Latvija Eiropas čempionāta priekškvalifikāciju iesāk ar pārliecinošu uzvaru pār Luksemburgu

11.01.2024 22:03

Ceturtdien Valmieras Olimpiskajā centrā Latvijas nacionālā vīriešu izlase spēlē pret Luksemburgu uzsāka priekškvalifikācijas posmu 2026. gada Eiropas čempionātā. Spraigā cīņā Latvija pārspēja pretinieku ar +7 (32:25).

Spēles rezultātu ar precīzu septiņu metru soda metienu atklāja Ņikita Pančenko (1:0), taču uzreiz pēc tam sekoja atbildes vārti pretinieku komandas izpildījumā. Pēc tam Latvija izvirzījās jau trīs vārtu pārākumā (4:1).

Pirmajā puslaikā vadībā lielākoties atradās latvieši. Īsi pirms pārtraukuma Luksemburga guva virsroku (13:12), taču Andis Bors paguva panākt neizšķirtu (13:13).

Otro spēles daļu Latvija nospēlēja veiksmīgāk. Izšķirošo septiņu vārtu pārsvaru latvieši guva spēles 55. minūtē, to spējot noturēt līdz pat spēles beigām (32:25).

Latvijas labā astoņus vārtus deviņos mēģinājumos guva Ričards Juzups. Sešas reizes rezultatīvs bija Ņikita Pančenko, bet pa piecām reizēm Ralfs Geislers un Raivis Gorbunovs.

Par vērtīgāko spēlētāju Latvijas komandā atzīts izlases vārtsargs un kapteinis Edgars Kukša, bet Luksemburgas izlasē – Luke Kajsens.

Latvija – Luksemburga 32:25 (13:13)

Latvija – Ričards Juzups 8/9, Ņikita Pančenko 6/7, Raivis Gorbunovs 5/6, Ralfs Geislers 5/7, Jevgeņijs Rogonovs 4/4, Ingus Kristiāns Jonuška 2/4, Endijs Kušners 2/2

Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas posmā kopumā sacenšās sešas komandas – LielbritānijaKipra, BeļģijaKosovaLuksemburga un Latvija. Lai iekļūtu kvalifikācijas pamatturnīrā, Latvijai nepieciešams izcīnīt uzvaru divu spēļu kopsummā.

Vakar priekškvalifikācijas pirmajā spēlē Beļģija ar 30:18 uzvarēja Kipru, bet Kosova ar 30:22 pārspēja Lielbritāniju.

Decembra beigās Latvijas vīriešu izlase galvenā trenera Davora Čuturas vadībā piedzīvoja savu pirmo uzvaru, pārbaudes spēļu turnīrā Ludzā pārliecinoši pārspējot Somijas valstsvienību (30:24).

Atbildes spēle šo svētdien, 14. janvārī, plkst. 17:00 Luksemburgā. Spēles tiešraide tiks pārraidīta Eiropas Handbola federācijas lapā www.ehftv.com.

Latvijas nacionālā vīriešu izlase

Vārsargi – Edgars Kukša (“OHV Aurich”, Vācija), Elvijs Kušners (“HK Ogre/Hydrox”);

Labie malējie – Linards Usāns (“ZRHK Tenax Dobele”), Andis Bors (“MSĢ”);

Labie ārējie – Ņikita Pančenko (“ZRHK Tenax Dobele”);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (“Stralsunder HV”, Vācija), Raivis Gorbunovs (“Bergsøy”, Norvēģija), Endijs Kušners (“Hordur”, Islande)

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (“BM Villa de Aranda”, Spānija), Artūrs Meikšāns (“Polva Serviti”, Igaunija), Antons Šuleiko (“ZRHK Tenax Dobele”);

Kreisie malējie – Ralfs Geislers (“Team HandbALL Lippe II”, Vācija), Ričards Juzups (“ZRHK Tenax Dobele”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze/LSPA”);

Kreisie ārējie – Roberts Rancāns (“Helvetia Anaitasuna”, Spānija), Toms Lielais (“HK Ogre/Hydrox”).