“MSĢ” pašā galotnē apspēlē “ASK/LSPA”, “HK S&A” otro reizi pieveic “Latgolu”

02.03.2024 19:50

Sestdien Latvijas čempionātā Betsafe vīriešu virslīgas vicelīdere “MSĢ” spraigā spēlē Rīgā ar 28:27 apspēlēja “ASK Zemessardze/LSPA”, tādējādi nostiprinoties 2. vietā, bet Aizkrauklē otro panākumu izcīnīja “HK S&A” ar 28:25 pieveicot Ludzas “Latgols”. Savukārt 1. līgas tiešo konkurentu duelī “Salaspils SS” ar 31:27 pārspēja “RPI-S”.

Šodien Rīgā virslīgas spraigajā cīņā “ASK Zemessardze/LSPA” un “MSĢ” komandas spēles pirmo daļu lielākoties spēlēja līdzvērtīgi.

Spēles ievadā nopietnu savainojumu guva viens no “ASK Zemessardze/LSPA” līderiem Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, taču tas komandu neapturēja. Īsi pirms puslaika beigām Rīgas handbolisti veica četru vārtu izrāvienu un pārtraukumā devās ar 17:13.

Otrajā puslaikā rīdzinieki jau dominēja. Lai gan “MSĢ” 43. minūtē rezultātu izlīdzināja (20:20), gūt virsroku nespēja. Izšķirošais spēles brīdis bija pēdējās desmit minūtes, kurās Rīgas handbolisti spēja realizēt vairs tikai vienu metienu, bet tikmēr Murjāņu komanda atspēlējās no -4 (26:26), izgāja vadībā un nobeigumā svinēja uzvaru ar 28:27.

“MSĢ” komandas treneris Arnolds Straume:

“Laba spēle, bet ļoti daudz kļūdas no mūsu puses. Pretiniekam jāpaslavē vārtsargs Raitis Puriņš, kurš viņus noturēja spēlē, kā arī Ingus Kristiāns Jonuška, kurš mūsējiem pakutināja nervus. Priecājamies par uzvaru, bet sudrabs vēl nav garantēts. Jāuzvar vēl divas spēles un tad jau viss būs kārtībā.”

“ASK Zemessardze/LSPA” galvenais treneris Arnis Butans:

“Beigās pretinieki izrādījās labāki, jo īsti netikām pie labām pozīcijām un metienu realizācija piekliboja. Protams, pietrūka Mārtiņš, bet tas noteikti nav galvenais. Murjāņu disciplinētā aizsardzība pret malējiem, kur mums parasti ir labas situācijas, un pilnībā nosegta aizsardzība pret Arzu Bruni Butanu, iespējams galvenais iemesls šīs dienas rezultātam.”

Rīgas komandai šovakar bija svarīgi uzvarēt, lai turpinātu cīņu par vicečempionu titulu. Taču šobrīd “MSĢ” komanda atrodas priekšā par četriem punktiem, kas nozīmē, ka pat ja “ASK Zemessardze/LSPA” uzvarēs visās trīs atlikušajā spēlēs, pieņemot, ka arī Murjāņi nākamajās divās spēlēs nezaudē, atgūt vicelīderes pozīciju viņiem var neizdoties.

• ASK Zemessardze/LSPA – MSĢ 27:28 (17:13)

ASK Zemessardze/LSPA – Jonuška 7/12, Grebeņņikovs 4/6, Kelerts 3/3, Vidzis 3/7, Stepuļenoks-Stukanovs 2/2, H.G. Butans 2/3, Ozols 2/5, Kalējs 2/5, Puriņš 1/1, Rozenbergs 1/2

MSĢ – Borisovs 10/13, Kalniņš 7/11, Vaškevičs 4/6, Bors 3/6, Šnepsts 3/8, Kušners 1/1

Skrīverieši šosezon vienu uzvaru jau bija izcīnījuši sezonas ievadā, minimāli apspēlējot tieši Ludzas “Latgols” komandu (29:28). Turpretī izbraukuma spēlē “HK S&A” pretiniekam zaudēja ar 22:28.

