Par U18 Latvijas Jaunatnes čempioniem kļūst HK Rīga jaunieši

02.05.2023 11:51

Nedēļas nogalē Latvijas Jaunatnes čempionātā U18 (2005. g. dz.) zēnu komandas noslēdza 2022./2023. gada sezonu. Pēc divu dienu spraigajām cīņām par čempioniem titulēta Riharda Lejas vadītā “HK Rīga” komanda, sudrabu izcīnot Egila Politera “Dobeles SS”, bet bronzu Lindas Bogdanovas “Salaspils SS” komandai.

Sestdien pusfinālā spēkiem mērojās “Salaspils SS” un “Dobeles SS” hanbolisti. Politera vadītās komandas likteni par iespēju tālāk cīnīties par 1. vietu spēles izskaņā izšķīra vien viens metiens. To precīzi izpildīja Artis Laimīte, kā rezultātā ar 29:28 kaldinot Dobeles komandas uzvaru.

Otrajā pusfināla pārī savstarpējā cīņā devās “HK Rīga” un Antona Gendeļa vadītā “Ludzas NSS” komanda. Spraigā cīņā spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu (38:38). Taču uzvarētājs tika noskaidrots septiņu metru soda metienu sērijā, kurā “HK Rīga” handbolistiem izdevās būt precīziem visos piecos metienos, bet Ludzas jauniešiem vien četros.

Bronzas spēlē spēkiem mērojās “Salaspils SS” un “Ludzas NSS” jaunieši. Lai gan pirmā puslaika beigās salaspilieši atradās drošā attālumā ar piecu vārtu pārākumu (18:13), 15 sekundes pirms finālsirēnas “Ludzas NSS” komanda panāca neizšķirtu (29:29). Tomēr vien dažas sekundes pirms spēles beigām precīzi izšķirošo metienu veica Ričards Liepiņš, tādējādi “Salaspils SS” komandai izcīnot bronzu.

Fināla spēlē pēc čempionu titula laukumā devās “HK Rīga” un “Dobeles SS” jaunieši. Līdz pat 50. minūtei spēles gaitu vadīja dobelnieki, taču spēles pēdējās 10 minūtēs Rīgas handbolistiem izdevās panākt 9:3 vārtu izrāvienu un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 29:25.

Kā rezultatīvākais šajā sezonā ar 113 vārtu guvumu apbalvots “Vaiņode/DKSS” spēlētājs Andis Bors. Savukārt par 2022./2023. gada sezonas vērtīgāko spēlētāju atzīts “HK Rīga” handbolists Rihards Bisters.