“HK Ogre/Hydrox” savā laukumā pārspēj “ASK Zemessardze/LSPA”

06.03.2024 21:19

Latvijas Betsafe vīriešu virslīgas čempionātā šovakar trešā apļa spēlē pārliecinošu uzvaru pār “ASK Zemessardze/LSPA” komandu savā laukumā izcīnīja “HK Ogre/Hydrox” (40:29).

Iepriekšējās divās savstarpējās spēlēs pārāki bija “ASK Zemessardze/LSPA” handbolisti, ogrēniešiem abās reizēs piekāpjoties pretiniekam ar 29 vārtu guvumu – ar 29:33 un 29:35.

Savukārt šajā reizē jau spēles ievadā Rīgas komandas pieļautās kļūdas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā ļāva ogrēniešiem ātri vien gūt pārākumu, pēc desmit nospēlētām minūtēm izvirzoties priekšā par četriem vārtiem (8:4). Vēl desmit minūtes vēlāk “HK Ogre/Hydrox” jau attālinājās astoņu vārtu starpībā (16:8), kādā lielākoties dominēja arī otrajā puslaikā.

Lielāko izrāvienu laukuma saimniekie sasniedza spēles beigu daļā, panākot +12 (39:28). Nobeigumā “HK Ogre/Hydrox” komandai pirmā šīs sezonas uzvara pār rīdziniekiem izcīnīta ar rezultātu 40:29.

Spēles rezultatīvākais ar deviņu vārtu guvumu 12 metienos bija ogrēnietis Rihards Bisters. Rīgas komandā ar astoņiem vārtiem atzīmējās Arza Brunis Butans. Abi atzīti par šīs Betsafe vīriešu virslīgas spēles vērtīgākajiem spēlētājiem.

“HK Ogre/Hydrox” komandas treneris Rihards Leja:

“Ar spēles uzstādījumiem puiši tika galā daļēji, ir kur pielikt un turpināt progresēt. Uzbrukumā ir uzlabojumi kustības un iespēju veidošanā, bet metienu realizācijā varam labāk. Mūsu aizsardzībā bija uzsvars piespiest konkrētiem pretinieku spēlētājiem uzbrukumā pēc iespējas vairāk pieņemt lēmumus, kurus bijām gatavi “atbruņot”. Bieži tas nostrādāja, taču gana daudz arī pazaudējām fokusu. Kopumā esmu apmierināts. Apzināmies ASK komandas esošo emocionālo stāvokli, taču šī uzvara nedrīkst tikt pa zemu vērtēta un jāturpina gatavoties kausa izcīņai sezonas noslēgumā.”

• HK Ogre/Hydrox – ASK Zemessardze/LSPA 40:29 (21:14)

HK Ogre/Hydrox – Bisters 9/12, Jomants 8/10, Haisa 7/11, Putniņš 5/5, Lielais 5/10, Sļusarevs 3/5, Averjanovs 2/3, Laganovskis 1/2

ASK Zemessardze/LSPA – A.B. Butans 8/9, Jonuška 8/14, Vidzis 5/5, Grebeņņikovs 5/9, Ozols 2/3, Liepiņš 1/2

“HK Ogre/Hydrox” sezonas pēdējo spēli aizvadīs šo sestdien Ludzā pret “SK Latgols”. Savukārt “ASK Zemessardze/LSPA” komandai vēl divas spēles izbraukumā – šo sestdien pret “HK S&A” un 16. martā pret “HK Vaiņode”.

Virslīgas labākais četrinieks jau ir zināms, bet savstarpēju cīņu par 5. vietu turpina “Salaspils”, “SK Latgols” un “HK Vaiņode”.

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā