Salaspilij un MSĢ uzvaras, HK Vaiņodei pirmais zaudējums. LAT 2004 meitenes pieveic Jēkabpili

17.10.2021 15:29

SynotTip handbola virslīgā šodien trīs spēles, bet sieviešu virslīga – viena. SK Latgols juniori savā laukumā uzņēma Salaspils SS vienību, HK Vaiņode tikās ar ASK Zemessardze/LSPA komandu, bet svētdienas vakara izskaņā (19:30) Jūrmalas Sports aizvadīs spēli ar MSĢ.

Kā pirmie šodien laukumā devās SK Latgols juniori un Salaspils komandas. Salaspils komanda spēli iesāka mērķtiecīgi un bija pilnībā gatavi cīnīties par pirmo uzvaru, pirmo puslaiku uzvarot ar rezultātu – 16:12. Spēles otrajā daļā, līdz pat 46. spēles minūtei, salaspilieši turējās drošā – 5-6 vārtu atstatumā, taču SK Latgols handbolisti spēja spēles gaitu lauzt, spēles galotni padarot spraigu. Spēles gala rezultāts – 27:26 Salaspils labā. Rezultatīvākie spēlētāji Salaspils komandā brāļi Strautnieki, Matīss guva septiņus, bet Kristiāns sešus vārtus. Savukārt SK Latgols juniori komandā ar 10 gūtajiem vārtiem izcēlās Renārs Grebeņņikovs, piecus pievienoja – Eduards Malahovs.

Kristiāns Strautnieks, Salaspils komandas spēlētājs
“Aizsardzībā izpildījām trenere dotos uzdevumus, spēlējām agresīvi, kas arī atspoguļojās brīdinājumos un noraidījumos. Uzbrukums bija labs, mums vēl ir jāuzlabo piespēļu kvalitāte un metienu precizitāte, jābūt drošākiem un jāiet uz vārtiem. Kopumā laba spēle, salīdzinoši daudz iemestu vārtu un laba aizsardzība, tādēļ arī izcīnīta pirmā uzvara.”

Žanis Malahovs, Salaspils komandas treneris
“Beidzot arī mums pirmā uzvara, sakārtojam aizsardzību, malējie spēlētāji aizskrēja ātrajos, tādā veidā uzbrukumos guvām vieglus vārtus, arī mūsu vārtsargs šodien palīdzēja. Komanda parādīja raksturu, jo ļoti vēlējās uzvarēt, turpināsim darbu, lai varētu “iekost” vēl kādam stipram pretiniekam.”

SK Latgols Juniori – Salaspils        26:27 (12:16)
SK Latgols juniori:
Grebeņņikovs 10, Malahovs 5, Usāns 3, Mikijanskis 3, Kušners D., 3, Rozenbergs 2
Salaspils:
Strautnieks M., 7, Strautnieks K., 6, Gailums 5, Luksis 5, Vidzis 3, Remess 1

Otra spēle SynotTip handbola virslīgā notika starp HK Vaiņode un ASK Zemessardze/LSPA komandām. Līdz pat spēles 20. minūtei spēle ritēja līdzīgi, tomēr pirmā puslaika pēdējās 10 minūtēs rīdzinieki veica nelielu izrāvienu, atpūtā dodoties ar rezultātu – 19:14. Otrajā puslaikā ASK Zemessardze/LSPA komanda spēja gūt vēl 15 vārtus, savukārt viņu pretinieki realizēja tikai piecus metienus, kas uz spēles tablo deva rezultātu – 34:21 rīdzinieku labā. HK Vaiņodes komandā sešus vārtus guva Deniss Pumpurs un Markuss Jurševskis, bet ASK Zemessardze/LSPA komandas sastāvā rezultatīva spēle Ingum Kristiānam Jonuškam un Robertam Zvejniekam, kuri katrs guva astoņus vārtus.

Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs ASK Zemessardze/LSPA komandas treneris
“Pirmās 20 minūtes Vaiņodes komanda ar savu aktīvo aizsardzību sagādāja mums neērtības, mēs nebijām tam gatavi, līdz ar to nerealizējām savu spēles plānu uzbrukumā. Aizsardzībā spēlējām labi, pēc 20. spēles minūtes un minūtes pārtraukuma, aprunājāmies un sākām spēlēt gudrāk, tādēļ pēc pirmā puslaika jau bija iekrāts neliels “+”. Tālāk bija mērķis neatlaist pārsvaru un turpināt spēlēt, otrajā puslaikā mums izdevās realizēt pusātros un ātros uzbrukumus, līdz ar to punkti krājās vieglāk. Vaiņode malači, cīnījās, mēs sākumā nebijām gatavi viņu agresivitātei. Jāpiebilst, ka rēķinājāmies, ka Vaiņode būs vieni no pirmā posma favorītiem un līdz ar to mums problemātiska komanda, ar kuru tik viegli neies, jo tomēr Vaiņode jau ir spēlējusi virslīga un ir spēlētāji, kuri jau savu meistarību ir pierādījuši, tā kā – “cepuri nost.”

Zigmunds Mickus, HK Vaiņode komandas treneris
“Šodien pret ASK Zemessardze/LSPA komandu līdzvērtīgi spēlējām tikai pirmās 20 minūtes, par ko liels paldies puišiem, bet diemžēl pēc tam bija jūtams pretinieku fiziskās sagatvotības pārākums – netikām vairs līdzi ne ātrumā, ne arī pieredzē. Šodien mums nespēlēja trīs pieredzējušie pamatsastāva spēlētāji, bet cerams, ka turpmāk viņi varēs mums palīdzēt. Spēle bija skatāma, ļoti labi vārtos darbojās abu komandu vārstargi. Spēle bija ātra, pietiekami agresīva – visu laiku uz noraidījumu robežas. Mums jāpiestrādā vēl pie spēles izpratnes, taktiskās sagatovotības, lai varam sasniegt savu mērķi – pēc pirmā posma būt pirmajā pieciniekā, tas pašlaik ir pats svarīgākais. Par šo zaudējumu nav daudz ko pārdzīvot, gatavojamies nākamajām spēlēm. “

HK Vaiņode – ASK Zemessardze/LSPA   21:34 (14:19)
HK Vaiņode:
Pumpurs 6, Jurševskis 6, Dīks 5, Mickus 2, Strēlis 1, Plūme 1
ASK Zemessardze/LSPA:
Jonuška 8, Zvejnieks 8, Rancāns 5, Ozols 4, Liepiņš 2, Sudmalis 2, Lejnieks 2, Černousovs 2, Petuhovs 1

Trešā spēle šovakar tika aizvadīta Kauguros, kur Jūrmalas Sports tikās ar MSĢ komandu. Jau pirmajā puslaikā MSĢ handbolista panāca ievērojamu pārvaru – 18:9. Otrajā puslaikā spēle turpināja būt rezultatīva ne tikai MSĢ, bet arī jūrmalnieku izpildījumā. Pēc spēlētām 60 minūtēm – 25:43. Jūrmalas Sports komandā rezultatīvākais spēlētājs ar septiņiem gūtajiem vārtiem – Alberts Gulbis. MSĢ komandā Rauls Serafimovičs guva 13 vārtus, bet Andris Vidovskis un Ralfs Brīvulis – katrs astoņus vārtus.

Arnolds Straume, MSĢ komandas galvenais treneris
“Šodien negaidīti pārliecinoši uzvara, mēs bijām gatavojušies smagai spēlei. Puiši bija labi noskaņojušies, vēlos izcelt vidu komandu, katru, kurš spēlēja, patiess prieks par spēli, par motivāciju. Man šodien kā trenerim ir ļoti liels prieks.”

Dāvids Pauls, MSĢ komandas spēlētājs
“Spēle bija ļoti emocionāla, man kā vārtsargam un arī visai komandai kopā. Mēs ļoti labi nospēlējām aizsardzībā un arī uzbrukumā. Man prieks, ka komanda ļoti labi komunicēja aizsardzībā, tas man atviegloja spēli.”

Jūrmalas Sports – MSĢ      25:43 (9:18)
Jūrmalas Sports:
Gulbis 7, Grīnbergs 6, Jablonskis 5, Zariņš 3, Pusbarnieks 1, Korzāns 1, Ferbars 1, Štālmanis 1
MSĢ:
Serafimovičs 13, Vidovskkis 8, Brīvulis 8, Kazlovskis 4, Šnespts 3, Bors 2, Plaunovs 2, Vilsons 1, Gūtmanis 1, Pauls 1

Sieviešu virslīgā spēli savā starpā aizvadīja LAT 2004 un Jēkabpils SS komanda, kur abām komandām treneru korpuss sastāv no Vitas Brikmanes un Lāsmas Mičules, šodien treneres bija “spiestas” spēlēt viena pret otru. Šodienas spēli veiksmīgāk iesāka LAT 2004 komanda, jau pirmajā puslaikā panākot – 18:12 savā labā. Otarjā puslaikā abas komandas spēlēja ļoti rezultatīvi, spēli beidzot ar rezultātu – 37:29. LAT 2004 komandas sastāvā deviņus vārtus guva Linda Kaņepe un Rometa Jukša, bet astoņus Vitnija Paula Krodziniece. Jēkabpils SS komandā 14 vārti Martai Mālniecei, septiņi – Patrīcijai Prūsei un pieci – Ievai Lapsai.

LAT 2004 – Jēkabpils SS   37:29 (18:12)