PIRMĀS FINĀLISTES – SALASPILS SS, PIRMIE FINĀLISTI – HK CELTNIEKS

12.06.2021 13:12

Šodien “Sporta Punkts” Latvijas kausā noskaidrotas pirmās finālistes – Salaspils SS. Finālā vietu komanda nodrošināja, rīta pirmajā spēlē ar rezultātu 23:19, uzvarot LSPA komandu.
Spēli sāka Salaspils SS, tomēr pirmie vārti tika gūti tikai trešajā spēles minūtē. Pēc spēlētām piecām minūtēm 3:0 Salaspils SS labā. LSPA komanda pēc neveiksmīga spēles sākuma, tā arī nespēja gūt vārtus. Kad pēc Daces Potapovas ātrajā uzbrukumā gūtajiem vārtiem, rezultāts kļuva 4:0, LSPA komanda pieprasīja minūtes pārtraukumu. No vēl vairāk vārtu zaudējumiem LSPA komandu paglāba vārtsardze Kintija Diāna Kokina. Tikai pēc spēlētām septiņām minūtēm un 30 sekundēm LSPA komandai ar Kristīnes Daņiļenko metienu, beidzot izdevās atklāt savas komandas rezultātu (1:5). Turpinājumā lieliska darbojās abu komandu vārtsardzes, kā arī bieži vien bumba nesasniedza mērķi, bet cītīgi meklēja vārtu stabus. Pēc spēlētām 15 minūtēm rezultāts bija 9:3 Salaspils SS labā. Divus vārtus pēc kārtas guva Pudova, vienus pievienoja Mārtiņa un LSPA panāca rezultātu 6:9. Salaspils komandā mērķi nekādi sasniegt nespēja Anastasija Agarkova, tā arī no spēles negūstot ne vienu no izdarītajiem metieniem, LSPA komanda gan to neizmantoja un pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 9:13 Salaspils SS labā.
Otro puslaiku atklāja LSPA un Agrita Bērtiņa (10:13). Turpinājumā neprecīzas bija Daņiļenko un Daukste, bet Salaspils spēlētāja Renāte Salmane realizēja abas sev dotās iespējas, panākot jau 10:15 savas komandas labā. Tūlīt pēc tam Linda Borisanova nopelnīja 2 minūšu sodu, kuru izmantoja Mārtiņa, gūstot savus trešo vārtus (11:15). No vairāk zaudētiem vārtiem mazākumā Salaspils komandu glāba vārtsardze Gunta Trubače. Tikpat veiksmīgi vārtos darbojās LSPA vārtsardze Kokina un ar lielisku piespēli izvirzīja Daņiļenko ātrajā uzbrukumā. Daņiļenko bija precīza – 12:15. Spēles gaitu gan, tas nemainīja, komandas turpināja pārmaiņus gūt vārtus un, Salaspils saglabāja trīs, četru vārtu pārsvaru. Otrā puslaikā pusē LSPA komandai izdevās veikt izrāvienu, Pudovska un divas reizes Daņiļenko, panāca 17:19. Tomēr, pēc tam ne viena, ne otra komanda vairāk nekā četras minūtes nespēja gūt vārtus, līdz, tas ātrajā uzbrukumā izdevās Frīdai Bindukai (17:20). LSPA komandai gan izdevās vēl lauzt spēli, ar diviem Daukstes precīziem metieniem (19:20). Minūtes pārtraukumu pieprasīja Salaspils SS komanda, tas līdzēja. Salaspils komanda guva trīs vārtus pēc kārtas – Borisanova, Potapova un Salmane. Spēles rezultāts 23:19 un Salaspils sporta skolas komanda iekļūst “Sporta Punkts” Latvijas kausa finālā.

