Dainis Krištopāns iekļūst Eiropas Čempionu līgas FINAL4

18.05.2023 12:35

Eiropas Čempionu līgas finalčetriniekā, pateicoties divām uzvarām pār Ķīles klubu “THW Kiel”, iekļuvusi Daiņa Krištopāna pārstāvētā “Paris Saint-Germain”. Vakardienas spēlē Krištopāns bijis rezultatīvākais savā komandā ar sešu vārtu guvumu visos sešos metienos.

Pirmo reizi ceturtdaļfinālā abas komandas tikās 10. maijā, kur “Paris Saint-Germain” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 31:27 (12:13), bet otrajā cīņā, 17. maijā, parīzieši izrādījās pārāki ar rezultātu 32:29 (17:15).

Dainis Krištopāns dalās sajūtās pēc vakardienas spēles: “Sajūtas pēc spēles, protams, ir lieliskas, kā par labi padarītu darbu. Vakar uzvarējām, papriecājāmies, bet šobrīd īsti vēl nav laika domāt par Čempionu līgas final4, jo mums Francijas līgā ir priekšā četras spēles, kur trešā ir izšķirošā pret Nantes komandu mājās no kuras mūs šķir tikai viens punkts. Šobrīd mūsu prioritārais mērķis ir aizspēlēties līdz Francijas čempionu titulam un tad atkal pievērsties Čempionu līgai.”

Ceturtdaļfināla pirmajā cīņā Krištopāns bija izpelnījies sarkano kartiņu par trīs divu minūšu noraidījumiem, taču arī šīs spēles laikā viņš bija realizējis sešus metienus vārtos.

Finālčetriniekā iekļuvusi arī Vācijas komanda “SC Magdeburg”, kas divu spēļu summā pieveica Polijas “Orlen Wisla Plock” (52:50), bet ar vienu kāju finālčetriniekā ir Spānijas ilggadējā čempione “Barça”, kura pirmajā ceturtdaļfināla cīņā ar 37:30 pieveica Dānijas komandu “GOG”.

Izšķirošā cīņa priekšā Ungārijas vicečempionei “Telekom Veszprém HC” un Polijas Superlīgas čempionei “Barlinek Industria Kielce”, kuras pirmo savstarpējo cīņu noslēdza neizšķirti (29:29).

Čempionu līgas pusfinālos komandas tiksies 17. jūnijā, bet uzvarētāji tiks noskaidroti 18. jūnijā Vācijas pilsētā Ķelnē.

Pēdējo astoņu sezonu laikā “Paris Saint-Germain” Čempionu līgā četras reizes izcīnījuši bronzas (20/21, 19/20, 17/18, 15/16) un vienu reizi sudraba (16/17) medaļas, taču iepriekšējā sezonā (2021/2022) viņiem sasniegt Čempionu līgas finālčetrinieku nebija izdevies.

“Paris Saint-Germain” un “THW Kiel” Čempionu līgas ceturtdaļfināla posmā savstarpēji spēkiem mērojušās pēdējās trīs sezonas pēc kārtas. 2021. gadā pārāki divu spēļu sērijā ar  63:59 bija parīzieši, savukārt pērn Vācijas klubs par mata tiesu nodrošināja sev vietu finālčetriniekā (63:62).

Krištopāns “Paris Saint-Germain” rindās izcīnījis divas Čempionu līgas bronzas medaļas – 2019./2020. un 2020./2021. gada sezonās. Savukārt triumfu piedzīvoja 2018./2019. gada sezonā Ziemeļmaķedonijas kluba Skopjes “Vardar” sastāvā.