Par sieviešu virslīgas Latvijas čempionēm kļūst SK Latgols handbolistes

14.05.2023 19:20

Šodien Latvijas čempionātā sieviešu virslīgas spēlēs par medaļām pārliecinošu uzvaru pār Salaspils SS un 3. vietu izcīnīja REIR/Dobele SS handbolistes, savukārt zelta spēlē uzvarā par čempionēm kļuva SK Latgols komanda, tādējādi pie sudraba medaļām tiekot Jēkabpils SS handbolistēm.

Bronzas medaļu spēles ievadā vadībā ar trīs vārtu pārsvaru izvirzījās Salaspils SS handbolistes (4:1). Sešas minūtēs vēlāk REIR/Dobele SS handboliste pielīdzināja rezultātu (5:5), tomēr jau puslaika vidū salaspilietes atgriezās trīs vārtu pārākumā (11:8).

No 18. līdz 30. minūtei REIR/Dobele SS veica 10:5 vārtu izrāvienu un pātraukumā devās, atrodoties vadībā ar +3 (18:15). Savukārt otrā puslaika vidū REIR/Dobele SS guva izšķirošo pārsvaru (+6) un izcīnīja bronzas uzvaru ar rezultātu 32:28.

Salaspils SS komandas spēlētājas Patrīcijas Elizabetes Prūses pēcspēles komentārs:

“Protams, ka ir rūgtums, jo bija citādāki mērķi tiekties uz zeltu, bet izpildījums piekliboja, ko varēja redzēt gan vakardienas, gan arī šodienas spēlē. Paldies meitenēm, jo atdeve bija, bet varbūt noskaņojumam no sākta gala bija jābūt kārtīgākam. Nekrita mums iekšā, Laura Hansone spēcīgi turēja Dobeles mūri un mēs nespējām dažos brīžos pārvarēt viņu. Bet kopumā uzskatu, ka ir labi!”

REIR/Dobele SS spēlētājas Elīzas Bilkštes pēcspēles komentārs:
“Gribējās spēlēt finālā, bet nedaudz pietrūka pirmajā spēlē. Mums ir ļoti liels prieks, ka varējām izcīnīt 3. vietu. Uzskatu, ka šosezon mazliet apstājās attīstība, bet nebija tik slikti. Salīdzinājumā ar pagājušo sezonu mēs vairāk saņēmāmies, jaunās meitenes tika spēlēt un, manuprāt, šosezon sevi parādījām ļoti labi!”

• Salaspils SS – REIR/Dobele SS 28:32 (15:18)

Salaspils SS – Linda Borisanova 6/16, Dace Potapova 5/11, Renāte Salmane 4/11, Patrīcija Elizabete Prūse 3/5, Frīda Binduka 3/5

REIR/Dobele SS – Elīza Bilkšte 13/16, Milana Naudiņa 5/9, Ieva Reinfelde 5/6, Kristiāna Blažēvica 3/6, Katrīna Koņušeka 3/6, Valērija Zarovska 3/6

Lai gan 9. minūtē Jēkabpils SS handbolistes panāca neizšķirtu (6:6), visas spēles garumā SK Latgols komanda tā arī neļāva pretiniecēm pārņemt spēles vadību.

Zaudējot pirmajā puslaikā par trīs vārtiem (12:15), 34. minūtē viņas pretiniecēm pietuvojās vienu vārtu attālumā (16:17), tomēr nākamajā uzbrukumā Sandras Brikmanes centieni rezultātu izlīdzināt nesekmējās ar panākumiem.

Otrā puslaika vidū SK Latgols uzsāka savu lielāko izrāvienu, 48. minūtē panākot septiņu vārtu pārākumu (28:21). Lai gan 55. minūtē jēkabpilietes samazināja rezultāta deficītu līdz četriem vārtiem, spēles beigās piekāpās par pieciem (28:33).

• Jēkabpils SS – SK Latgols 28:33 (12:15)

Jēkabpils SS Rometa Jukša 9/14, Linda Kaņepe 8/14, Sandra Brikmane 4/9, Vitnija Paula Krodziniece 4/4