Sieviešu virslīgā līderes “Stopiņu NHK” sagrauj Dobeli; “Latgols” uzvar Jēkabpili un cīnās neizšķirti ar “Salaspils SS”

10.05.2021 19:57

Aizvadītajā nedēļas nogalē Sieviešu handbola virslīgā norisinājās trīs spēles. Sestdien “Latgols” handbolistes viesojās Jēkabpilī, kur svinēja uzvaru ar rezultātu 30:25, bet svētdien dienas pirmajā spēlē turnīra līderes “Stopiņu NHK” sagrāva “REIR Dobele” handbolistes ar rezultātu 42:23. Savukārt “Latgols”, aizvadot vēl vienu spēli šajā nedēļas nogalē, spēlēja neizšķirti 27:27 savās mājās ar “Salaspils SS” handbolistēm.

“Latgols” pagriež spēli sev par labu

Cīņas sākums Jēkabpilī starp “Latgols” un “Jēkabpils SS” bija ļoti līdzīgs, un pēc pirmā puslaika viesu komandai bija izdevies nonākt vadībā tikai ar minimālu pārsvaru (12:11), tomēr jau otrā puslaika sākumā “Latgols” handbolisties raidīja pretinieču vārtos četras bezatbildes bumbas, līdz ar to nonākot vadībā ar rezultātu 16:11.

Lai gan mājinieces cīnījās līdz pat spēles beigām, tomēr šī zaudētā vārtu starpība otrā puslaika sākumā neļāva vairs cīnīties par uzvaru šajā spēlē, un “Latgols” varēja droši svinēt uzvaru ar rezultātu 30:25.

Rezultatīvākās spēlētājas uzvarētāju rindās bija Žanete Kukurāne un Elīna Oļipova, kuras abas guva pa sešiem vārtiem, savukārt, mājiniecēm ar septiņiem vārtu guvumiem izcēlās Linda Kaņepe.

Pamatīga uzvara bez liekiem pavērsieniem

Svētdienas pirmajā spēlē turnīra līderes “Stopiņu NHK” pārliecinoši iesāka spēli un jau pēc aizvadītām 15. minūtēm bija nonākušas vadībā ar desmit vārtu starpību (10:4) pār “REIR Dobele”. Spēles turpinājumā nekādi īpaši pavērsieni neatgadījās, un līderes droši gāja pretī savai septītajai uzvarai šajā sezonā.

Daina Sergejeva ar deviņiem gūtiem vārtiem, no kuriem seši bija sodmetieni, bija rezultatīvākā spēlētāja “Stopiņu NHK” rindās, savukārt “REIR Dobele” sastāvā izcēlās Baiba Dalbiņa, kura guva sešus vārtus.

Lielais noraidījumu skaits neļauj uzvarēt

Dienas otrajā spēlē Ludzā tikās “Latgols” un “Salaspils SS” handbolistes. Laukumā dodoties, favorītes bija tieši mājinieces, jo atrodas otrajā vietā uzreiz aiz līderēm. Tomēr tas neļāva Salaspils spēlētājām nolaist rokas un viņas cīnījās par uzvaru šajā spēlē. Viņām pat pirmo puslaiku izdevās uzvarēt ar minimālu pārsvaru (12:11).

Lielais noraidījumu skaites “Latgols” rindās neļāva veiksmīgi cīnīties mājiniecēm par uzvaru, un “Salaspils SS”, to izmantojot, spēja vēl pēdējās sekundēs gūt vārtus, lai izlīdzinātu spēles beigu rezultātu 27:27.

Juta Bindemane un Elīna Oļipova bija rezultatīvākās spēlētājas mājiniecēm un abas guva pa pieciem vārtiem. Savukārt, Renāte Salmane ar astoņiem gūtiem vārtiem bija rezultatīvākā “Salaspils SS” komandā.