Šodien atkārtoti tiekoties Aizkrauklē “HK S&A” spēli iesāka ar vadību (2:0), kuru 15. minūtē pārņēma “SK Latgols” (5:4), bet puslaika beigās rezultāts jau atkal bija neizšķirts – 14:14.

Vēl otrā puslaika ievadā ludzānieši atguva pārsvaru (16:14), bet turpinājumā par diviem, trim vārtiem priekšā atradās laukuma saimnieki, kuri nobeigumā ilgi gaidītos divus punktus izcīnīja ar rezultātu 28:25.

• HK S&A – SK Latgols 28:25 (14:14)

HK S&A – E. Aņisimovs 6/7, Gailītis 5/7, Iljinihs 4/6, Dubausks 3/4, Ozoliņš 3/7, Zadovskis 2/2, Glods 2/5, Dīcis 1/1, A. Aņisimovs 1/1, Kurmēns 1/2

SK Latgols – Lipskis 7/10, Malahovs 7/10, Matvejenko 6/10, Bārbals 3/4, Vaškevičs 2/7

1. līgas komanda “RPI-S” un “Salaspils SS” šosezon bija tikušās vēl divas reizes. Pirmajā spēlē “Salaspils SS” izcīnīja pārliecinošu uzvaru (36:25), bet otrajā piekāpās “RPI-S” komandai ar 23:26.

Savukārt šodien spēles ievadā veiksmīgāki bija “RPI-S” handbolisti, vairākiem Salaspils handbolistu metieniem nesasniedzot pretinieka vārtus. Tomēr puslaika vidū viesi atguvās, uzsāka spēli punkts punktā, bet pārtraukumā devās jau minimālā pārākumā – 14:13.

Otrajā puslaikā rīdziniekiem izlīdzināties vairs neizdevās un salaspilieši izrāvās pat astoņu vārtu starpībā (28:20), taču spēles beigās uzvara izcīnīta ar +4 (31:27).

“Salaspils SS” komandas galvenā trenere Linda Bogdanova:

“Spēles kvalitātes izteiksmē mūsu pozicionālais uzbrukums bija zemā līmenī. Spēli izdevās uzvarēt uz to, ka sametām ātrajos un pusātrajos uzbrukumos. Noņemot tehniskās kļūdas un netrāpītos metienos, protams, rezultāts būtu bijis labāks, bet priecājamies par diviem iegūtiem punktiem diezgan principiālā spēlē.”

Pateicoties šīs dienas panākumam “Salaspils SS” kopvērtējumā ar 18 punktiem ieņem vicelīderes pozīciju. Taču arī “RPI-S” handbolistiem iekrāts tikpat daudz punktu, bet nospēlēts par spēli mazāk.

• RPI-S – Salaspils SS 27:31 (13:14)

RPI-S – Strazds 6/11, Butans 5/5, Kušners 4/7, Akimovs 4/10, Vilsons 2/3, Savickis 2/4, Lubgāns 2/6, Eikens 1/2, Desmitnieks 1/3

Salaspils SS – M. Strautnieks 5/5, Vidzis 5/11, Plūme 4/5, Purviņš 4/7, Gailums 4/7, Štālmanis 3/5, Galviņš 2/2, K. Strautnieks 2/4, Gūtmanis 1/1, Ozols 1/2

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele181800683 : 43524836
2.MSĢ191504687 : 53115630
3.ASK Zemessardze/LSPA181305604 : 50010426
4.HK Ogre/HYDROX181008631 : 5438820
5.Salaspils196013552 : 658-10612
6.SK Latgols195014520 : 627-10710
7.HK Vaiņode185013432 : 584-15210
8.HK S&A192017465 : 696-2314