DAINIS KRIŠTOPĀNS:“SPĒLĒT ĶELNĒ – TAS IR MAĢISKI”

13.06.2021 21:24

Šodien tika likts punkts EHF Čempionu līgas sezonai. Tika aizvadītas sezonas pēdējās divas spēles. Mazajā finālā jeb spēlē par trešo vietu sacentās Paris Saint – Germain (PSG) un HBC Nantes, bet finālā spēlēja FC Barcelona un Aalborg Håndbold.

Dienu iepriekš, tika aizvadītas pusfināla spēles. Dienas pirmajā spēlē PSG, ar Daini Krištopānu sastāvā, tikās ar Aalborg Håndbold, diemžēl pašā spēles galotnē Daiņa komanda atzina pretinieku pārākumu, spēles rezultāts 33:35. Šajā spēlē Dainis spēlēja salīdzinoši maz, sev dotajā spēles laikā nopelnot divu minūšu noraidījumu. Lūdzot komentēt vakardienas spēli, Dainis atbildēja: “Kas vakar notika? Protams, nervozitāte, Final 4 ir kaut kas tāds, kas ir jāizdzīvo, to nevar izstāstīt. Tie, kas te ir bijuši, visi to zina, tas ir kaut kas maģisks. Vakara sākām ļoti nervozi, to varēja redzēt, spēle bija ļoti maz rezultatīva, kaut gan sākās un viss ritēja par labu mums, arī puslaikā bija plus divi.” Dainis atzīst, ka lielākais klupšanas akmens otrajā puslaikā bija 22 ielaistie vārti: “Otrajā puslaikā mums bija plus pieci, viss kas mums bija jāizdara, bija divas reizes jāiemet no 6 m, un būtu bijis spēles lūzums, diemžēl mēs aizmetām garām, turpinājumā jau pielaidām pretinieku pārāk tuvu. Tam bija sekas – viņi eiforijā, mēs stresā. Galā zaudējums.”
Otrais pusfināla pāris FC Barcelona un HBC Nantes aizvadīja vakara spēli, šajā spēlē iztika bez lieliem pārsteigumiem, spēles rezultāts 31:26 Spānijas granda labā. Tas nozīmēja vien to, ka spēlē par trešo vietu, Parīzes komanda tiksies ar citu Francijas pārstāvēto klubu– HBC Nantes, bet lielajā finālā spēlēs tituliem bagātākā Čempionu līgas komanda FC Barcelona pret finālu debitanti Dānijas Aalborg Håndbold.

Šodien tika aizvadītas abas spēles par medaļām. Dainis un PSG komanda cīņā par bronzas medaļām pieveica HBC Nantes, ar rezultātu 31:28. Krištopāns savas komandas labā guva trīs vārtus. Par šodienas spēli handbolists saka: “Protams, ka šodien nebija tas labākais garastāvoklis, bet mēs gribējām pabeigt sezonu ar uzvaru.” Dainis uzsver, ka šodien bija pavisam cita komanda un arī spēlēt tika tie, kas vakar spēlēja mazāk, tai skaitā pats Dainis. “Visi esam priecīgi par to, ka sezona ir beigusi – ļoti smaga sezona.” Krištopāns atzīst, ka medaļas ir izcīnītas, bet tāda liela gandarījuma nav: ”Spiediens mūs sačakarēja gan no mediju, gan no komandas puses. Komandā mēs to jutām, lai gan sapratām, ka nav ko stresot, tas mūs tomēr piebeidza.” PSG komandas labā piecus vārtus guva Ferran Sole Sala, tikpat vārtus guva Nantes spēlētājs Aymeric Minne.
Spēle par zeltu nebija tik aizraujoša, kādu handbola skatītājs vēlētos redzēt fināla spēli, FC Barcelona bez lielām problēmām pieveica Aalborg Håndbold (36:23). Finālā Barselonas komandā rezultatīvākais spēlētājs ar deviņiem gūtajiem vārtiem bija spānis Gomez Abello, bet Dānijas kluba rindās ar astoņiem gūtajiem vārtiem izcēlās zviedrs Lukas Sandell.