“Tenax Dobele” uzvar Betsafe virslīgā, “ASK/LSPA” nostiprinās vicelīderos

17.02.2024 18:19

Latvijas Betsafe vīriešu virslīgas čempionātā šodien Vaiņodē kārtējo panākumu izcīnīja čempione “ZRHK Tenax Dobele” (33:16), bet Ludzā ar uzvaru pār “SK Latgols” (34:25) papildus punktus nopelnīja vicelīdere “ASK Zemessardze/LSPA”.

Spēles ievadā līdzvērtīgā cīņā divus precīzus metienus veica dobelnieks Kārlis Krūmiņš un vaiņodnieks Rihards Plūme, 4. minūtē panākot 2:2. Tad virsroku ņēma “Tenax Dobele”, kuri ar sešiem precīziem metieniem pēc kārtas panāca 8:4.

14. minūtē “HK Vaiņode” pietuvojās divu vārtu deficītā, bet dobelnieki uz to atbildēja ar trīs vārtu guvumiem (12:7). Arī pēc tam laukuma saimniekiem rezultātā panākt pretinieku neizdevās.

Pirmā puslaika beigās dobelnieku labā 17:10, bet visā spēlē uzvara ar 33:16.

• HK Vaiņode – ZRHK Tenax Dobele 16:33 (10:17)

HK Vaiņode R. Plūme 6/16, Tiškus 3/3, Strazds 2/3, Taujēns 2/8, Orlovs 2/10, Laugalis 1/1

ZRHK Tenax Dobele – K. Plūme 8/9, Kreicbergs 7/11, Krūmiņš 5/9, Arājs 5/10, Suharevs 3/6, Smokro 2/4, Usāns 1/2, Plaunovs 1/3, Šuleiko 1/5

Arī spēle Ludzā šodien iesākās sīvā cīņā, vadības lomām mainoties. 12. minūtē Kristapa Bārbala precīzais metiens “SK Latgols” komandai guva minimālo pārsvaru (9:8). Arī pēc tam ludzānieši vēl spēja noturēties priekšā pretiniekam, bet 24. minūtē Renāra Grebeņņikova divi precīzie metieni likvidēja “ASK/Zemessardze LSPA” iekrāto deficītu un palieca svaru kausus savas komandas labā.

Arī turpinājumā ludzānieši līdz pārtraukumam vēl spēja pietuvoties viena precīza metiena attālumā, bet atgriezties vadībā vairs neizdevās.

Pirmo puslaiku rīdzinieki pabeidza divu vārtu pārākumā (18:20), bet nobeigumā uzvarēja jau deviņu – 34:25.

Arī iepriekšējās divās savstarpējās spēlēs uzvarēja Rīgas komanda – ar 31:26 un 33:19.

• SK Latgols – ASK Zemessardze/LSPA 25:34 (18:20)

SK Latgols – Vaškevičs 6/11, Malahovs 5/13, Lipskis 4/7, Usāns 3/3, Bārbals 3/3, Matvejenko 3/8, Strazds 1/1

ASK Zemessardze/LSPA – Jonuška 7/10, Grebeņņikovs 7/9, Vidzis 6/11, A.B. Butans 5/8, Stepuļenoks-Stukanovs 5/11, Ozols 2/4, H.G. Butans 1/1, Liepiņš 1/2

Latvijas čempionāts Betsafe vīriešu virslīgā noslēgsies 19. martā savstarpējā spēlē tiekoties “Salaspils” un “MSĢ” komandām.

Šobrīd ar 36 punktiem un bilanci 18:0 “Tenax Dobele” komanda jau ir uzvarējusi, citām komandām neatstājot iespēju punktu skaitā dobelniekus panākt, bet par pārējo vietu sadalījumu intriga joprojām saglabājas.

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele181800683 : 43524836
2.ASK Zemessardze/LSPA171304577 : 47110626
3.MSĢ151104531 : 40912222
4.HK Ogre/HYDROX15807518 : 4546416
5.Salaspils186012522 : 624-10212
6.SK Latgols175012465 : 559-9410
7.HK Vaiņode175012411 : 543-13210
8.HK S&A171016409 : 621-2122