LSPA – Salaspils SS 19:23
LSPA: Daņiļenko 7, Daukste 5, Pudovska 3, Mārtiņa 3, Bērtiņa 1
Salaspils SS: Salmane 7, Potapova 7, F.Binduka 3, V.Binduka 2, Borisanova 2, Alksne 1, Kozlova 1

Vīriešu pusfināla pirmajā spēlē tikās LSPA/ASK ar HK Celtnieks komandu. Spēles pirmos vārtus guva ASK/LSPA spēlētājs Gunārs Liepiņš, pēc tam veiksmīgi vārtos spēlēja Ivo Čižauskis un, ar Roberta Zvejnieka precīzu raidījumu ASK/LSPA komanda panāca rezultātu 2:0. Tomēr, tas nebija uz ilgu, HK Celtnieks komandas rezultātu atklāja precīzs Arta Kurmēna metiens. Pēc tam HK Celtnieks komanda “ielika” sestajā ātrumā un ar ļoti enerģisku, dinamisku un ātru handbolu ātri vien panāca 10:6. Šajā izrāvienā lielu lomu spēlēja Puriņš, Kurmēns, Patcykailik un Haisa. Celtnieks spēlētāji izmantoja ASK/LSPA lēno atgriešanos atpakaļ aizsardzībā, līdz ar to ātrajos un pus ātrajos uzbrukumos guva salīdzinoši vieglus vārtus.  Septiņas minūtes līdz puslaika beigām Patcykailik guva savus jau devītos vārtus, bet komandai tie bija 19 vārti (19:9). Pirmā puslaiks izskaņā vārtus guva Celtnieks spēlētājs Lauris Eglītis, panākot līdz šim lielāko pārsvaru, šajā spēlē (24:10). Jāatzīmē, ka HK Celtnieks labās ārējās malas spēlētājs Aliaksandr Patcykailik jau pirmajā puslaikā spēja gūt 10 vārtus, turklāt to izdarīja ar 100% precizitāti.
Otrā puslaika sākumā Celtnieks saglabāja spēles tempu un turpināja spēlēt ātri un aktīvi. Pirmos vārtus guva Igors Ignatjevs (25:10). Spēles turpinājums gan nebija skatītājiem īpaši aizraujošs, bet bija iespēja vērot vairākus skaistus vārtus guvumus, piemēram, pēc skaistas māņkustības 30. HK Celtnieks vārtus guva Mareks Černousovs (30:13). Otrajā puslaikā ASK/LSPA sastāvā viens no aktīvākajiem un pamanāmākajiem spēlētājiem bija Mārtiņš Stepuļenoks – Stukanovs, noseptiņiem izdarītajiem metieniem, vārtos, raidot četrus.  HK Celtnieks pēdējās desmit spēles minūtes, izmantoja, lai eksperimentētu un izmēģinātu dažādas sadarbības un spēles taktikas. Līdz ar to ASK/LSPA komanda rezultātā spēja mazliet pietuvoties, trīs minūtes līdz spēles beigām, panākot 24:36. Spēles izskaņā sitienu ar bumbu pa seju saņēma ASK/LSPA vārtsargs Ivo Čižauskis, bet pēc palīdzības saņemšanas, viņš laukumā atgriezās. Spēles pēdējos vārtus guva Igors Ignatjevs, noslēdzot šo rezultatīvo spēli ar rezultātu 37:24. Tādejādi HK Celtnieks komanda rīt spēlēs “Sporta Punkts” Latvijas kausa finālā. Savus pretiniekus viņi noskaidros otrajā pusfināla spēlē starp ZRHK Tenax Dobele un SK Latgols Ludza.

ASK/LSPA – HK CELTNIEKS 24:37
ASK/LSPA: Stepuļenoks – Stukanovs 8, Kelerts 5, Jonuška 5, Liepiņš 2, Zvejnieks2, Sudmalis 1, Fadejevs 1
HK CELTNIEKS: Patcykailik 10 (10/10), Kurmēns 5, Renfordt 5, Eglitis 4, Ignatjevs 4, Petuhovs 3, Haisa 2, Kļaviņš 2, Grunde 1, Černousovs 1