EČ U17: UZVARA UN 9. VIETA

14.08.2021 11:43

Šodien Latvijas U17 izlase aizvadīja čempionāta pēdējo spēli un cīņā par 9. vietu sacentās ar Kosovas valstsvienību, kura tāpat kā Latvija apakšgrupas spēlēs piedzīvoja četrus zaudējumus.
Spēles pamatlaiks beidzās ar rezultātu 21:21 un, lai noskaidrotu 9. vietas ieguvējas bija nepieciešama 7m soda metienu palīdzībā. Šajā spēles elementā Latvijas izlase izrādījās pārāka un ar rezultātu 24:23 svinēja uzvaru.

Sākumsastāvs: Siliņa, Radzeviča, Bule, Brikamane, Krodziniece, Zarovska
Vārtos: Ancāne

Spēli uzsākām ar garām aizmestu 7m soda metienu, savukārt laukuma pretējā pusē to realizēja Kosovas spēlētāja, atklājot spēles rezultātu (0:1). Latvijas izlases pirmos vārtus guva, līdz šim rezultatīvi spēlējošā, Vitnija Paula Krodziniece (1:1). Šī bija spēle, kurā mūsu izlases spēlētājas varēja paradīt visu, ko prot, pēc spēlētām 15 minūtēm 8:3 Latvijas izlases labā. Vārtos labi darbojās Melānija Ancāne un mūsu meitenes izmantoja iespējas aizskriet ātrajos uzbrukumos. Desmit minūtes līdz pirmā puslaika beigām 11:4. Pēc tam mūsu izrāviens gan mazliet pierima un līdz puslaika beigām spējām gūt tikai divus vārtus, turpretim kosovietes četrus. Puslaika rezultāts 13:8.

Spēles otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs, pateicoties Latvijas izlases pieļautajām kļūdām. Kosovas izlase veica izrāvienu 3:1, panākot 11:14. Spēles turpinājumā Latvijas izlase atguvās un pēc Zarovskas un Bules vārtu guvumiem, kā arī pēc Ancānes atvairīta 7m soda metiena, panāca 11:7 un Kosovas komanda pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tomēr šī spēle norisinājās kā pa amerikāņu kalniņiem, jo 13 minūtes līdz spēles beigām kosovietes spēja pietuvoties līdz 2 vārtu atstatumam – 17:19. Turpinājumā komandas apmainījās ar kļūdām un neprecīziem metieniem, un piecas minūtes līdz spēles beigām Kosova panāca 19:20. 48 sekundes līdz spēles beigām Kosovas spēlētāja Agnesa Hysa guva savus astotos vārtus, izlīdzinot spēles rezultātu (20:20). Savu uzbrukumu izmantojām un Sindija Siliņa panāca 21:20, tomēr aizsardzībā nesadalījām spēlētājas un līdz ar spēles beigu signālu arī Kosova guva savus 21. vārtos.
Lai noteiktu spēles uzvarētāju bija nepieciešama 7m soda metienu palīdzība. Abi pirmie komandu mēģinājumi bija precīzi. Turpinājumā Latvijas izlases vārtsardze Melānija Ancāne spēja atvairīt trīs no četriem metieniem, savukārt Latvijas izlasei garām meta Krodziniece, bet precīzas bija Kaņepe un Siliņa. Piekto metienu Latvijas izlase neizdarīja, jo pēc Kosovas neprecīzā metiena rezultāts vēstīja 24:23.

Labākā spēlētāja Latvijas izlases sastāvā: Melānija Acāne

Latvija: Zarovska 6, Brikmane 5, Bule 2, Kaņepe 3, Siliņa 3, Krodziniece 2, Radzeviča 2, Blaževica 2
Kosova: Hysa 8, Maloku 5, Krasniqi 4, Gecaj 3, Kongjeli 2, Hyseni 1

Latvijas izlase Eiropas čempionātu noslēdza 9. vietā.
Paldies komandai – trenerēm, spēlētājām un fizioterapeitam, kā arī meiteņu jaunatnes sporta skolu treneriem un, protams, vecākiem.