Rīt Baltijas kausā par 3. vietu cīnīsies Latvija – Lietuva, bet finālā Somija – Igaunija

07.01.2023 19:01

Šovakar aizvadīts Baltijas kausa 2023 pusfināls, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas valstsvienības. Pusfināla spēlēs uzvaras izcīnīja Somija un Igaunija, taču zaudētājos palika Latvija un Lietuva.

Pirmajā dienas spēlē rezultātu atklāja Somijas handbolists Robin Granlund. Šī ir vienīgā reize pirmajā puslaikā, kad somiem izdodas būt vadībā, taču ne uz ilgu laiku, jo dažas sekundes vēlāk seko atbildes vārti no Lietuvas puses. Pirmā puslaika laikā lielākā rezultāta starpība +2 lietuviešu labā. Tas tiek noslēgts ar rezultātu 13:15.

Otrā puslaika sākumā lietuvieši rezultāta starpību palielina līdz +3. 50. spēles minūtē somi izlīdzina rezultātu (20:20) un pārņem spēles vadību, bet 58. minūtē ir jau vadībā ar +2. Lai gan lietuvieši pēdējā minūtē rezultāta deficītu samazina līdz minimumam, spēle noslēdzas ar rezultātu 26:27 somu labā.

• Somija – Lietuva 27:26 (13:15)

Somija – Robin Granlund 5/9, Sebastian Sakkinen 4/4, Kalle Kankaapää 3/3, Fredrik von Troil 3/4, Gusten Montonen 3/7

Lietuva – Benas Petreikis 6/9, Matas Aukstikalnis 5/6, Lukas Simenas 4/6, Romas Aukstikalnis 3/5

Dienas otrajā spēlē Latvijas izlase stājās pretim Igaunijas izlases handbolistiem. Spēles rezultātu atklāja Endijs Kušners, taču sekundes vēlāk atbildes vārti no pretinieku puses. Pēc Emīla Kurzemnieka un Ņikitas Pančenko kopsummā veiktajiem trīs precīzajiem metieniem divu minūšu laikā, Latvijas izlase izvirzās vadībā ar +2. Taču 10. minūtē rezultāts jau tiek izlīdzināts (6:6). Tajā pašā minūtē Ņikita Pančenko rezultātu izlabo uz 7:6, bet jau minūti vēlāk igauņi atkārtoti izlīdzina rezultātu (7:7) un pārņem spēles vadību. Latvija pārtraukumā dodas ar četru vārtu deficītu – 13:17.

Lai gan spēles 36. minūtē Emīls Kurzemnieks panāk neizšķirtu rezultātu (18:18), Latvijas izlasei atkārtoti izvirzīties vadībā neizdodas. Igauņi lielāko rezultāta izrāvienu aizsāk spēles 55. minūtē, beigās gūstot uzvaru ar deviņu vārtu pārsvaru (26:35).

• Latvija – Igaunija 26:35 (13:17)

Latvija – Ņikita Pančenko 7/7, Endijs Kušners 5/7, Emīls Kurzemnieks 5/7, Raitis Puriņš 2/3, Intars Jomants 2/3

Igaunija – Karl Toom 8/15, Mihkel Lõpp 5/5, Martin Johannson 4/4, Mathias Rebane 4/5

Pirms spēles notikušas izmaiņas Latvijas un Lietuvas izlašu sastāvos. Latvijas spēlētāju rindās slimības dēļ iztrūka Ralfs Geislers un Rauls Erlands Serafimovičs, taču Kristeru Plūmi aizvietoja Andis Bors. Savukārt Lietuvas izlases sastāvā slimības dēļ nespēlēja Gytis Šmantauskas, Jonas Truchanovičius un Deividas Jovaisas.

Pēc spēlēm, kā ierasts, tika apbalvoti labākie spēlētāji. Somijas un Lietuvas valstsvienībās balvu saņēma Mikael Mäkelä un Benas Petreikis, bet Latvijas un Igaunijas – Ņikita Pančenko un Mihkel Lõpp

Jau rīt Baltijas kausa 2023 3. vietas spēle un fināls. Skatītāji aicināti apmeklēt spēles klātienē ASK sporta zālē, ieeja bez maksas, vai skatīties tiešraidēs mūsu Youtube kontā.