“Salaspils SS” pārspēj “REIR/Dobele SS”, “Tenax Dobele” pārliecinoši pieveic “HK S&A”

17.02.2024 00:09

Šovakar Latvijas čempionātā aizvadītas divas spēles virslīgās. Sieviešu virslīgas komanda “Salaspils SS” izbraukumā ar 31:26 apspēlēja tabulas vicelīderi “REIR/Dobele SS”, bet Betsafe vīriešu virslīgā čempione “ZRHK Tenax Dobele” otro reizi šajā sezonā pārliecinoši uzvarēja “HK S&A” (42:23).

Pirmo reizi šajā sezonā “REIR/Dobele SS” un “Salaspils SS” komandas tikās oktobrī Dobelē, kur ar 37:28 uzvarēja dobelnieces, bet otro spēli aizvadīja Salaspilī, toreiz laukuma saimniecēm atspēlējoties ar 31:23.

Sieviešu virslīgas trešajā aplī komandas tikās Dobeles sporta centrā. Spēle iesākās ar Elīzas Bilkštes vārtu guvumu 3. minūtē, panākot 1:0. Uzreiz pēc tam atbildēja salaspiliete Dace Potapova (1:1). Vēl reizi rezultāts bija neizšķirts (2:2), taču turpinājumā dobelnieces nonāca iedzinēju lomā.

Pēc pirmā puslaika salaspilietes jau atradās vadībā ar 18:14. Vēl 46. minūtē laukuma saimniecēm izdevās pietuvoties minimālajā vārtu deficītā (23:24), taču “Salaspils SS” iziet vadībā neļāva, atbildot ar trīs vārtiem pēc kārtas (27:23). Nobeigumā salaspilietes triumfēja ar 31:26.

Pēc šīs uzvaras “Salaspils SS” komandai iekrāti 12 punkti, kas kopvērtējumā viņas pavirzījis uz 4. vietu, savukārt “REIR/Dobele SS” ar 14 punktiem joprojām ieņem 2. vietu.

• REIR/Dobele SS – Salaspils SS 26:31 (14:18)

REIR/Dobele SS – Bilkšte 10/16, Buivide 3/4, Reinfelde 3/5, Blaževica 3/8, Konušeka 2/3, Virubka 2/4, Naudiņa 1/2, Taujēna 1/2, Zarovska 1/6

Salaspils SS – Potapova 8/9, Salmane 7/10, Prūse 5/7, Zvaigzne 4/4, Kozloviča 2/5, Binduka 2/7, Trubače 1/1, Kozlova 1/1, Alksne 1/2

Šovakar Aizkraukles sporta centrā otrā apļa spēlē tikās Betsafe virslīgas līdervienība “ZRHK Tenax Dobele” un līgas jaunpienācēji “HK S&A”, kuri pirmajā spēlē dobelniekiem zaudēja ar 18:50.

Sākuma vadībā ar 2:0 izvirzījās Dobeles komanda, kuras labā pa metienam realizēja Ņikita Pančenko un Kristers Suharevs, bet pirmos vārtus “HK S&A” labā 4. minūtē guva Edgars Iljinihs. 14. minūtē Dāvja Zadovska precīzais metiens laukuma saimniekiem panāca neizšķirtu (6:6), taču spēles turpinājumā dobelnieki izvirzījās četru vārtu pārākumā (10:6).

Puslaika beigās “ZRHK Tenax Dobele” labā 16:11, bet visā spēlē uzvarēts ar 42:23.

Pēc gada pātraukuma nopietna savainojuma dēļ, laukumā atgriezies “ZRHK Tenax Dobele” spēlētājs un Latvijas nacionālās izlases kandidāts Emīls Kurzemnieks, kurš šovakar realizēja sešus no astoņiem metieniem.

Ar šo uzvaru dobelnieki iekrājuši 34 punktus un nodrošinājuši stabilu līderpozīciju, tādējādi sniedzoties pēc sava desmitā Latvijas čempionu titula.

• HK S&A – ZRHK Tenax Dobele 23:42 (11:16)

HK S&A – Ozoliņš 4/7, Iljinihs 4/5, Kaķis 3/4, A. Aņisimovs 3/4, E. Aņisimovs 3/5, Kurmēns 2/5, Zadovskis 2/2, Dīcis 1/1, Švābe 1/6

ZRHK Tenax Dobele – Krūmiņš 8/10, Pančenko 8/12, Suharevs 8/10, Kurzemnieks 6/8, Kreicbergs 6/9, Plūme 2/3, Usāns 2/3, Smokro 1/1, Plaunovs 1/2

6.LAT U-158008185 : 299-1140

Latvijas čempionāta 2023/2024 sezonas kopvērtējuma tabula Betsafe vīriešu virslīgā

1.ZRHK TENAX Dobele171700650 : 41923134
2.ASK Zemessardze/LSPA161204543 : 4469724
3.MSĢ151104531 : 40912222
4.HK Ogre/HYDROX15807518 : 4546416
5.Salaspils186012522 : 624-10212
6.SK Latgols165011440 : 525-8510
7.HK Vaiņode165011395 : 510-11510
8.HK S&A171016409 : 621-2122