Salaspils B grupas līderi, HK Vaiņode apspēlē MSĢ

20.03.2022 19:09

Šīs nedēļas noslēgumā tika aizvadītas trīs SynotTip handbola virslīgas un viena sieviešu handbola virslīgas spēle. Ļoti pārliecinoša uzvara ASK Zemessardze/LSPA, kuri ar rezultāti 20:50 pārspēja Jūrmalas Sports komandu. Sīvāka cīņa noritēja Vaiņodē, kur mājinieki svinēja uzvaru pār MSĢ handbolistiem – 32:30. B grupas līderu duelī – Ulbrokas SK – Salaspils, uzvaru izcīnīja Salaspils komanda (30:29), sagādājot Ulbrokai pirmo zaudējumu SynotTip handbola virslīgas otrajā posmā, bet paši turpinot bez zaudējumiem. Sieviešu virslīgā Jēkabpilī savu ceturto uzvaru izcīnīja LSPA handbolistes, pārspējot LAT 2004 komandu – 31:28.

• LAT 2004 – LSPA    28:31 (18:14)

Meiteņu spēle Jēkabpilī iesākās līdzīgi, pirmo nopietno pārsvaru ieguva LAT 2004 komanda, pēc spēlētām 16 minūtēm, panākot 12:7. Līdz pat pirmā puslaika beigām LAT 2004 komandai izdevās vadību saglabāt, lai gan LSPA komanda spēja nedaudz pietuvoties – 18:14. Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs turpinājās pirmā puslaika scenārijs, tomēr LSPA komanda spēja gūt piecus bez atbildes vārtus, tādējādi pēc ilgāka laika atkal izvirzoties vadība ar 25:24. Mazliet vairāk nekā astoņas minūte līdz spēles beigām, LSPA handbolistes bija jau panākušas – 31:26. Lai gan rīdziniecēm vārtus šajā spēlē gūt vairs neizdevās, arī LAT 2004 guva tikai divus, līdz ar to neapdraudot LSPA uzvaru – 31:27. LAT 2004 sastāvā septiņus vārtus guva Valērija Zarovska, bet pa četriem vārtu guvumiem pievienoja Vitnija Paula Krodziniece, Linda Kaņepe un Frīda Binduka. LSPA rindās deviņi vārti Kristīnei Dzenītei, astoņi Annai Pudovskai.

LAT 2004 – Zarovska 9, Krodziniece 4, Kaņepe 4, Binduka 4, Brikmane 3, Alksne 1, Dūma 1, Ozola 1, Ragaine 1
LSPA –
Dzenīte 9, Pudovska 8, Veide 7, Dīķe 3, Roze 2, Lapiņa 1, Laubner 1

• Jūrmalas Sports – ASK Zemessardze/LSPA                     20:50 (8:26)

Jūrmalas Sports – Zariņš 10, Jablonskis 4, Pusbarnieks 4, Korzāns 2
ASK Zemessardze/LSPA –
Jonuška 9, Rancāns 7, Greikšs 6, Zvejnieks 6, Kelerts 6, Sudmalis 4, Petuhovs 3, Ozols 1, Lubgāns 1, Lejnieks 1

• HK Vaiņode – MSĢ             32:30 (17:17)

Spēles pirmajās 20 minūtes vadības grožus savās rokās turēja mājinieki – HK Vaiņode handbolisti, tomēr līdz mirklim, kad bija jādodas atpūtā, Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti rezultātu spēja izlīdzināt – 17:17. Spēles otrais puslaiks sākās līdzīgi, tomēr 12 minūtes līdz spēles beigām vaiņodieši panāca 28:24, tie paši plus četri arī sešas ar pus minūtes līdz spēles beigām – 30:26. Lai gan spēles atlikušajās minūtēs mazliet rezultatīvāki bija MSĢ handbolisti, ar to nebija gana, lai spētu cīnīties par uzvaru. Spēles rezultāts – 32:30.

Pēc spēles MSĢ treneris Arnolds Straume atzina, ka komandai šodien sanācis mazliet ‘jautrs’ rīts, neskaitot to, ka daži spēlētāji ir saslimuši un iedzīvojušies traumās, arī komandas autobuss no rīta ir saplīsis, atsakoties braukt uz Vaiņodi. Komanda uz spēli ieradās astoņu spēlētāju sastāvā, tomēr treneris paslavē savus handbolistus, kuri pēc garā ceļā ir nospēlējuši labi, un pašās spēles beigās zaudēts tikai savu kļūdu dēļ.

Leno Daniels Kazlovskis stāsta, ka spēle ir bijusi smaga, lai gan komandai ir izdevies realizēt savus izdarītos metienus, tomēr šoreiz pievīlusi ir aizsardzība. Tāpat Leno uzslavē komandas vārtsarga spēli, bet atzīst arī to, ka bija jūtami ‘robi’ sastāvā. Spēlētājs uzskata, ka, ņemot vērā apstākļus, komanda ir nospēlējusi labi, tomēr zaudējums turnīra tabulā ir un paliek zaudējums.

Savukārt Niks Lagzda uzsver, ka komandai ir izdevies labi aizvadīt pirmo puslaiku, neļaujot pretiniekiem iegūt lielu pārsvaru. Komanda ir cīnījusies visas 60 minūtes, un Niks ir pārliecināts, ka komandai pietrūka līderu – Raula Serafimoviča un Jevgenija Rogonova. Tomēr neskatoties ne uz ko, MSĢ komandas vārtsargs pauž gandarījumu, ka komandai ir izdevies sagādāt pretiniekam cīņu. Noslēgumā, sakot paldies komandām par spēli.

HK Vaiņode – Pāvils 11, Taujēns 5, Plūme 5, Mickus 4, Strēlis 3, Strazds 2, Tiškus 2
MSĢ –
Kazlovskis 12, Šnepsts 6, Vidovsksi 5, Jonass 4, Brīvulis 2, Liepiņš 1

• Ulbroka SK – Salaspils         29:30 (17:14)

SynotTip handbola virslīgas B grupas līderu spēle nelika vilties. Pirmais puslaiks aizritēja punkts punkta un tikai pirmā puslaika pēdējās septiņās minūtēs Ulbrokas komandai izdevās iegūt nelielu pārsvaru, atpūtā dodoties, esot vadībā – 17:14. Otrajā puslaikā mājinieki savu pārsvaru mazliet palielināja, tomēr Salaspils handbolisti spēja rezultāta starpību izlīdzināt – 24:24, 13 minūtes līdz spēles beigām. Neizšķirts uz rezultāta tablo arī trīs minūtes līdz spēles beigām – 28:28. Abas savas iespējas gūt vārtus izmanto Salaspils komandas spēlētājs Kaspars Luksis, palīdzot komandai izcīnīt piekto uzvaru piecās otrā posma spēlēs, turklāt Ulbrokas SK komandai sagādājot pirmo zaudējumu.

Kapsars Luksis pēc spēles pauda prieku par izcīnīto uzvaru, kas viņu gadījumā nozīmē piecas uzvaras piecās spēlēs. Tāpat handbolists atzina, ka spēle bija grūta, īpaši sākumā. Komandai nav izdevies izpildīt trenera norādījumus un ir pieļautas daudz kļūdas aizsardzībā. Kaspars pauž arī prieku par komandu, par to, ka komanda ir spējusi otrajā puslaikā parādīt raksturu un izcīnīt uzvaru.

Ulbroka SK – Oto 12, Lazda 6, Kronis 4, Grunde 2, Bērziņš D., 2, Pakalniņš 1, Bērziņš R., 1, Ozoliņš 1