Pa uzvarai MSĢ, ASK Zemessardze/LSPA un HK Ogre/Hydrox komandām

09.03.2024 20:25

Sestdien Latvijas čempionātā sezonu ar uzvaru pār Ludzas “Latgols” noslēdza “HK Ogre/Hydrox” (45:31), pārliecinošs panākums pār “HK Vaiņode” vienību izcīnīts vicelīderei “MSĢ” (55:27), bet “ASK Zemessardze/LSPA” pieveica tabulas apakšgala vienību “HK S&A” (31:23). Savukārt 1. līgā ar uzvaru pār “SK Latgols juniori” svarīgi punkti un iekļūšana trijniekā izcīnīti “Ulbroka SK” komandai (37:26).

Pirmajā savstarpējā Betsafe vīriešu virslīgas spēlē murjānieši uzvarēja “HK Vaiņode” komandu ar 42:17, bet otrajā reizē panākums tika izcīnīts jau ar mazāku vārtu starpību – 38:22.

Turpretī šajā reizē “MSĢ” stabilu izrāvienu panāca jau spēles ievadā, nobeigumā Vaiņodes handbolistiem ar 55:27 sagādājot otro bezierunu zaudējumu.

22 metienos 14 reizes precīzs bija Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Valdis Kalniņš. Savukārt “HK Vaiņode” komandā astoņus vārtus 17 metienos guva Markuss Dīks.

16. martā “HK Vaiņode” komandai pēdējā čempionāta spēle pret “ASK Zemessardze/LSPA”, bet 19. martā “MSĢ” sezonu noslēgs izbraukumā pret “Salaspils” komandu.

• MSĢ – HK Vaiņode 55:27 (28:14)

MSĢ – Kalniņš 14/22, Kušners 8/10, N. Vaškevičs 6/6, Bors 6/7, Misulis 5/6, Jonass 4/5, Šnepsts 4/6, Borisovs 3/3, S. Vaškevičs 3/3, Vilsons 2/3

HK Vaiņode – Dīks 8/17, Strazds 7/12, Orlovs 6/15, Sproģis 3/5, Volbedahts 1/1, Mickus 1/2, Laugalis 1/3

Turpretī šodien sezonu Latvijas čempionātā noslēdza “HK Ogre/Hydrox” un “SK Latgols” komandas.

Iepriekšējās divās spēlēs ogrēnieši uzvarēja Ludzas “Latgols” komandu desmit vārtu pārākumā (31:21 un 42:32), bet šajā reizē izcīnīta vēl pārliecinošāka uzvara (45:31).

Ar 14 vārtiem šodien atzīmējās ogrēnietis Toms Lielais, kurš sezonas gaitā kopumā guvis 137 vārtus 215 metienos. Viņš Betsafe vīriešu virslīgas sezonas rezultatīvāko spēlētāju statistikā ierindojies 1. vietā, par trīs vārtiem apsteidzot Valdi Kalniņu (134 vārti).

“SK Latgols” rindās astoņus no 14 metieniem realizēja Eduards Malahovs, bet septiņus vārtus 16 metienos guva Adrians Vaškevičs.

• HK Ogre/Hydrox – SK Latgols 45:31 (20:13)

HK Ogre/Hydrox – Lielais 14/17, Jomants 6/7, Rudko 4/6, Putniņš 3/4, Bisters 3/4, Kasai 3/4, Laganovskis 3/7, Zellis 2/2, Batņa 2/3, Čikuts 2/3, Sļusarevs 2/4, Averjanovs 1/1

SK Latgols – Malahovs 8/14, Vaškevičs 7/16, Lipskis 6/11, Bārbals 5/9, Bondars 1/1, Usāns 1/2, Mulers 1/3, Zbitkovskis 1/3, Miškāns 1/5

Trīs spēļu summā “HK S&A” šodien rīdziniekiem sagādaja sīvāko pretestību, iepriekšējās divās spēlēs zaudējot ar lielāku vārtu starpību – ar 33:45 un 19:37.

Sākumā spēles gaita bija līdzvērtīga. Stabilākā virsrokā “ASK Zemessardze/LSPA” attālinājās pirmā puslaika beigu daļā, panākot 16:11.

Turpinājumā skrīverieši nepieļāva iekrātā deficīta palielināšanu, bet arī to samazināt nebija pa spēkam. Vien spēles pēdējās desmit minūtēs “ASK Zemessardze/LSPA” spēja panākt lielāku izrāvienu, kas izcīnīja uzvaru 8 vārtu pārākumā – 31:23.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar sešiem gūtiem vārtiem bija Ingus Kristiāns Jonuška. Savukārt piecus vārtus septiņos metienos guva “HK S&A” komandas spēlētāji Roberts Ozoliņš un Ernests Aņisimovs.

“HK S&A” komanda sezonu pabeigs 16. martā Dobelē pret čempioni “ZRHK Tenax Dobele”.

• HK S&A – ASK Zemessardze/LSPA 23:31 (11:16)

HK S&A – Ozoliņš 5/7, E. Aņisimovs 5/7, Kaķis 4/5, Glods 4/7, Švābe 2/5, Muižnieks 1/1, Grigorjevs 1/2, Dubausks 1/4

ASK Zemessardze/LSPA – Jonuška 6/8, Grebeņņikovs 5/6, Vidzis 5/7, Greikšs 5/8, Kelerts 4/6, H. G. Butans 2/3, Brīvulis 1/1, Lejnieks 1/1, Kalējs 1/2, Ozols 1/2

1. līgas spēlē Ludzā jau no pirmās minūtes spēles gaitu vadīja “Ulbroka SK” handbolisti, pēc desmit nospēlētām minūtēm panākot sešu vārtu pārsvaru (8:2).

Pēc pirmā puslaika Ulbrokas handbolisti atradās deviņu vārtu vadībā (19:10), bet visā spēlē uzvarēja ludzāniešus jau 11 vārtu starpībā (37:26).

• SK Latgols juniori – Ulbroka SK 26:37 (10:19)

SK Latgols juniori – Bondars 6/12, Ūzulnieks 4/6, Mulers 4/7, Iļjins 4/8, Zbitkovskis 3/6, Selužickis 2/2, Bulis 1/1, Miškāns 1/3, Gabranovs 1/3

Ulbroka SK – R. Bērziņš 13/17, Grunde 8/11, Oto 5/5, D. Bērziņš 5/9, Lazda 2/4, Nesterovičs 1/3, Pakalniņš 1/3, Kozlovs 1/3, Jēkabsons 1/7

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele202000770 : 47529540
2.MSĢ201604742 : 55818432
3.ASK Zemessardze/LSPA201406664 : 56310128
4.HK Ogre/HYDROX211308768 : 62414426
5.Salaspils206014570 : 698-12812
6.SK Latgols215016573 : 719-14610
7.HK Vaiņode205015480 : 691-21110
8.HK S&A202018488 : 727-2394