EČ U17: PIRMAJĀ SPĒLĒ ZAUDĒJUMS

07.08.2021 16:38

Latvijas U17 sieviešu izlase Eiropas čempionātu uzsāka ar zaudējumu Islandes komandai ar rezultātu 22:35. Lai gan spēles sākums bija līdzīgs, tomēr daudz pieļautās kļūdas jau pirmajā puslaikā mums lika nonākt iedzinējos, puslaika rezultāts 7:17. Otrajā puslaikā Latvijas izlasei izdevās “aizķerties” un samazināt rezultāta starpību līdz -8, taču spēles beigu rezultāts 23:35

Sākumsastāvs: Enija ANČA, Sandra BRIKMANE, Vitnija KRODZINIECE, Valērija ZAROVSKA, Sindija, SILIŅA, Kristīne RADZEVIČA
Vārtos: Laura HANSONE

Spēli iesākām labi, kas ļāva pēc spēlētām piecām minūtēm atrasties nelielā vadībā ar rezultātu 3:2. Arēna bija dzirdami atbalstītāju: “Latvija! Latvija!” un citi uzmundrinājumu saukļi. Pēc tam divas reizes pēc kārtas precīza bija Linda Kaņepe, izvirzot Latviju vadībā ar 5:4. Diemžēl turpinājumā līdz puslaika beigām guvām tikai divus vārtus, turpretim islandietes izmantoja mūsu pieļautās kļūdas, desmit minūtes līdz pirmā puslaika beigām panākot 5:12. Bet, puslaika signālam atskanot, katra komanda bija spējusi gūt vēl divus vārdus, puslaika rezultāts 7:17 Islandes labā.

Otro puslaiku sākām ar Lauras Hansones atvairītu metienu, kam sekoja Vitnijas Krodzinieces gūtie vārti, veiksmīgā saspēlē ar līnijas spēlētāju. Otrā puslaika turpinājumā nespējām rast pret ieročus Islandes spēlei un, pēc Islandes uzbrukuma līderes, Lilijas Agustsdottir devītajiem gūtajiem vārtiem, rezultāts bija jau 9:24. Pēc tam gan mazliet atguvāmies, bet rezultātā pretiniecēm pietuvoties tā arī neizdevās, pēc spēlētām 15 minūtēm otrajā puslaikā, rezultāts 14:29. Divas reizes uzbrukumā skaisti nospēlēja Valērija Zarovska, gūstot komandas 15. un 16. vārtos. (16:30). Pēc tam precīza bija Vitnija Krodziniece, panākot 17:30,bet Enija Anča realizēja metienu no otras laukuma puses, panākot 18:30 un Islandes komandas treneru korpuss pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc minūtes pārtraukuma vēl divas reizes precīza bija Enija Anča, samazinot rezultāta starpību līdz -10. Turpinājumā sekoja Sindijas Siliņas precīzais metiens no spēles un 7m līnijas (22:30). Lai gan Latvijas izlasei izdevās “aizķerties”, islandietes spēja savākties un guva trīs bez atbildes vārtus, tādejādi atkal panākot divciparu starpību rezultātā (22:33). Spēles rezultāts 23:35

Par spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīta Enija Anča, savukārt Islandes komandas sastāvā Elin Klara Thorkelsdottir.

Latvija: Anča 6, Brikmane 4, Siliņa 3, Krodziniece 3, Kaņepe 3, Zarovska 3, Binduka V., 1
Islande: Agustsdottir 9, Thorkelsdottir 4, Richardsdottir 3, Steindorsdottir 3, Einarsdottir 3, Traustadottir 3, Johannsdottir 2, Eliasdottir 2, Benediksdottir 2, Asmundsdottir 2, Thorbjornsdottir 2