmes fakts nostrādāja pretiniekam par labu. Ir, kur attīstīties un augt, bet mēs ejam uz priekšu. Nākamnedēļ mums ir divas spēles Igaunijā.”

HK Ogre – Lielais 8, Haisa 6, Patsykailik 6, Lazdiņš 3, Leja 3, Rutka 3, Sļusarevs 1
Raasiku/ Mistra – Nerut 9, Slastinovski 6, Naumenko 4, Aus 4, Sokorovich 4, Kopli 3, Vare 3 , Annula 2, Kalvet 1

ZRHK Tenax Dobele – HC Viljandi 22:24 (7:12)
HC Viljandi spēli iesāka ļoti veiksmīgi un pārliecinoši. Pēc deviņām spēlētām minūtēm rezultāts bija 6 – 1. Spēles pirmajā puslaikā HC Viljandi vārtsargs Rasmus Ots aizvadīja lielisku spēli, regulāri glābjot, savu komandu no zaudētiem vārtiem. Pēc pirmajām 30 minūtēm uz tablo – 7:12. Otrajā puslaikā dobelnieki turpināja “dzīties pakaļ” HC Viljandi, zaudējot daudz enerģijas un spēka un, tas neļāva viņiem izlīdzināt spēli. HC Viljandi šajā nedēļas nogalē paveica labu darbu – uzvarot pagājušās sezonas Baltijas līgas čempionus un arī Latvijas čempionus ar rezultātu – 22:24.

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele komandas treneris
“Es vēl neesmu skatījies statistiku, taču mums bija ļoti slikts metienu procents un daudz kļūdu. Pirmā puslaika pirmajās 15 minūtēs 1: 9, kas nozīmēja ļoti grūtu atgriešanos spēlē. Pēc tam “ķērām” mūsu pretiniekus visu spēli. Dažas reizes panācām trīs vārtu starpību, taču atkal kļūdas un netrāpīti metieni neļāva mums palikt spēlē. Lai gan zaudējām, vēlos uzslavēt komandu par cīņu, ka viņi nepadevās, līdz pēdējai sekundei. Cīnījāmies kā zvēri, bet šoreiz pretinieki bija labāki. Gatavosimies tālāk, nākamnedēļ spēle pret Klaipēdu. “

Kristo Voika, HC Viljandi spēlētājs un treneris
“Mūsu vārtsargs šodien bija absolūti augstākajā līmenī, viņš mūs daudzkārt izglāba, un tas ļoti palīdzēja. Rasmums Ots šodien noteikti bija labākais spēlētājs. Spēles otrajā pusē uzbrukumā zaudējām pārliecību. Principā visa spēle, līdz spēles pēdējām 30 sekundēm, bija – uzvari vai zaudē. Esam mazliet priecīgi, ka šodien spēle bija tikai 60 minūtes, jo dobelnieki beigās atguva pārliecību un rezultātā viņi nāca tikai tuvāk un tuvāk. Labi, ka laiks beidzās. Mums šī bija lieliska nedēļas nogale, uzvarējām Klaipēdu un Dobeli, tas mums ir labs sākums BHL. Bet šī būs gara sezona, un pagaidām, tas par neko neliecina. Redzēsim, kas notiks nākotnē.”

ZRHK Tenax Dobele – Tuminskis 4, Arājs 4, Pančenko 3, Kurzemnieks 3, Politers 3, Miķelsons 2, Juzups 2, Ērmansi 1
HC Viljandi – Maasalu 5, Variik 5, Koks 4, Lopp 4, Voika 3, Koovit 2, Pertelson 1