MSĢ un HK Ogre izcīna otrās uzvaras un ceļazīmi uz LČ finālčetrinieku

15.04.2023 18:12

Šodien Latvijas čempionāta vīriešu virslīgas ceturtdaļfināla atbildes spēlēs otrās uzvaras pār saviem pretiniekiem “Salaspils” un SK “Latgols” izcīnīja “MSĢ” un HK “Ogre/HYDROX” komandas, nodrošinot iekļūšanu čempionāta finālčetriniekā.

Visas spēles garumā vadībā atradās “MSĢ” komanda, neļaujot “Salaspils” komandai būt pārākai.

Pirmā puslaika vidū Murjāņu handbolisti atradās priekšā ar piecu vārtu pārsvaru (13:8), taču līdz puslaika beigām salaspilieši rezultāta deficītu samazināja līdz minimumam (20:21) un vēl sekundi pirms tā beigām Kaspars Luksis centās to likvidēt, taču nesekmīgi.

Spēles otrās daļas gaitā laukuma saimnieki vairākkārtēji palielināja rezultāta starpību līdz pieciem vārtiem, arī uzvaru izcīnot tik pat lielu pārākumu (43:38).

“Nospēlējām labu spēli. Cīnījāmies līdz galam un atstājām visu sevi uz laukuma, bet ar to diemžēl nepietika. Nākamsezon būsim ātrāki, stiprāki un labāki,” sacīja “Salaspils” komandas spēlētājs Krists Vidzis.

“Šodien uzvarējām ar +5, taču nedomāju, ka tas bija tas, ko bijām gaidījuši mēs un arī atbalstītāji. Varējām nospēlēt daudz labāk gan uzbrukumos, gan aizsardzībā, nepieļaujot tik daudz tehnisko kļūdu,” sacīja “MSĢ” komandas spēlētājs Andis Bors. “Jau no spēles pirmajām minūtēm mūs sedza komandas līderi, kas mazliet mainīja spēles ritmu, bet esam final-4 un turpināsim iet uz priekšu!”

Šīs spēles rezultatīvākie spēlētāji, Emīls Vilsons (MSĢ) un Krists Vidzis (Salaspils), realizēja 10 metienus no 13.

MSĢ – Salaspils 43:38 (21:20)

MSĢ – Emīls Vilsons 10/13, Andis Bors 10/10, Endijs Šnepsts 9/11, Rauls Erlends Serafimovičs 7/7, Valdis Kalniņš 3/3

Salaspils – Krists Vidzis 10/13, Matīss Strautnieks 6/6, Artūrs Kļaviņš 6/8, Kaspars Luksis 5/8, Ivars Brics 3/4, Igors Ignatjevs 3/4

Pirmās 15 minūtes abas komandas spēlēja mainīgās lomās, vairrākkārtēji rezultātu izlīdzinot. 17. minūtē HK “Ogre/HYDROX” komanda izgāja vadībā (10:9), to noturot līdz 24. minūtei, tomēr pēcāk vadībā atkārtoti nonāca SK “Latgols” handbolisti (12:13).

Lai gan ogrēniešiem zaudēts pirmais puslaiks (14:16), otrajā spēles daļā viņi atgriezās vadībā un 40. minūtē uzsāka lielāko rezultāta izrāvienu, 53. minūtē esot vadībā ar +11 (34:23), tomēr uzvaru pār SK “Latgols” komandu HK “Ogre/HYDROX” panāca ar deviņu vārtu pārākumu (36:27).

Uzvarētāju komandā septiņu vārtu guvums Riharda Lejas un Intara Jomanta kontā, bet SK “Latgols” komandā septiņus vārtus guva Einārs Borisovs un Sandis Vaškevičs.

HK Ogre/HYDROX – SK Latgols 36:27 (14:16)

HK Ogre/HYDROX – Rihards Leja 7/10, Intars Jomants 7/7, Elvijs Borodovskis 6/8, Aleksandr Patsykailik 5/9, Aliaksei Haisa 4/6

SK Latgols – Einārs Borisovs 7/13, Sandis Vaškevičs 7/9, Guntars Lipskis 6/18, Gintars Ūzulnieks 4/7

Rīt atbildes spēle izbraukumā HK “Vaiņode” komandai pret “ASK Zemessardze/LSPA”, kurā uzzināsim ZRHK “Tenax Dobele” komandas pretiniekus čempionāta pusfinālam. 13. maijā Dobelē tiks aizvadīti abi pusfināli, bet 14. maijā noskaidrosim Latvijas čempionu titula ieguvējus.