Latvijas U20 izlase uzvar Lietuvu un iekļūst B divīzijas Eiropas čempionāta pusfinālā

17.07.2024 16:25

Latvijas U20 handbola izlase šodien Kosovas galvaspilsētā Prištinā notiekošajā B divīzijas Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla cīņā pārliecinoši pieveica Lietuvas jaunatnes izlasi (43:31). Sacensību turpinājumā piektdien pusfināls pret Somijas vai Turcijas vienaudžiem.

Baltijas valstu duelī abas komandas spēli iesāka līdzvērtīgi. Spraigā un agresīvā cīņā mūsējie spēja izrauties vadībā puslaika otrajā daļā, panākot piecu vārtu pārsvaru (14:9). Arī pārtraukumā Latvija devās ar + 5 (19:14).

Turpretī otrais puslaiks Latvijas handbolistiem jau daudz pārliecinošāks. Pirmajās piecās minūtēs rezultāta starpība tika palielināta uz astoņiem vārtiem (22:14), bet turpinājumā latvieši vēl vairāk nostriprinājās vadībā.

Lai gan spēle uzvarēta ar +12 (43:31), Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnolds Straume par šodienas sniegumu izsakās kritiski: “Saprotu, ka rezultāts ir pārliecinošs, bet esmu neapmierināts ar spēli. Būšu kritisks, jo mums joprojām ir par daudz tehnisko kļūdu un neizpildītu lietu, kas izrunātas pirms spēles. Mums jāspēlē stipri labāk, lai tiektos augstāk.”

Tāpat kā spēlē pret Slovākiju, šodien lieliska darbība vārtos Nikam Lagzdam, veiksmīgi atvairot arī septiņu metru soda metienos un ātrajos uzbrukumos raidītās bumbas.

Šajā spēlē vismaz vienu precīzu metienu izpildīja ikviens no Latvijas U20 izlases spēlētājiem, taču rezultatīvākais ar 11 vārtu guvumu bija komandas kapteinis Rauls Erlends Serafimovičs. Viņš atzīts par spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlases rindās.

Latvija – Lietuva 43:31 (19:14)
Latvija
– Serafimovičs 11/11 , Kalniņš 6/6 , Borisovs 5/5 , Bors 3/3, Rogonovs 3/3, Kušners 3/3, Misulis 2/2, Vilsons 2/2, Šnepsts 2/2, Suharevs 2/2, Vidzis 1/1, Batņa 1/1, Bisters 1/1, Vaškevičs 1/1

Latvija B divīzijas čempionātu uzsāka ar divām uzvarām apakšgrupā, grupas kopvērtējumā ierindojoties 1. vietā. Svētdien tika izcīnīta pārliecinoša uzvara pār Lielbritānijas vienaudžiem (46:21), bet pirmdien spraigā cīņā izdevās apspēlēt Slovākiju (30:26).

Ceturtdaļfinālu sasniegusi arī Igaunijas U20 izlase, kura plkst. 15:30 (pēc Latvijas laika) cīnīsies pret mūsu apakšgrupas pretinieku Slovākiju. Savukārt mūsu pusfināla pretinieka pāra spēle šovakar plkst. 20:00.

B divīzijas čempionāta labāko astotniekā iekļuvušas visas trīs Baltijas valstis, Slovākija, Luksemburga, Turcija, Somija un Kosova.