Latvijas izlase EČ kvalifikāciju noslēdz bez panākumiem

30.04.2023 21:29

Šodien aizvadītas noslēdzošās 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, Latvijas izlasei izbraukumā otro reizi spēkiem mērojoties ar Poliju. Arī šajā reizē latvieši piedzīvoja zaudējumu poļiem, šoreiz piekāpjoties ar rezultātu 14:31.

Lai gan Polijas izlase spēli iesāka ar 6:1 izrāvienu, Latvijas handbolistiem laika intervālā no 6. līdz 19. minūtei izdevās pietuvināt rezultātu līdz trīs vārtu deficītam (7:10). Tomēr pēc četriem bezatbildes vārtiem, Polijas izlase atgriezās pārliecinošā pārākumā jau ar +7 (14:7). Līdz pārtraukumam latviešiem tā arī neizdevās samazināt rezultāta starpību, puslaiku noslēdzot ar 9:16.

Otrais puslaiks aizvadīts aizvien agresīvākā un asākā spēlē, abu komandu spēlētājiem iegūstot vairākus noraidījumus. Poļu spēlētāju ātrums un izveicība, kā arī vārstargu meisterība, liedza Latvijas izlases spēlētājiem gūt vārtus. Vēl spēles otrās daļas ievadā latvieši spēja gūt divus atbilde vārtus, taču pēcāk poļiem veicot 13:2 izrāvienu, viņi panāca 31:13.

Spēles pēdējā minūtē mūsu handbolisti izcīnīja iespēju izpildīt septiņu metru soda metienu. Viens pret viens duelī ar Polija vārtsargu devās 15 gadīgais Valdis Kalniņš, savā pirmajā šīs dienas metienā gūstot Latvijas izlases 14. vārtus.

Pēc spēles komentāru sniedza Latvijas izlases spēlētājs Ričards Juzups: “Protams, pēc šāda rezultāta emocijas nav tās patīkamākās, bet zāles atmosfēra bija brīnišķīga. Patīkami spēlēt šādā skaļumā. Šo spēļu pieredze ir neatsverama un es ceru, ka mēs turpināsim trenēties un ar katru gadu kļūsim aizvien labāki.”

“Es uzskatu, ka šīs dienas spēlē pietrūka draugs no malas [atbalstītāji]. Bet salīdzinot ar Francijas spēli, šodien bija solis uz priekšu, jo mēs jau iekļāvāmies kaut kādā taktiskajā zīmējumā. Esam jauna komanda, bet nākotnē, vēl daži gadi, es gaidu lielas lietas no šīs izlases,” ar skatu nākotnē sacīja Latvijas izlases spēlētājs Kristiāns Ingus Jonuška.

Polija – Latvija 31:14 (9:16)

Latvija – Ričards Juzups 3/5, Linards Usāns 2/2, Nils Kreicbergs 2/4, Rauls Erlends Serafimovičs 2/3, Guntis Piļpuks 1/1, Kristiāns Ingus Jonuška 1/2, Valdis Kalniņš 1/1, Jevgeņijs Rogonovs 1/1, Endijs Kušners 1/3