Latvijai neizdodas pārvarēt Eiropas čempionāta priekškvalifikāciju

14.01.2024 19:42

Šovakar Luksemburgā Latvijas nacionālā vīriešu izlase ar 28:36 piedzīvoja zaudējumu Luksemburgas valstsvienībai. Divu spēļu summā zaudējot ar -1 (60:61), Latvijai iekļūt Eiropas čempionāta kvalifikācijas pamatturnīra kārtā nav izdevies.

Ceturtdien Valmierā Latvija pārspēja Luksemburgu ar rezultātu 32:25 (13:13).

Spēles ievadā Latvija spēlēja līdzvērtīgi pretiniekam, taču jau puslaika vidū Luksemburgas valstsvienība spēja panākt pārliecinošāku pārsvaru, puslaika beigās esot vadībā jau ar +8 (21:13).

Lai gan otrā puslaika sākumā latvieši spēja atgriezties spēlē un samazināt iekrāto deficītu līdz sešiem vārtiem (16:22), spēles turpinājumā Latvija lielākoties turējās desmit vārtu atstatumā. Divas minūtes pirms spēles beigām Latvija panāca septiņu vārtu starpību (27:35), taču nobeigumā Luksemburga uzvarēja ar 36:28.

“Visai komandai ļoti sāpīgs zaudējums. Ir grūti aprakstīt situāciju. Jau pirmajā puslaikā izdarījām tik daudz kļūdu, slikti spēlējām aizsardzībā un bija spēle individuāli. Nedrīkst teikt, ka komanda nebija gatava un nedomāja par +7. Cīnījāmies, taču kļūdas pievīla. Otrajā puslaikā uzlabojām spēli, pretinieki kļūdījās, pārliecības bija, bet pieredze izšķirošos brīžos iemest vārtos un izdarīt pareizos lēmumus mums ļoti trūkst,” tā par komandas sniegumu Latvijas izlases kapteinis un vārtsargs Edgars Kukša.

Spēles iznākumu komentē arī Latvijas izlases treneris Arnolds Straume: “Mēs zinājām, ka pats svarīgākais ir spēles pirmās desmit minūtes, kurās nedrīkstējām pretiniekam ļaut ieskrieties. Aizsardzībā nospēlējām ļoti slikti un ļāvām viņiem sajust, ka var mūs uzvarēt, bet pēc tam jau vairs nespējām glābt situāciju. Nav attaisnojuma ne treneriem, ne spēlētājiem. Ir ļoti žēl, taču jādzīvo tālāk. Nespēlējam handbolu pēdējo dienu.”

Latvijas labā deviņus vārtus guva Ralfs Geislers. Četras reizes precīzi meta Ņikita Pančenko un Jevgeņijs Rogonovs. Pa divām reizēm rezultatīvi bija Antons Šuleiko, Ričards Juzups un Raivis Gorbunovs.

• Luksemburga – Latvija 36:28 (21:13)

Latvija – Geislers 9, Rogonovs 4, Pančenko 4, Šuleiko 2, Juzups 2, Gorbunovs 2, Kalniņš 1, Rancāns 1, Bors 1, Serafimovičs 1, Meikšāns 1

Pirms izlases sabraukuma gūtā trauma, šajā spēlē Latvijas rindās spēlēt liedza Endijam Kušneram.

Kvalifikācijas pamatturnīrs 2026. gada Eiropas čempionāta finālturnīram notiks šī gada novembrī astoņās grupās, katrā pa četrām valstsvienībām. Priekškvalifikācijas kārtu izdevies pārvarēt arī Beļģijai, divu spēļu summā uzvarot Kipru (66:40), un Kosovai, pārspējot Lielbritāniju (59:45).

Latvijas nacionālā vīriešu izlase

Vārsargi – Edgars Kukša (“OHV Aurich”, Vācija), Elvijs Kušners (“HK Ogre/Hydrox”);

Labie malējie – Linards Usāns (“ZRHK Tenax Dobele”), Andis Bors (“MSĢ”);

Labie ārējie – Ņikita Pančenko (“ZRHK Tenax Dobele”), Valdis Kalniņš (“MSĢ”);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (“Stralsunder HV”, Vācija), Raivis Gorbunovs (“Bergsøy”, Norvēģija);

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (“BM Villa de Aranda”, Spānija), Artūrs Meikšāns (“Polva Serviti”, Igaunija), Antons Šuleiko (“ZRHK Tenax Dobele”);

Kreisie malējie – Ralfs Geislers (“Team HandbALL Lippe II”, Vācija), Ričards Juzups (“ZRHK Tenax Dobele”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze/LSPA”);

Kreisie ārējie – Roberts Rancāns (“Helvetia Anaitasuna”, Spānija), Toms Lielais (“HK Ogre/Hydrox”).