“Celtnieks Rīga” ar minimālu pārsvaru apspēlē “Latgols” un izcīna bronzas medaļas

23.05.2021 16:33

Šodien SynotTip handbola virslīgā tika noskaidroti 2020./2021. gada sezonas trešās vietas ieguvēji – komandas “Celtnieks Rīga” handbolisti. Viņi cīņā par bronzas medaļām otrajā spēlē ar minimālu rezultātu (31:30) apspēlēja sporta kluba “Latgols Ludza” handbolistus. Tas viņiem deva otro uzvaru sērijā un līdz ar to arī trešo vietu čempionātā kopumā.

Visu spēli cīņa bija ļoti līdzvērtīga, un nevienai no komandām neizdevās atrauties vairāk kā ar trīs punktiem. Līdz pat pirmā puslaika pēdējai minūtei rezultāts uz tablo bija neizšķirts (15:15), tomēr puslaika pēdējās minūtes sākumā pēc precīza “Latgols” spēlētāja Aivara Strazda metiena ludzāniešiem izdevās noslēgt pirmo puslaiku ar minimālu pārsvaru (16:15).

Arī otrais puslaiks iesākās par labu Ludzas handbolistiem – jau pēc aizvadītām trīs minūtēm viņi bija izvirzījušies vadībā ar trīs vārtu pārsvaru. Tomēr puslaika vidū pēc vairākiem neprecīziem abu komandu metieniem beidzot vārtus izdevās gūt “Celtnieks Rīga” leģionāram Aliaksei Haisa, kurš izlīdzināja spēles rezultātu (24:24).

Desmit minūtes pirms spēles beigām “Celtnieks Rīga” handbolistiem atkal izdevās nonākt vadībā pēc precīza Arta Kurmēna metiena (27:26). Jau mirkli vēlāk precīzs bija Dmitrijs Petuhovs, kas deva “Celtnieks Rīga” spēlētājiem jau divu vārtu pārsvaru.

Cīņa laukumā notika līdz pat pēdējām sekundēm. Vēl pirmspēdējā minūtē “Celtnieks Rīga” spēlētājs Toms Popens, agresīvi spēlējot aizsardzībā, nopelnīja spēles diskvalifikāciju pie rezultāta 30:28. Tam sekoja septiņu metru soda metiens, kas rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (29:30). “Latgols” handbolisti atkal varēja mēģināt izcīnīt uzvaru, bet to neļāva Artis Kurmēns, kas vienpadsmit sekundes pirms spēles beigām guva vārtus. Ludzāniešiem vēl spēles pēdējā sekundē izdevās atgūt vienus vārtus, tomēr laiks bija par maz, lai sasniegtu kaut ko vairāk. Līdz ar to “Celtnieks Rīga” svinēja uzvaru gan spēlē ar rezultātu 31:30, gan arī bronzas finālsērijā ar 2:0.

Sporta kluba “Latgols Ludza” sastāvā ar deviņiem gūtiem vārtiem izcēlās Roberts Rancāns, savukārt “Celtnieks Rīga” sastāvā Aliaksandr Patcykailik realizēja astoņus vārtus un kļuva par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Sezonā kopumā komandas “Celtnieks Rīga”, kā arī visas līgas rezultatīvākie spēlētāji ir leģionāri Aliaksei Haisa un Aliaksandr Patcykailik, kuri attiecīgi guva 146 un 137 vārtus. Rezultatīvākais “Latgols Ludza” spēlētājs šajā sezonā ir Roberts Rancāns, kuram gūti 79 vārti.

SynoTip handbola virslīgā vienīgās cīņas vēl norisināsies par zelta medaļām starp Dobeles “Tenax” un handbola kluba “Ogre” spēlētājiem. Šajā finālsērijā kādai no komandām ir jāizcīna trīs uzvaras, lai noskaidrotu čempionus. Vakar norisinājās pirmā spēle, kurā uzvaru guva dobelnieki, bet jau 25. maijā, pulksten 19.30, abas komandas tiksies finālsērijas otrajā spēlē Ogrē.