Latvijas U18 izlase EČ kvalifikāciju iesāk ar zaudējumu Austrijai

05.01.2024 21:49

Šovakar Latvijas U18 vīriešu izlase Austrijā uzsāka kvalifikācijas posmu 2024. gada Eiropas čempionātam (M18 EHF EURO 2024). Smagā cīņā pret Austrijas izlasi, Latvijas jaunieši ar 30:33 (15:14) piedzīvoja zaudējumu. Rezultatīvākais Latvijas rindās ar deviņu vārtu guvumu bija Valdis Kalniņš.

Austrijas izlase spēli iesāka ar divu vārtu guvumu (2:0), taču Endija Šnepsta un Leonarda Valkovska precizitāte Latvijas labā ātri vien rezultātu izlīdzināja (2:2). Pēc tam komandas spēlēja līdzvērtīgi, bet sākot ar 21. minūti vismaz minimālā pārsvarā turējās latvieši, arī puslaika beigās saglabājot vienu vārtu pārsvaru (15:14).

Pēc pārtraukumā Austrija spēlē atgriezāk pārliecinošāk, latviešiem sagādājot smagāku cīņu. Pēdējo reizi neizšķirts bija 35. minūtē (17:17), bet tad ar trīs precīziem metieniem virsroku pārņema pretinieki (20:17). Atlikušo laiku latvieši lielākoties tā arī turējās trīs vārtu atstatumā. Spēles beigās zaudējums ar 30:33.

• Austrija – Latvija 33:30 (14:15)

Latvija – Valdis Kalniņš 9, Leonards Valkovskis 8, Andis Bors 5, Endijs Šnepsts 4, Emīls Vilsons 2, Einārs Borisovs 1, Marks Lilienfelds 1

Rīt plkst. 14:15 Latvijas jaunieši spēkosies ar Somiju, ar kuru decembra beigās jau tikās pārbaudes spēļu turnīrā Igaunijā. Spēles tiešraide pieejama ehftv.com

Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā kopumā sacenšās 20 komandas, piecās grupās, katrā pa četrām valstsvienībām. Divas labākās komandas no katras grupas kvalificēsies 2024. gada Eiropas čempionāta finālturnīram (M18 EHF EURO 2024), kas notiks Melnkalnē. Bet tās komandas, kuras kvalifikācijas posmu savā grupā noslēgs trešajā un ceturtajā vietā, sacensības turpinās B divīzijas čempionātā (M18 EHF Championship 2024 I or II).

Izlases sastāvs: Dāvids Pauls (MSĢ), Erlens Klešniks (GWD Minden, GER), Kristers Vēveris (MSĢ), Emīls Vilsons (MSĢ), Endijs Šnepsts (MSĢ), Elgars Kušners (MSĢ), Einārs Borisovs (MSĢ), Valdis Kalniņš (MSĢ), Arza Brunis Butans (ASK Zemessardze/LSPA), Haiko Gača Butans (ASK Zemessardze/LSPA), Mārtiņš Misulis (MSĢ), Andis Bors (MSĢ), Marks Lilienfelds (HSC 2000 Coburg, GER), Leonards Valkovskis (HSC 2000 Coburg, GER), Niks Vaškevičs (MSĢ), Kristofers Jonass (MSĢ)

Oficiālās personas: Ivars Lācis (galvenais treneris), Arnolds Straume (treneris), Linda Bogdanova (trenere), Artūrs Paiķis (fizioterapeits)