Latvijas čempionātā vīriešu virslīgā triumfē ZRHK Tenax Dobele

14.05.2023 22:02

Šodien Latvijas čempionātā vīriešu virslīgā aizvadītas cīņas par medaļām. Spēles beigās panākot izšķirošo pārsvaru, bronzas medaļas izcīnītas HK Ogre/HYDROX komandai, bet uzvarā pār MSĢ par čempioniem kronēti ZRHK Tenax Dobele handbolisti.

Bronzas spēles sākumā 3:1 HK Ogre/HYDROX labā, taču pārējo puslaika daļu spēles gaitu vadīja ASK Zemessardze/LSPA, lielākoties noturoties vismaz divu vārtu attālumā.

Lai gan armijniekiem uzvarēts pirmais puslaiks (15:13), otrā puslaika vidū Rihards Leja ar trīs vārtu guvumu divu minūšu laikā likvidēja ogrēniešu deficītu, bet Aleksandrs Patsykailik izveda komandu vadībā (22:21).

52. minūtē Kristers Rihards Ozols precīzā metienā panāca minimālo deficītu (22:23), tomēr HK Ogre/HYDROX ar diviem atbildes vārtiem atgriezās trīs vārtu pārākumā (25:22), bet jau spēles beigās izcīnīja bronzas uzvaru pie rezultāta 29:24.

ASK Zemessardze/LSPA komandas kapteiņa Kristera Riharda Ozola pēcspēles komentārs:

“Es joprojām uzskatu, ka esam labāka komanda un mums nebija jāfinišē 4. vietā. Mums pietrūka elementāras lēmuma pieņemšanas, kas arī visu izteica. Mēs izdarījām labu darbu, bet pēdējā darbībā kļūdījāmies, un tā katrā uzbrukumā. Tā bija mūsu lielākā problēma.”

HK Ogre/HYDROX komandas kapteiņa Riharda Lejas pēcspēles komentārs:

“Mēs kopumā šajā un arī daļēji pagājušajā sezonā radījām priekštatu, ka varam, bet dažās spēlēs mēs līdz galam negribam, līdz ar to neparādam to labāko sniegumu. Es domāju, ka tas kas notika, katrs nedaudz vairāk pacentās un kopumā salauzām pretinieku, kurš kaut kādās epizodēs sev mazliet neticēja. Domāju, ka tāpat kā vakar, kad svaru kauss paliecās par labu jaunajiem Murjāņu spēlētājiem, tāpat šodien ar mūsu darbu, kas bija nedaudz labāks, mēs paliecām svaru kausu mums par labu. Es teiktu – kā augšā tur bija pateikts, tā arī notika!”

• HK Ogre/HYDROX – ASK Zemessardze/LSPA 29:24 (13:15)

HK Ogre/HYDROX Rihards Leja 8/9, Aliaksei Haisa 6/15, Intars Jomants 5/5, Aleksandr Patsykailik 5/9, Elvijs Borodovskis 3/7

ASK Zemessardze/LSPA – Roberts Rancāns 5/12, Kristers Rihards Ozols 5/9, Ingus Kristiāns Jonuška 3/7, Renārs Grebeņņikovs 3/5, Ričards Jablonskis 3/4

Spēlē par 1. vietu pret jaunajiem Murjāņu ģimnāzijas handbolistiem, pieredzējusī komanda ZRHK Tenax Dobele visus spēles laiku noturējās vadībā. Tomēr Murjāņu ģimnāzisti godam cīnijās līdz pat spēles beigām.

Teju visu pirmo puslaiku Murjāņu ģimnāzisti noturēja trīs vārtu deficītu, tomēr puslaikā devās ar -5 (12:17). Otrā puslaika gaitā ZRHK Tenax Dobele attālinājās drošā vārtu attālumā, lielāko starpību sasniedzot jau 54. minūtē (34:22).

Savu handbola karjeru šovakar noslēdza pieredzējušais ZRHK Tenax Dobele spēlētājs Egils Politers.

• MSĢ – ZRHK Tenax Dobele 25:34 (12:17)

MSĢ Valdis Kalniņš 10/16, Rauls Erlends Serafimovičs 4/7, Jevgeņijs Rogonovs 4/6, Mārtiņš Misulis 2/2

ZRHK Tenax Dobele – Ņikita Pančenko 7/9, Antons Šuleiko 7/9, Nils Kreicbergs 6/12, Linards Usāns 4/4, Egils Politers 3/3, Kristers Plūme 2/3