Latvijas U18 izlase EČ kvalifikāciju noslēdz ar neizšķirtu pret Rumāniju

07.01.2024 14:19

Šodien Austrijā noslēdzošajā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas posma dienā Latvijas U18 vīriešu izlase spraigā cīņā nospēlēja neižšķirti pret Rumānijas vienaudžiem (41:41). Kopvērtējumā finišējot 3. vietā, Latvija tālāko sacensību turpinās B divīzijas čempionātā (M18 EHF Championship) šī gada augustā.

Latvija piektdien kvalifikāciju Eiropas čempionāta finālturnīram (M18 EHF EURO 2024) uzsāka ar zaudējumu Austrijai (33:30), bet dienu vēlāk pārliecinoši uzvarēja Somiju (34:21).

Šodien spēlē pret Rumāniju tās ievadā latvieši noturējās vadībā vismaz ar minimālo pārsvaru, tomēr 16. minūtē virsroku guva rumāņi (11:10). Puslaika pārtraukumā latvieši devās jau trīs vārtu deficītā (16:19), arī otrā puslaika gaitā lielākoties noturoties šādā starpībā.

Visu izšķīra spēles pēdējās sešas minūtes. 54. minūtē Valdis Kalniņš panāca neišķirtu (37:37), bet 59. minūtē Einārs Borisovs atgrieza Latviju minimālajā pārākumā (40:39). Sekundes pirms finālsirēnas 41. vārtus guva Leonards Valkovskis, bet vēl pēc tam izšķirošos vārtus Rumānijas labā paguva gūt Eduards Rusu, spēli noslēdzot neizšķirti – 41:41.

Latvijas rindās ar 10 vārtu guvumu rezultatīvākais bija Einārs Borisovs, bet ar deviņiem precīziem metieniem komandas kopējo rezultātu papildināja Leonards Valkovskis. Turklāt Valkovskis šobrīd ierindojies visa kvalifikācijas turnīra rezultatīvāko spēlētāju statistikas augšgalā ar 24 vārtu guvumu trijās spēlēs.

• Rumānija – Latvija 41:41 (19:16)

Latvija – Borisovs 10, Valkovskis 9, Kalniņš 6, Bors 5, Šnepsts 4, Vilsons 4, Lilienfelds 1, Vaškevičs 1, Misulis 1

Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa: “Ar šo dalību U18 Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs esam spēruši lielu soli handbola attīstībā. Pirmkārt, pieredze šādos turnīros ir viens no galvenajiem aspektiem. Katra spēle ir pilnīgi atšķirīga – zaudējums, uzvara un neizšķirts, no katras spēles mēs saņēmām daudz mācību stundu, tagad tik atliek izdarīt secinājumus un iet tālāk! Mūsu U18 puiši parādīja raksturu, cīņassparu un pats galvenais, ka ir komanda! Paldies, treneru korpusam, par darbu un ieguldījumu un liels paldies atbalstītajiem, kuri bija ieradušies Austrijā un juta līdz no svilpes līdz svilpei!”

U18 izlases sastāvs: Dāvids Pauls (MSĢ), Erlens Klešniks (GWD Minden, GER), Kristers Vēveris (MSĢ), Emīls Vilsons (MSĢ), Endijs Šnepsts (MSĢ), Elgars Kušners (MSĢ), Einārs Borisovs (MSĢ), Valdis Kalniņš (MSĢ), Arza Brunis Butans (ASK Zemessardze/LSPA), Haiko Gača Butans (ASK Zemessardze/LSPA), Mārtiņš Misulis (MSĢ), Andis Bors (MSĢ), Marks Lilienfelds (HSC 2000 Coburg, GER), Leonards Valkovskis (HSC 2000 Coburg, GER), Niks Vaškevičs (MSĢ), Kristofers Jonass (MSĢ)

Oficiālās personas: Ivars Lācis (galvenais treneris), Arnolds Straume (treneris), Linda Bogdanova (trenere), Artūrs Paiķis (fizioterapeits)