MSĢ otro reizi Latvijas čempionātā izcīna sudrabu

19.03.2024 21:06

Šodien Latvijas Betsafe vīriešu virslīgas čempionāta sezonu ar izcīnītu panākumu un sudraba godalgām noslēdza Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti, viesos pārspējot piekto vietu izcīnījušo komandu “Salaspils” (41:28).

Kopš 2021./2022. gada sezonā tika iegūtas pilnas tiesības virslīgā cīnīties par vietu, “MSĢ” komandai izcīnīts jau otrais sudrabs. Turklāt visās trīs sezonās Murjāņu handbolisti čempionātu noslēguši labāko četriniekā.

Turpretī Salaspils komanda, kura Latvijas čempionātā aizvadījusi vien trešo sezonu, pērn finišēja 7. vietā, bet šosezon sasnieguši labāko piecinieku, apsteidzot “HK S&A”, “HK Vaiņode” un “SK Latgols” komandas.

Salaspils sporta namā notikušajā cīņā ar četriem precīziem metieniem spēles rezultātu atklāja Murjāņu komandu, taču pēc tam salaspilieši izrādīja līdzvērtīgu pretetību, puslaika pārtraukumā ejot vien divu vārtu deficītā (16:18). Tomēr otrajā spēles daļā pārspēt vicečempioni vairs nebija pa spēkam, nobeigumā “MSĢ” handolistiem triumfējot jau ar pārliecinošu pārākumu (41:28).

Divpadsmit metienus no 13 pretinieku vārtos rezultatīvi raidīja salaspilietis Aleksandrs Patcikaiļiks, bet septiņus vārtus deviņos metienos guva Matīss Strautnieks. Murjāņu komandas rindās rezultatīvākais ar desmit vārtiem bija Valdis Kalniņš. Savukārt no Endija Šnepsta veiktajiem deviņiem metieniem vārtus sasniedza septiņi.

Viens no Murjāņu komandas vadošajiem spēlētājiem ir 16 gadus jaunais Valdis Kalniņš, kurš kļuvis par Betsafe vīriešu virslīgas rezultatīvāko sezonas spēlētāju. Viņš sezonas gaitā pretinieku vārtsargus apspēlējis 144 reizes 222 mēģinājumos, tai skaitā trīs septiņu metra soda metienos.

• Salaspils – MSĢ 28:41 (16:18)

Salaspils – Patsykailik 12/13, M. Strautnieks 7/9, Luksis 4/4, Brics 2/7, Ozols 1/1, Gailums 1/2, Kļaviņš 1/4

MSĢ – Kalniņš 10/12, Šnepsts 7/9, S. Vaškevičs 4/4, Bors 4/5, Sproģis 4/5, Kušners 4/7, Vilsons 3/3, Ikvils 2/3, Misulis 2/4, Jonass 1/1

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele212100818 : 49232642
2.MSĢ211704783 : 58619734
3.ASK Zemessardze/LSPA211506694 : 58910530
4.HK Ogre/HYDROX211308768 : 62414426
5.Salaspils216015598 : 739-14112
6.SK Latgols215016573 : 719-14610
7.HK Vaiņode215016506 : 721-21510
8.HK S&A212019505 : 775-2704