EČ U17: ZAUDĒJUMS ARĪ PRET BALTKRIEVIJU

08.08.2021 16:43

Šodien Klaipēdā otro spēli U17 Eiropas čempionātā B divīzijā aizvadīja Latvijas izlase. Pēc vakardienas zaudējuma Islandei, šodien Latvijas izlase mērojās spēkiem ar Baltkrievijas nacionālo izlasi. Spēles pirmajā puslaikā zaudējām ne tikai rezultātā, bet traumu guva Latvijas izlases komandas kapteine un viena no līderēm Enija Anča. Otrajā puslaikā balkrievietes izmanatoja Latvijas izlases pieļautās kļūdas un ar rezultātu 39:21 svinēja uzvaru.

Sākumsastāvs: Enija Anča, Jana Bule, Sandra Brikmane, Vitnija Kodziniece, Kristīne, Radzeviča, Valērija Zarovska
Vārtos: Laura Hansone

Spēli atklājām ar Janas Bules precīzo metienu. Pēc spēlētām desmit minūtēm neviena no komandām nebija spējusi gūt pārsvaru un spēlēs rezultāts 4:4. Pēc veiksmīgas spēles aizsardzība un Lauras Hansones diviem atvairītiem pretinieču meitenēm, lieliska uzbrukumā bija Linda Kaņepe, gūstot vārtus pati un skaisti asistējot Vitnijai Krodziniecei. Pēc Krodzinieces gūtajiem vārtiem, rezultāts 6:4 Latvijas labā. Turpinājumā spēle veiksmīgāk veicās baltkrievietēm, divas reizes pēc kārtas precīza bija Hanna Ždanoviča, panākot 7:7. Komandas galvenā trenere Vita Brikmane variēja ar sastāvu, dodot iespēju visām spēlētājām. Pie rezultāta 7:8, 12 minūtes līdz puslaika beigām pēc noteikuma pārkāpuma traumu guva Latvijas izlases komandas kapteine un viena no līderēm Enija Anča. Laukumu Enija pameta ar medicīnas personāla palīdzību uz nestuvēm. Par traumas nopietnību šobrīd informācijas nav. Pirmajā puslaikā Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma vairākas reizes glāba Laura Hansone. Latvijas izlasei vārtus guva Krodziniece, Blaževiča un divas reizes Binduka (9:12). Pirmā puslaika beigās Baltkrievijas spēlētāja saņēma divu minūšu noraidījumu un spēlējām vairākumā, tomēr līdz galam to neizmantojām, atpūtā dodoties ar rezultātu 13:17.

Otrā puslaikā sākumā, jau atkal, veiksmīgi vārtos darbojās Hansone, savukārt uzbrukumā vārtus guva Kaņepe (14:17). Spēles turpinājums gan vairs neizvērtēs tik labs, baltkrievietes izmantoja mūsu kļūdas un laicīgu neatgriešanos aizsardzībā. Tas viņām ļāva gūt vieglus vārtus gan ātrajos, gan pus ātrajos uzbrukumos. 15 minūtes līdz spēles beigām Uljana Petračkova guva savus astotos vārtus, panākot 22:14 Baltkrievijas labā. Otrajā puslaikā Latvijas izlase pieļāva daudz tehniskās kļūdas un piecas minūtes līdz spēles beigās atradās iedzinējos jau ar -15 (20:35). Spēles rezultāts 39:21 Baltkrievijas labā.

Spēles vērtīgākā spēlētāja Latvijas izlases sastāvā – Laura HANSONE.

Latvija – Krodziniece 5, Bule 2, Kaņepe 3, Brikmane 2, Siliņa 2, Bilkšte 1, Binduka V. 3, Lielā 1, Binduka F. 1, Blaževica 1

Baltkrievija – Bulava 4, Zhdanovich 4, Zdonchyk 3, Filipchyk 6, Petrachkova 9, Shybalovich 3, Rymara 1, Shapavalava 2, Vaitovich 5, Viacherskaya 1, Plaskonnaya 1, Lukyanchyk 1

Rīt, plkst. 15:00 spēle ar Turcijas valstvienību.