Latvijas sieviešu izlase pārbaudes spēļu turnīru Lietuvā noslēdz bez panākumiem

07.01.2024 13:41

No 5. līdz 7. janvārīm Lietuvas pilsētā Druskininki Latvijas nacionālā sieviešu izlase aizvadīja Baltijas jūras valstu kausa pārbaudes spēļu turnīru pret Lietuvas, Igaunijas un Somijas izlasēm. Trīs spēļu kopsummā latvietēm pārspēt pretinieces neizdevās.

Šajā sabraukumā galvenā trenera Māra Cibuļska un treneres Larisas Veinbergas mērķis bija raudzīties izlases nākotnē un optimālākā sastāva komplektēšanā, tāpēc uz pārbaudes spēlēm tika aicinātas vairākas pavisam jaunas spēlētājas – Evelīna Zvaigzne, Enija Anča, Signe Dumfa, Milana Naudiņa, Katrīna Koņušeka.

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis: “Pēc pārbaudes spēlēm Lietuvā ir divējāda sajūta – no plusiem tas būtu līnijas spēlētāju darbība un beidzot mums ir stabilas labās malas spēlētājas. Ir arī skaidrs, ka līdz lielajai izlasei ir jāizaug, bet jaunajām spēlētājām šī bija laba pieredze. Lielākais mīnuss ir fiziskā sagatavotība un tehniskās kļūdas, kā arī ārējās līnijas spēlētāju trūkums, un nespēja izpildīt trenera prasības ātrā uzbrukuma izpildē. Pie tā arī strādāsim!”

Latvijas sieviešu izlases trenere Larisa Veinberga: “Uz šo turnīru sastāvā bijām iekļāvuši daudz gados jaunas spēlētājas. Vēlējāmies viņām dot iespēju sevi pierādīt un paskatīties vai varam kaut ko pamainīt uz priekšdienām. Protams, šis turnīrs sniedza skaidru bildi. Ļoti labi sevi parādīja Signe Dumfa un mums izlasē, bez Lindas Kaņepes, ļoti pietrūkst vēl kāds kreilis. Tomēr pārējās jaunās meitenes, lai gan mērķtiecīgi, taču kopumā turnīru aizvadīja diezgan nepārliecinoši. Vēl ir daudz pie kā piestrādāt!”

Piektdien Latvija pārbaudes spēles atklāja cīņā pret Lietuvu. Pirmās septiņas minūtes virsroka bija latvietēm, taču tad lietuvietes panāca trīs vārtu pārsvaru (7:4). Vēl 15. minūtē latvietes spēja samazināt iekrāto deficītu līdz -2 (6:8), bet spēles turpinājumā Lietuva aizvien pārliecinošāk palielināja gūto vārtu starpību.

Pēc pirmā puslaika Latvija atradās iedzinējos ar -7 (10:17), bet spēles beigās piedzīvoja zaudējumu ar -10 (35:25).

• Lietuva – Latvija 35:25 (17:10)

Latvija – Cibuļska 7, Kaņepe 5, Prūse 3, Krole 3, Dergačeva 2, Zvaigzne 1, Naudiņa 1, Reinfelde 1, Koņušeka 1, Zaharāne 1

Turnīra otrajā dienā Latvija spēkojās ar Somiju. Arī šajā spēlē tās rezultātu atklāja latvietes, taču līdzvērtīgu cīņu pretiniecēm spēja sagādāt vien pirmajās piecās minūtēs. Puslaika beigās somietes bija panākušas deviņu vārtu pārsvaru (13:4), otrajā puslaikā latvietēm neatstājot izredzes uz panākumu. Noslēgumā latvietēm smags zaudējums ar 14:31.

• Latvija – Somija 14:31 (4:13)

Latvija – Kaņepe 4, Cibuļska 3, Zaharāne 2, Prūse 1, Anča 1, Reinfelde 1, Krole 1, Dumfa 1

Noslēdzošajā pārbaudes spēļu dienā Latvija tikās ar Igauniju. Spēles scenārijs līdzīgs iepriekšējām divām spēlēm – ievadā minimālā pārsvarā atradās latvietes, taču pēc tam vadībā izvirzījās pretinieces. Pirmā puslaika beigās Igaunija bija attālinājusies deviņu vārtu pārākumā (17:8), bet spēli pabeidza jau 11 vārtu starpībā (31:20).

• Latvija – Igaunija 20:31 (8:17)

Latvija – Cibuļska 7, Prūse 3, Kaņepe 3, Krole 2, Zvaigzne 2, Reinfelde 1, Koņušeka 1, Anča 1

Pirmajā spēlē par vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Madara Cibuļska, otrajā Linda Kaņepe, bet trešajā Linda Krole.

Šīs pārbaudes spēles bija viens no gatavošanās posmiem nākamajām Eiropas čempionāta (EHF EURO 2024) kvalifikācijas spēlēm pret Itāliju, Franciju un Slovēniju.

29. februārī Dobelē Latvija tiksies ar Itāliju, bet 3. martā dosies atbildes spēlē. Savukārt aprīlī atkārtoti tiksies ar Franciju un Slovēniju, ar kurām iepriekš tikās pērnā gada oktobrī.

Madara Cibuļska

Linda Kaņepe

Linda Krole

Latvijas nacionālās sieviešu izlases sastāvs uz Baltijas jūras valstu kausu: Kintija Diāna Kokina (LSPA), Laura Hansone (REIR/Dobele SS), Ieva Reinfelde (REIR/Dobele SS), Madara Cibuļska (SK Latgols), Arīna Zaharāne (SK Latgols), Anna Makarova (LSPA), Patrīcija Elizabete Prūse (Salaspils SS), Linda Krole (SK Latgols), Marija Dergačeva (SK Latgols), Linda Kaņepe (Jēkabpils SS), Katrīna Koņušeka (REIR/Dobele SS), Evelīna Zvaigzne (Salaspils SS), Enija Anča (Jēkabpils SS), Milana Naudiņa (REIR/Dobele SS), Signe Dumfa (REIR/Dobele SS)

Oficiālās personas: Māris Cibuļskis (izlases galvenais treneris), Larisa Veinberga (trenere), Lāsma Bērziņa (fizioterapeite)