Dobelnieces apspēlē jēkabpilietes un izvirzās 2. vietā, 5.-6. vietā sezonu noslēdz Ulbrokas SK un ZRHK Dobele/DSS komandas

22.04.2023 16:55

Šodien Latvijas čempionātā kopumā aizvadītas divas spēles. Virslīgas sieviešu komanda “REIR/Dobele SS” vien pašās spēles beigās panāca izšķirošo pārākumu pār “Jēkabpils SS” handbolistēm, tādējādi A grupā izvirzoties 2. vietā. 1. līgā ar uzvaru un 5. vietu sezonu noslēdza “Ulbrokas SK” komanda, 6. vietā atstājot šodienas pretinieku “ZRHK Dobele/DSS”.

Sieviešu virslīgas spēlē pēc divpadsmit punkts punktā nospēlētām minūtēm (5:5), Enijai Ančai ar diviem rezultatīviem metieniem izdevās izvirzīt “Jēkabpils SS” komandu vadībā (7:5). Astoņas minūtes vēlāk jēkabpilietes jau iekrāja sešu vārtu pārākumu (12:6), bet puslaika beigās bija priekšā pretiniecēm par septiņiem vārtiem (17:10).

Savukārt otrā puslaika gaitā “REIR/Dobele SS” handbolistes spēja atspēlēties no -7 un 47. minūtē rezultātu izlīdzināt (21:21), bet 51. minūtē pārņemt spēles vadību savās rokās (24:23).

Izšķirošo vārtu starpību (29:27), pateicoties Elīzas Bilkštes un Valērijas Zarovskas meistarībai, dobelnieces panāca vien pašā spēles izskaņā.

11 no 14 metieniem šajā spēlē realizēja “REIR/Dobele SS” spēlētāja Elīza Bilkšte, bet ar septiņiem vārtiem komandas rezultātu papildināja Ieva Reinfelde. “Jēkabpils SS” komandā septiņu vārtu guvums Enijas Ančas, bet sešu Vitnijas Paulas Krodzinieces kontā.

REIR/Dobele SS – Jēkabpils SS 29:27 (10:17)

REIR/Dobele SS – Elīza Bilkšte 11/14, Ieva Reinfelde 7/10, Valērija Zarovska 6/12, Asnate Egle 2/3, Līva Piterniece 2/4, Ilvija Buivide 1/5

Jēkabpils SS Enija Anča 7/10, Vitnija Paula Krodziniece 6/9, Rometa Jukša 5/11, Sandra Brikmane 4/10, Linda Kaņepe 2/9, Dina Robežniece 2/2, Amanda Dūma 1/1

Vēl nav zināms vai “REIR/Dobele SS” komanda saglabās A grupas 2. vietas pozīciju, jo 6. maijā gaidāma sieviešu virslīgas grupu posma pēdējā spēle starp “SK Latgols” un “Jēkabpils SS” handbolistēm. Jēkabpilietēm šī būs pēdējā iespēja pretendēt uz līderes pozīciju, kas tādējādi ļaus pusfinālā stāties pretim “Salaspils SS” komandai.

Latvijas čempionāta sieviešu virslīgas FINAL4 izspēles kārtība

1. līgas spēlē vēl puslaika vidū “ZRHK Dobele/DSS” komanda atradās piecu vārtu deficītā (9:14), bet līdz pātraukumam viņiem izdevās vārtu starpību samazināt līdz minimumam (16:17).

Otro puslaiku laukuma saimnieki iesāka, panākot neizšķirtu (17:17), tomēr laika intervālā no 31. līdz 40. minūtei “Ulbrokas SK” handbolisti spēja noturēties minimālā pārākumā.

Pēcāk sīvā cīņā, lai gan minūti pirms spēles beigām Rūdolfs Elferts ar veiksmīgu septiņu metru soda metienu panāca 32:32, vien pēdējās sekundēs “Ulbrokas SK” uzvaru kaldināja Raivis Kronis.

10 vārtus guva “ZRHK Dobele/DSS” spēlētāji Oskars Bisenieks un Rūdolfs Elferts. “Ulbrokas SK” komandā Andrim Lazdam septiņu vārtu guvums, bet Ritvaram Bērziņam, 100% precizitātē, gūti seši vārti.

ZRHK Dobele/DSS – Ulbrokas SK 27:29 (16:17)

ZRHK Dobele/DSS – Oskars Bisenieks 10/16, Rūdolfs Elferts 10/18, Kristers Suharevs 9/13, Anrijs Turiks 2/5

Ulbrokas SK – Andris Lazda 7/13, Ritvars Bērziņš 6/6, Artis Grunde 5/9, Matīss Roberts Māziņš 4/8, Ralfs Pakalniņš 3/3, Raivis Kronis 3/4, Dāvis Bērziņš 3/3