Latvijas izlase arī otrajā spēlē pret Olimpisko čempioni Franciju piedzīvo zaudējumu

26.04.2023 21:52

2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā spēlē pret Olimpisko čempioni Franciju šoreiz Latvijas nacionālā vīriešu izlase piedzīvoja vēl smagāku zaudējumu (19:38), iepriekšējā reizē piekāpjoties ar rezultātu 18:35.

Līdz pirmā puslaika vidum Latvijas izlase noturējās ne vairāk kā piecu vārtu deficītā, tomēr Francijas izlases meistarība un disciplinētā spēle atspoguļojās puslaika rezultātā, atstājot latviešus iedzinējos ar 11 vārtu starpību (20:9). 

Otrajā puslaikā individuālā spēlē izcēlās Endijs Kušners. Tāpat savu meistarību, vairākkārt atvairot tieši malējo spēlētāju raidītos metienus, šajā spēlē rādīja abi Latvijas izlases vārtsargi Edgars Kukša un Rolands Ļebedevs. 

Neskatoties uz to, otrajā spēles gaitā franči rezultāta starpību aizvien palielināja, spēles noslēgumā uzvaru izcīnot ar 19 vārtu pārākumu (38:19).

“Spēle bija smaga, bet ir prieks spēlēt pret tik labu komandu kā Francija. Esmu ļoti pateicīgs par tādu iespēju, spēlēt pret tik augsta līmeņa komandu,” sacīja Guntis Piļpuks. “Mums šoreiz pietrūka spēles discpilīna, ļoti daudz lieki izmesti metieni. Esmu pateicīgs komandai. Mēs centāmies un cīnījāmies. Uzskatu, ka ja mēs paliksim šādā sastāvā pēc diviem vai trīs gadiem, mēs varētu arī cīnīties par uzvarām.” 

“Spēli diemžēl zaudējām, bet bija gaidāms, ka zaudēsim. Varēja redzēt, ka pirmajā puslaikā bijām uztraukušies, daudz kļūdas, mēģinājām viņiem skriet pakaļ. Otrajā puslaikā pamodāmies, uztaisījām labāku spēli, vairāk kustība un čaļi labāk nospēlēja par ko pašiem bija prieks. Noslēdzām, par daudz rezultāts, protams, bet gatavosimies nākamajai spēlei pret Poliju,” par spēli papildināja pieredzējušais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Kukša

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Guntis Piļpuks, kurš precīzi izpildīja četrus no sešiem metieniem. Ar izcilu precizitāti spēlēja Rauls Erlands Serafimovičs (3/3), bet par diviem vārtiem komandas rezultātu papildināja Ņikita Pančenko, Ričards Juzups un Endijs Kušners.  

Savukārt Olimpisko čempionu valtsvienības komandā pa piecu vārtu guvumam Francijas “Nantes” kluba handbolistam Aymeric Minne, “Montpellier” handbolistam Julien Bos, “Paris Saint-Germain” hanbolistam Elohim Prandi un Spānijas klubā “Barca” spēlējošajam Melvyn Richardson.

Latvija – Francija 19:38 (9:20)

Par spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē titulēts trešā numura krekla īpašnieks Guntis Piļpuks, bet Francijas komandā spēlētājs ar sesto numuru Julien Bos.

Noslēdzošajā kvalifikācijas cikla spēlē, 30. aprīlī, Latvijas izlases izbraukumā tiksies ar Polijas valstsvienību.

EHF EURO 2024 kvalifikācijas posma 8. grupas kopvērtējuma tabula

8. grupaSpēlesUNZVārti+/-Punkti
1. Francija5500181 : 1216010
2. Polija4202122 : 110124
3. Itālija4202117 : 11614
4. Latvija5005102 : 175-730