“REIR/Dobele SS” uzvar “LAT U-15” un kļūst par vicelīderēm, papildus punkti arī Rīgas “LSPA”

04.02.2024 13:57

Latvijas čempionātā sieviešu virslīgā šajā nedēļas nogalē divās spēlēs spēkus pārbaudīja treneres Vitas Brikmanes vadītā Latvijas U-15 meiteņu izlases komanda “LAT U-15”. Arī šajā piektdienā ar 18:25 zaudējot Rīgas “LSPA”, bet svētdien ar 28:40 “REIR/Dobele SS” komandām, izlases meitenēm tikt pie panākuma vēl nav izdevies.

Par izlases meiteņu sniegumu un attīstību stāsta galvenā trenere Vita Brikmane: “Turpinam krāt spēļu praksi un pieredzi, analizējām spēli skatoties video. Treniņā pievērsāmies taktikai. Virslīgā spēlējam ne pret savām vienaudzēm, tāpēc īsti komandas spēku objektīvi nevaru novērtēt. Ir komandā savas līderes, bet mani priecē katras meitenes izaugsmes momenti. Redzu, ko viņas no treneru teiktā ir iegaumējušas un izmanto spēlē. Šī sabraukuma spēlēs gribu paslavēt vārtsardzes Sabīnes sniegumu!”

Piektdien spēles ievadā vadībā ar piecu vārtu pārsvaru izvirzījās rīdzinieces (8:3), taču līdz puslaika beigām “LAT U-15” meitenes spēja pietuvoties divu vārtu atstatumā (8:10).

Arī otrajā puslaikā izlases komanda nepieļava vārtu starpības palielināšanos, 45. minūtē panākot minimālo deficītu (16:17), tomēr uzreiz pēc tam Ineses Strogonovas un Dinijas Purviņas precīzie metieni saglabāja “LSPA” komandas virsroku (19:16).

Atlikušajā laikā rīdzinieces veica 6:2 izrāvienu, spēles nobeigumā ar 25:18 izcīnot jau otro uzvaru pār “LAT U-15”.

• LAT U-15 – LSPA 18:25 (8:10)

LAT U-15 – Puķinska 5/16, Duceva 3/6, Cibuļska 3/10, Kitova 2/3, Prokopjeva 2/4, Paņkova 1/1, Ošāne 1/1, Plotņikova 1/3

LSPA – Purviņa 5/12, Strogonova 5/12, Minova 4/7, Daukste 4/13, Makarova 3/5, Veide 2/2, Mārtiņa 2/4

Arī svētdien, pirmo reizi tiekoties ar “REIR/Dobele SS” komandu, “LAT U-15” handbolistes visu pirmo puslaiku nospēlēja sīvā pretestībā. Lai gan 7. minūtē izlases meitenes panāca neizšķirtu (4:4), izvirzīties vadībā viņas nespēja un atlikušo laiku noturējās divu līdz trīs vārtu starpībā.

Otro puslaiku izlases meitenes iesāka jau piecu vārtu deficītā (16:21), 35. minūtē panāca -4 (20:24), bet tad piedzīvoja astoņu minūšu sauso periodu, kura laikā dobelnieces veica piecu vārtu izrāvienu, panākot +9 (29:20). Tas izlases komandai bija lūzuma punkts.

Turpinājumā “REIR/Dobele SS” handbolistes aizvien straujāk pietuvojā svarīgajam šīs dienas panākumam (40:28), kas kopvērtējuma tabulā tagad viņas ierindo vicelīderes pozīcijā.

• LAT U-15 – REIR/Dobele SS 28:40 (16:21)

LAT U-15 – Kukjana 6/8, Puķinska 4/7, Cibuļska 4/8, Sproģe 3/5, Kaminska 2/2, Paņkova 2/3, Ošāne 2/4, Skudrova 2/5, Voičonoka 1/1, Plotņikova 1/1, Prokopjeva 1/2

REIR/Dobele SS – Zarovska 7/9, Blaževica 6/7, Konušeka 6/8, Dumfa 6/10, Buivide 5/6, Bilkšte 5/6, Virubka 3/4, Grante 2/2