Latvijas handbola izlasei neizdodas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram

02.05.2021 21:01

Šodien Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase Minskā aizvadīja pēdējo 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas cikla spēli pret Baltkrievijas valstsvienību. Šajā spēlē obligātu uzvaru bija jāizcīna Latvijas handbolistiem, lai saglabātu iespēju iekļūt Eiropas handbola čempionāta finālturnīrā. Tomēr tas viņiem neizdevās, un šajā spēlē uzvaru ar rezultātu 30:26 svinēja baltkrievi.

Spēle iesākās nerezultatīvi, it sevišķi grūti vārtus gūt bija Latvijas handbolistiem. Tikai spēles 13. minūtē pirmos vārtus izdevās gūt Mārim Veršakovam, savukārt līdz tam Baltkrievijas spēlētāji jau bija piecas reizes pārspējuši Latvijas izlases vārtsargu Artūru Kuģi.

Jau pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem Latvijai izdevās uzlabot savu spēli un jau 22. minūtē nonākt vadībā ar rezultātu 7:6. Puslaika turpinājumā bija ļoti līdzīga spēle laukumā, taču līdz puslaika beigām Latvijas handbolistiem izdevās iekrāt pat trīs vārtu pārsvaru (13:10).

Otrā puslaika sākumu atkal veiksmīgāk aizvadīja Baltkrievijas handbolisti. Pēc 40 minūtēm spēlē viņiem izdevās izlīdzināt rezultātu (17:17), bet vēl pēc pāris minūtēm atkal nonākt vadībā.

Spēles turpinājumā Balktrievijas izlase palielināja rezultāta starpību. Lai gan Latvijas handbolisti cīnījās līdz pat spēles pēdējām minūtēm un nevienā brīdī nepadevās, tomēr samazināt rezultāta starpību viņiem vairs neizdevās. Līdz ar to kopumā spēle noslēdzās ar baltkrievu uzvaru (30:26).

Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlases rindās bija Māris Veršakovs un Elvijs Borodovskis, kuri abi guva pa pieciem vārtiem. Savukārt Dainim Krištopānam šajā spēlē četri vārti. Baltkrievijas izlases sastāvā rezultatīvākais bija Vadims Gayduchenko, kurš spēlē guva sešus vārtus.

Šī bija pēdējā spēle Latvijas handbola izlasei 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēs. Spēlējot 6. grupā kopā ar Norvēģijas, Baltkrievijas un Itālijas valstsvienībām, Latvijas handbolisti ierindojās pēdējā jeb ceturtajā vietā ar tikai vienu izcīnītu uzvaru pār Itāliju.