Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase piedzīvo otro zaudējumu Itālijai

12.03.2023 17:33

Šodien EHF EURO 2024 kvalifikācijā Latvijas vīriešu handbola izlase aizvadīja otro spēli pret Itālijas valstsvienību. Ar rezultātu 23:29 arī šajā spēlē Latvijas izlase piekāpās itāļiem.

Spēles ievadā Itālijas handbolisti iekrāja divu vārtu pārsvaru (4:2), taču jau nākamajos trīs metienos Šuleiko un Veršakovs likvidēja rezultāta deficītu (4:4), bet Kukša izveda Latviju vadībā (5:4).

Laika intervālā no 12. līdz 21. minūtei Latvijas izlase noturējās vadībā, 19. minūtē esot priekšā pretiniekam ar diviem vārtiem (10:8). Tomēr līdz puslaika beigām itāļiem izdevās atgūt vadības grožus savās rokās un atkārtoti būt priekšā ar +2 (14:12).

Otrā puslaika gaitā Itālijas handbolisti rezultāta starpību palielināja, divreiz panākot septiņu vārtu izrāvienu (15:21, 16:23). Taču Latvijas izlase cīņai nepadevās, demonstrējot labu spēli aizsardzībā un tādējādi iegūstot iespēju pietuvināt rezultātu līdz četru vārtu starpībai (24:28). Tomēr spēles beigās nācās piekāpties itāļiem par sešiem vārtiem (23:29).

Par spēli savās sajūtās dalās Latvijas izlases kapteinis Māris Veršakovs: “Rūgtuma sajūta, protams ir, bet emocijas un cīņasspars mums bija. Pāris momentos pietrūka pieredzes, bet es tiešām lepojos ar jaunajiem puišiem. Līdz pat spēles beigām bija atvērta spēle un mēs cīnījāmies līdz galam!”

Dažādu apstākļu dēļ šodien izlasei nevarēja pievienoties Artūrs Kuģis un Kristiāns Ingus Jonuška.

“Diemžēl savu tiešo darba pienākumu dēļ es fiziski nespēšu palīdzēt Latvijas izlasei gaidāmajā spēlē pret Itālijas izlasi,” ar rūgtumu par liegto iespēju palīdzēt izlasei sacīja Kristiāns. “Tomēr sirdī un dvēselē būšu kopā ar komandu, tāpēc novēlu džekiem laukumā atstāt sevi visu, katram parādīt savu labāko sniegumu un pierādīt gan sev, gan skatītājiem, ka mēs spējam cīnīties ar itāļiem kā līdzīgs ar līdzīgu.”

Kā ierasts, pēc spēles apbalvoti labākie spēlētāji katrā komandā. Itālijas izlasē par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Giacomo Savini, bet Latvijas izlasē vārtsargs Edgars Kukša.

Latvija – Itālija 23:29 (12:14)

Latvija – Māris Veršakovs 8/11, Ralfs Geislers 4/10, Guntis Piļpuks 3/5, Linards Usāns 2/2, Antons Šuleiko 2/3, Rauls Erlands Serafimovičs 1/2, Ričards Juzups 1/4, Jevgeņijs Rogonovs 1/4.

Itālija – Leo Prantner 5/7, Gianluca Dapiran 5/6, Giacomo Savini 4/6, Andréa Parisini 4/6

Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase noslēgs aprīļa beigās, 26. aprīlī viesos uzņemot Francijas izlasi, bet 30. aprīlī izbraukumā dodoties cīņā ar Polijas valstsvienību.