Latvijas sieviešu komandas zaudē lietuvietēm Baltijas līgā

12.01.2024 23:24

Šovakar Dobeles Sporta centrā aizsākās otrā sieviešu Baltijas jūras valstu handbola līgas spēļu nedēļa. Latvijas klubi pirmo reizi sezonā tikās ar Lietuvas komandām. “REIR/Dobele SS” ar 21:37 zaudēja pret Viļņas “Egle”, bet “SK Latgols” ar 19:28 piekāpās “VMSM Sostines tauras-VHC” komandai.

Dienas pirmajā spēlē rezultātu atklāja “REIR/Dobele SS” spēlētāja Elīza Bilkšte, panākot 1:0. Nākamajos trīs uzbrukumos divu vārtu pārvsvaru guva pretinieces (3:1), bet uzreiz pēc tam dobelnieces atbildēja ar to pašu, rezultātu izlīdzinot (3:3). Turpinājumā vadībā atradās Viļņas handbolistes. Vēl divas reizes pirmajā puslaikā Dobeles komanda panāca neizšķirtu (6:6, 8:8).

“REIR/Dobele SS” pārtraukumā devās ar -8 (12:20), bet visā spēlē piedzīvoja zaudējumu ar -16 (21:37).

Spēles vērtīgāka spēlētāja Elīza Bilkšte: “Spēlē bija daudz tehnisko kļūdu un pretinieku komandai bija ļoti laba aizsardzība, tāpēc nācās smagāk pacīnīties, lai gūtu vārtus. Mēs nespējām pieturēties pie iecerētā plāna un sasniegt vēlamo rezultātu.”

• Vilnius Egle – REIR / Dobele SS 37:21 (20:12)

REIR / Dobele SS – Bilkšte 8/16, Zarovska 3/6, Reinfelde 2/2, Virubka 2/2, Blažēvica 2/7, Koņušeka 1/2, Buivide 1/3, Dumfa 1/4, Šteinerte 1/4

Dienas otrajā spēlē ludzānietes iesāka ar diviem precīziem metieniem, spēles ievadā saglabājot divu vārtu pārsvaru (2:0, 4:2). Turpinājumā jau virsroku guva pretinieces, pirmā puslaika beigās esot vadībā ar +5 (15:10). Arī otrajā puslaikā “SK Latgols” komandai neizdevās atspēlēties, “VMSM Sostines Tauras” komandai spēli noslēdzot ar +9 (28:19).

Spēles vērtīgākā spēlētāja Sabīna Vengra: “Sākumā bija nedaudz grūti saspēlēties, pieļāvām nevajadzīgas kļūdas, taču nepadevāmies un turpinājām gūt vārtus. Kopumā spēle bija laba. Pretiniekiem bija mazāk kļūdu, kas bija viņu priekšrocība, lai izcīnītu uzvaru.”

• SK Latgols – VMSM Sostines tauras-VHC 19:28 (10:15)

SK Latgols Dergačeva 4/5, Krole 4/11, Sidorova 2/2, Rutkovska 2/4, Bindemane 2/6, M. Cibuļska 2/6, Kaupuža 1/2, P. Cibuļska 1/2, Zaharāne 1/3

Decembra sākumā “SK Latgols” sezonu iesāka ar diviem zaudējumiem Somijas vienībām, ar 25:41 pret “GrIFK” un ar 22:40 pret “Dicken”, bet trešajā dienā ar 33:29 uzvarēja Igaunijas čempionvienību “Mistra”. Savukārt “REIR/Dobele SS” visas trīs spēles pret tām pašām komandām nospēlēja bez panākuma.

Sieviešu Baltijas jūras valstu handbola līgas kopvērtējuma tabula | sezona 2023/2024

1.GrIFK4301134 : 106286
2.VMSM Sostinės tauras-VHC330088 : 70186
3.Dicken4301137 : 102356